Skocz do zawartości


Zdjęcie

Criticum Vitae


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#21 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 20 01 2008 - 23:27

Może, gdy poprowadzę ludzi w inną stronę, stworzę swój ruch, pozwolę księżom żenić się, nakaże im pracować, zabronię zbierać kolekty w czasie mszy świętej, a na cele charytatywne ludzie będą wrzucać pieniądze do puszek po liturgii to coraz więcej ateistów przejdzie na moją wiarę

do takiej wiary to i ja bym się przyłączył ;>
bo teraz kościół przypomina mi trochę mafię- jak nie dasz haraczu ("ofiary") to Cię ksiądz z ambony zastrzeli (nagada na Ciebie z ambony).

  • 0

#22 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 21 01 2008 - 09:11

Jako ksiądz coraz częściej zaczynam się zastanawiać nad czymś takim ;> Ale, żeby nie było, że jestem psycholem, po prostu nie mogę przeżyć co się teraz dzieje z Kościołem. Nie dziwię sie marcinowi Lutrowi, nie dziwię się POP-om i nie dziwię się Kalwinowi. Przyznaję im rację, gdybym żył w tych czasach przyłączyłbym się do nich.

  • 0

#23 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 21 01 2008 - 16:54

do takiej wiary to i ja bym się przyłączył ;>
bo teraz kościół przypomina mi trochę mafię- jak nie dasz haraczu ("ofiary") to Cię ksiądz z ambony zastrzeli (nagada na Ciebie z ambony).


Aha, to czyli ty jak wierzyłes to wierzyłes nie w Boga tylko w księdza?
I gdyby tak sie stało jak napisał Piksel, to byś zaczał wierzyc równiez w księdza?

Ja wierze w Boga i kościół nie jest w stanie mnie od niego odciągnac. Nie chodze do kościoła, ale w Boga nadal wierze. Ale jak wyjeżdzam za granice to chodze normalnie. Jak byłam we Włoszech (w takiej miejsowości gdzie był ojciec Pio) to nawet poszłam do spowiedzi. I tam mi sie koscioły podobały,bo tam wszyscy sie spowiadali ojcowi Pio który dawno nie zyje. Ale spowiedz wygladała tak, że sie pisało grzechy na kartce i wrzycało do pustego konfesionału. I miałes normalnie rozgrzeszenie. prowadzenie mszy przez księży tez mi sie tam podobało. I chciałabym żeby Piksel kiedys takie cos w Polsce wprowadził ;>
  • 0

#24 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 21 01 2008 - 17:43

Co do spowiedzi, to byłbym za taką właśnie alternatywą całkowitego wycofania spowiedzi ustnej ;>
  • 0

#25 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 21 01 2008 - 17:51

W dzisiejszych czasach to spowiedź jest potrezbna tylko do tego, żeby księza mieli miedzy soba o czym poplotkować...
  • 0

#26 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 21 01 2008 - 17:57

Skąd wiesz? Nie sadze żebyś była księdzem więc o plotkach nie gadaj
  • 0

#27 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 21 01 2008 - 17:59

No nie jestem księdzem i nie bede. Ale znam kilku i wiem, jakie mają (niewszyscy, ale wiekszość) do wszystkiego podejscie.
  • 0

#28 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 21 01 2008 - 18:05

Troche przesadzacie i kierujecie się stereotypami
  • 0

#29 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 21 01 2008 - 19:03

Aha, to czyli ty jak wierzyłes to wierzyłes nie w Boga tylko w księdza?

nie, ale jak sama mówisz, że jego "posłannicy" są ateistami no to sorry ;>
  • 0

#30 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 21 01 2008 - 19:53

Bardzo dużo osób mnie popiera, jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią nie tylko na tym forum, ale na innych także. To mnie motywuje do dalszej pracy. Dzięki. Macie u mnie kilka egzemplarzy E-booków za friko ;>

Wydaje mi się Aniu, że źle zrozumiałaś Krzysia ;>
  • 0

#31 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 21 01 2008 - 20:18

Wydaje mi się Aniu, że źle zrozumiałaś Krzysia ;>


Skoro, nieodpowiednie zachowanie ksiedza jest w stanie go odciągnąć od Boga, no to czyli ksiądz jest ważniejszy od Boga. Krzyś napisał wyraźnie, że jezeli kosciół bedzie wygladał tak jak ty Pikselku chcesz to on sie przyłaczy do tej wiary.

