Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarny ekran po bootowaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tobiash

Tobiash

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 11 02 2007 - 13:11

Wczoraj była u mnie dziewczyna i oglądaliśmy sobie ładnie filmy z płyty dvd w moim jakże "zajefajnym" dvd romie od creative-a aż tu nagle bah! Blue screen, zresetowałem więc komputer i od tego czasu nie wchodzi mi windows, i mogę sobie tylko patrzeć na czarny ekran. Czy to możliwe, że dvd rom mi windę wysypał?! :D
Dodaję, że często były z tym dvd romem problemy, wieszał kompa, wypluwał płyty, które nie były w złym stanie itd.

EDIT: Po załadowaniu defaultowych ustawień w biosie, nie widzę już samego czarnego ekranu, a pokazuje mi się napis:
"DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER".

  • 0

#2 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 11 02 2007 - 19:03

Oznacza to na uszkodzenie systemu ten komunikat ujawnia się również podczas tego jeżeli nie masz dysku w kompie lub jak masz start kompa ustawiony na "DISABLED"' chodzi tutaj o wszystkie pozycje. Możliwe, że napęd świruje szykuje się jego wymiana, ew. spróbuj go wyczyścić płyta czyszczącą lub rozkręć go i wyczyśc laser. Powodem BlueScreena może być błąd sterownika urządzenia, czas przeinstalować system na noowy

  • 0

#3 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 11 02 2007 - 20:39

podejrzewam ze wywalilo ci Bad Sectora na HDD i akurat przez to poszedl system. Dysk powinienes dac do jakiegos kumpla, podlaczyc (ale nie rozlaczac podlaczonego juz w kompie kolegi dysku, bo nic nie zdzialasz :D) i sprawdzic HD tune, jesli wykryje bad sectory to bedziesz mial odpowiedz.
  • 0

#4 norbert82

norbert82

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 02 2007 - 00:51

Witam, mam taki problem z moim kompem. Podczas pracy z komputerem nagle pojawia się na monitorze czarny ekran, ale komp się nie resetuje tylko działa nadal. Monitor także działa i świeci się w nim zielona dioda. Jest tylko czarny ekran i nic nie można z tym zrobić-pomaga jedynie zresetowanie kompa. Czasem dzieje się tak jak komp chodzi dłużej, czasem niedługo po włączeniu. Zdarza się to podczas połączenia z internetem, podczas oglądania filmu czy pracy w Wordzie-nie ma na to żadnej reguły. Czasem także jak włączam kompa to nie włącza się monitor. Dopiero jak zresetuje komputer to monitor „zaskakuje” i jest obraz.
Ma ktoś jakiś pomysł czego to może być wina? Sprawdzam na bieżąco kompa wszelkimi programami antywirusowymi więc raczej wykluczam jakieś wiry. Niedawno zainstalowałem także najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej (GeForce 4) ale to też nic nie pomogło.
Jak ktoś ma jakiś pomysł czego to może być wina to będę wdzięczny za każdą podpowiedź! Pozdrawiam
  • 0

#5 Maciej13

Maciej13

    SecurityMaster

  • 261 postów

Napisano 13 02 2007 - 07:31

Podaj temperatury po wystąpieniu czarnego ekranu.
  • 0

#6 norbert82

norbert82

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 02 2007 - 13:11

Jak mam zmierzyć te temperatury? Jeśli jakimś programem to będzie z tym problem bo w momencie jak mam czarny ekran nic już nie da się zrobić i nie uruchomię wtedy żadnego programu
  • 0

#7 Stalver

Stalver

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 13 02 2007 - 18:46

Karta graficzna,lub monitor, bodajże. :P

P.S identyczny problem miałęm jak zmieniłem R9600 PRO na GF7600 GS, ale to dotyczyło systemu. :P
  • 0

#8 Stalver

Stalver

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 13 02 2007 - 18:53

Zgadzam się z Siwy123. :P
  • 0

#9 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 14 02 2007 - 00:46

Sprawa Bad Sektorów jest tutaj jak najbardziej oddalona, przecież Bad Sektory nie powodują wypluwania płyt CD :P :P
  • 0

#10 Stalver

Stalver

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 14 02 2007 - 11:03

Tak ale problem polega na tym że system "znikł" więc problem może dotyczyć także loadera który ładuje system. :P

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: czarny ekran monitor się nie włącza DISK BOOT FAILURE bootowanie systemu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych