Skocz do zawartości


Burnago

Rejestracja: 26 lut 2011
OFFLINE Ostatnio: 10 03 2011 18:54
-----

Moje posty

W temacie: Komputer nie widzi dysku

10 03 2011 - 14:26

Witam ponownie po dłuższej przerwie. Udało mi się osobiście odpalić komputer.
Problem leżał w tym, że instalator systemu nie mógł wykryć sterowników SATA. O dziwo parę dni potem z niewyjaśnionych przyczyn udało się wgrać ponownie sterowniki i zainstalować nowy system.

Podejrzewam, że ostatnio narobiło się na dysku w systemie mase błędów i to wszystko zakłóciło.

W temacie: Komputer nie widzi dysku

05 03 2011 - 00:44

Jutro jadę do znajomego zajmującego się komputerami. Jak dotąd nie udało mi się nic więcej zrobić.
Napiszę jak przebiegła próba naprawy. Bardzo możliwe, że będzie trzeba sformatować dysk.

W temacie: Komputer nie widzi dysku

28 02 2011 - 20:56

Widzę otworzyła nam się katedra informatyki w temacie.

Odpisano mi z serwisu żeby zgłosić wadliwy dysk na ich stronie w odpowiednim dziale i czekać na akceptację i dalsze instrukcje.

Czy da się jakoś sprawdzić ten dysk teraz jakimś programem czy jest on rzeczywiście uwalony?
Spadek wydajności komputera jest jednak odczuwalny i warto o tym wspomnieć.

W temacie: Komputer nie widzi dysku

28 02 2011 - 01:04

Wiesz, komputer mi jest bardzo potrzebny i boje się cokolwiek jeszcze dłubać koło tego. Na razie poczekam na odpowiedź z serwisu technicznego sklepu internetowego gdzie kupiłem dysk i wtedy będę wiedział czy jest uszkodzony czy nie ale osobiście podejrzewam, że jednak jest zepsuty. Powiadomie Was o tym.

W temacie: Komputer nie widzi dysku

27 02 2011 - 16:19

Dziękuję za odpowiedź bo troche poznałem zasade działania BIOSU. I mam dla was wiadomość. Udało mi się włączyć komputer robiąc tak samo jak ostatnio. Czyli wypialem dysk. Włączyłem komputer i wyłączyłem go. Następnie znów podpiąłem dysk i normalnie wszystko wykryło a komputer się nie zawiesza jak do tej pory. Czasami tylko coś zachrobota porządnie w dysku. Z tego co widze to może trzeba było jakoś zresetować dysk albo coś w tym stylu. Poza tym prawdopodobnie jest on zepsuty.
Zauważam jeszcze wolniejsze działanie komputera ale przynajmniej w ogóle chodzi.