No, ale niewiem jak Cie źle zrozumiałam Krzysiu to przepraszam... może mi kiedys wybaczysz ;>

I własnie dla mnie (jako człowieka wierzącego w Boga a nie księdza) żaden posłannik ateista nie jest w stanie mnie przekonac do swoich racji. I dla mnie ejst obojetne zachowanie księdza, mnie on nic nie obchodzi. oczywiscie chodziło mi tu a księzy, innego pokroju niż Piksel i jeszcze paru innych których znam

  • 0

#32 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 21 01 2008 - 20:25

Bardzo dużo osób mnie popiera, jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią nie tylko na tym forum, ale na innych także. To mnie motywuje do dalszej pracy. Dzięki. Macie u mnie kilka egzemplarzy E-booków za friko ;>

Wydaje mi się Aniu, że źle zrozumiałaś Krzysia ;>

Moją opinie możesz uznać za sceptyczną

  • 0

#33 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 21 01 2008 - 21:11

Sorki, ale sam opisywałeś kłótnię księży. Nie są to pojedyncze wypadki tylko niestety większość. Gdybym miał opisać pojedyncze wypadki to wogóle nie byłoby sensu pisać tej książki. Mnóstwo, a raczej wiele ponad 70% księży zachowuje się antychrześcijańsko i w sprzeciw moralności kapłańskiej.
  • 0

#34 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 21 01 2008 - 21:20

Ja owszem jestem cholerną meterialistką, ale dla mnie pewne wartości sa o wiele wyżej od pieniadza. I nie oszukujmy sie, kazdy z nas jest materialista. Tylko nie każdy umie bezwzględnie ulec pieniądzu. Poprostu takie czasy, księża to w większości ludzie którzy nie są nimi z powołania, lecz z pieniądza. I teraz chrzescijanin (jeżeli nim naprawde jest ) nie powinien przestac wierzyc z dnia na dzien ze względu na księży.
I nie kieruje sie stereotypami, tylko poprostu wiem jak jest. To, ze nie jestem księdzem nie znaczy, ze jestem slepa i nie widze co sie dzieje.
  • 0

#35 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 21 01 2008 - 21:36

Ja opisywalem klótnie która nie miała nic wspólnego z pieniędzmi. Przesadzasz z tymi 70% materialistów. Jak tam twoi znajomi (księża)z plebanii? Aż tacy materialiści?
  • 0

#36 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 21 01 2008 - 21:43

A właśnie, ze nie przesadził, bo Ci księża których znam to by nawet kościół sprzedali dla kasy. A później wybudowali jakiś drugi o wiele mniejszy, zeby na tym zarobić.
  • 0

#37 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 21 01 2008 - 21:54

Skoro, nieodpowiednie zachowanie ksiedza jest w stanie go odciągnąć od Boga, no to czyli ksiądz jest ważniejszy od Boga.

bo to ksiądz chyba najbardziej powinien przestrzegać tego o czym naucza, prawda? wyobraź sobie nauczyciela j. polskiego, który nie wie przez jakie u pisze się jego zawód. Ksiądz, który nas "przekonuje" do wiary powinien chyba być jej pewny, bo inaczej jest sztuczny.

I nie oszukujmy sie, kazdy z nas jest materialista.

Taka przypadłość każdego Polaka ;>
  • 0

#38 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 21 01 2008 - 22:05

. Ksiądz, który nas "przekonuje" do wiary powinien chyba być jej pewny, bo inaczej jest sztuczny.

Taka przypadłość każdego polaka ;>



Po pierwsze, ej no sory bardzo ale kazdy ma swoj rozum i umie samemu zdecydowac co dobre co zle. ksiądz ci powie skacz w ogien ty skoczysz?
Po drugie, gdybym nie byla patriotką moze i bym nie zwrócila uwagi ale, chyba miales na mysli : Polaka. Mam nadzieje, ze to wynikło z twojego pospiechu w pisaniu ;>
  • 0

#39 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 21 01 2008 - 22:13

Nie przesadzam. A moi koledzy plebani to o trzy razy gorsi cholerni materialiści od tych, których opisuję w książce. Zresztą, ja to widzę na co dzień i nie tylko u nich - będąc w takim środowisku też wiedziałbyś, że minimum 70% księży taką właśnie postawę przyjmuje.

Człowiek jak pisze książkę to często przeprowadza badanie w terenie. Oto PRINT SCREEN z pokoju GAY. W między czasie doszło jeszcze 3 nowych:
Dołączona grafika
  • 0

#40 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 21 01 2008 - 22:43

Teraz pojawia sie pytanie skąd TY to masz ;> ;> ?

Ja nie wiem bo nie siedze na czacie dla gejów
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych