Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błędy, propozycje, postanowienia etc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
332 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 09 04 2009 - 17:24

Każdy wiecznie narzeka, a ja mam trochę więcej czasu i postanowiłem poprawić trochę sytuację tylko nie wiem co mam robić, bo narzekacie, narzekacie, a źle nie jest.
Także słucham. Każdy komu coś nie odpowiada, ma jakąś propozycję, zapytanie lub wypatrzył jakiś błąd proszony jest o dokładne przedstawienie tego w oddzielnym poście.

Serdecznie pozdrawiam
Ziele! :P

  • 0

#2 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 10 04 2009 - 19:24

1. Powrót do pierwotnego skina (tego od Zielego), ponieważ na nim nie było takich błędów tak jak: "Dyskusja na temat działania systemu Windows XP oraz 2000 i 2003, modyfikacji ustawień i problemach z działaniem. Forum prowadzone przez: makensis" (forum prowadzone przez... w jednej linii z opisem działu), przyciski szybka odp. nowy temat etc. mają białe pole.
2. Ustawienie tego samego skina w dziale telefony co na calym forum.
3. Mozliwosc przegladania calego forum, bez potrzeby logowania się.
4. usunięcie z bazy, użytkowników, którzy nie logowali sie od roku oraz nie mają na koncie ani jednego posta.
5. usuniecie podzialów w niektorych dzialach a zamiast tego wprowadzic tagowanie takie jak na egieldzie
6. usunięcie opcji usuwania swoich postów , uzytkownikom należacym do grupy 'zasluzeni'.
7. odbanowanie wszystkich zbanowanych dozywotnio i przywrocenie ich do swoich pierwotnych grup, do ktorych nalezeli przed banem.
8. poszerzenie funkcjonalnosci sb (spojrzcie jaki jest na forumpc)
to narazie takie pier_doly, ale trzeba najpierw zaczac od mniejszych rzeczy a dopiero pozniej do konkretow.

  • 0

#3 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 10 04 2009 - 20:12

1. Styl jest okazyjny - wiosna - Niedługo zostanie zmieniony.
2. Zrobione
3. Zrobione
4. Mamy to w planach od pewnego czasu
5. Które działy?
6. Zrobione
7. Podziękujcie Chince, bo to głównie przez niego szanse na powrót do wcześniejszych rang są teoretycznie niemożliwe. Tak czy siak przemyślimy
8. Poszukamy bardziej rozbudowanej modyfikacji
  • 0

#4 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 10 04 2009 - 20:17

Przywrócić moderatorów globalnych. Nie wiem kogo, ale są potrzebni i to bardzo, bo widać że górnicy nie próżnują.
  • 0

#5 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 10 04 2009 - 20:20

Szukam na goldenline. Poza tym globala dostanie prawdopodobnie wncvirus

Edit:
Odbanowani zostali motyx i damian_im2
  • 0

#6 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 10 04 2009 - 20:22

Kogoś tutejszego znajdź... Musi znać chociaż trochę etykietę forum i klimat. Wncvirus to dobry pomysł.
  • 0

#7 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 10 04 2009 - 20:23

5. No mysle ze sprzetowe. Zamiast tego tagi, co do dzialu 'karty graficzne', to juz ugadalismy się kiedys w forum dla moderatorów, ale wyszlo jak wyszlo <- sam poczytaj.
(...)
9. Jeśli tego wczesniej nie zrobiliscie, to wyczyszczenie wszystkich ostrzezeń, ponieważ teraz obowiazuja 33%, a jesli ktos wczesniej mial np. 70% i znow zlapie %% to wg. prostych obliczen czyli 70+33% ma juz ponad sto, czyli dozywotni ban.
  • 0

#8 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 10 04 2009 - 20:28

5. Nie wracam do przeszłości. Słucham.
9. Teraz, aby dostać bana wystarczy mieć 3 warny. Jeżeli ktoś miał 70% tzn że dostał już ich 7 i 8 to i tak o 5 za dużo.
Nie wiem czy rozumiesz, ale ciężko mi to wytłumaczyć :P
  • 0

#9 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 10 04 2009 - 20:33

9. Teraz, aby dostać bana wystarczy mieć 3 warny. Jeżeli ktoś miał 70% tzn że dostał już ich 7 i 8 to i tak o 5 za dużo.

Z tym, że kiedyś obowiązywały inne prawa. Nie wiem, spierać się nie bede, ale wg. mnie to troche nie fair.

5. Nie wracam do przeszłości. Słucham.

Nie pamietam jakie już wtedy tagi ustalilismy. Zajrzyj do tematu "Doczekalismy się". :P
  • 0

#10 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 10 04 2009 - 21:28

Moja propozycja; zmienić nazwę z Forum komputerowe subfora na Forum komputerowe, w temacie Moddig dopisać Modding, Obudowy, Chłodzenie. A zlikwidować subforum na chłodzenie. W moddingu obudowy i system chodzenia ma duże znaczenie a w niektórych przypadkach wręcz podstawowe, dlatego nie potrzeba subfor a wystarczy że będzie to zaznaczone w nazwie tematu. Z tego powodu zamętu nie będzie a i tak przy np. podkręcaniu ważna jest też temperatura i sprawa jak ją odpowiednio ustalić by była optymalna dla komputera.
  • 0

#11 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 11 04 2009 - 09:36

Z tym, że kiedyś obowiązywały inne prawa. Nie wiem, spierać się nie bede, ale wg. mnie to troche nie fair.

Nie fair jest to, że będą mieli więcej szans ni ci, którzy przyjdą w przyszłości.

  • 0

#12 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 11 04 2009 - 09:48

ok, spoko.

10. Może by utworzyć dział faq, który byśmy poddzielili na hardware, software itp. (tu podzial na podfora wskazany :P ) i tam trafiały by wszystkie poradniki.
11. Dział newsów. Wklejamy linki do publikacji przede wszystkim z tweaksa, ale i z innych portali i je komentujemy. Bylo w dziale dla modków.
12. Oznaczanie rozwiązanych watkow tagiem: [ROZWIĄZANY] i zamykanie ich.

  • 0

#13 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 11 04 2009 - 12:37

10. Może by utworzyć dział faq, który byśmy poddzielili na hardware, software itp. (tu podzial na podfora wskazany tongue.gif ) i tam trafiały by wszystkie poradniki.

Imo aktualnie jest dobrze - dział tutoriale.

11. Dział newsów. Wklejamy linki do publikacji przede wszystkim z tweaksa, ale i z innych portali
i je komentujemy. Bylo w dziale dla modków.

Jedno wielkie spamowisko - przykład: pcmaniak.pl / Tak czy siak przemyślimy

12. Oznaczanie rozwiązanych watkow tagiem: [ROZWIĄZANY] i zamykanie ich.

Do tematów czasem warto dodać coś po jakimś czasie, sprecyzować itp.
Poza tym wiązałoby się to z przerobieniem wszystkim obecnych tematów na tweaks.

Edit: Poprawiłem ikonki nowy temat, dodaj odp i szybka odp. Niestety niezbyt dokładnie i biały pasek wciąż jest widoczny.
Nie stanowi on jednak już całego tła dla ikon. Chwilowo myślę, że to wystarczy aż do czasu powrotu do poprzedniego skina.
  • 0

#14 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 11 04 2009 - 12:48

Co do moda to ja moge się zgłosić jeśli oczywiście mnie chcecie. :P Chciałbym niektóre swoje stare działy: Zestawy , płyty , procki i zasiłki.


EDIT. Vojta i Plusa też bym widział na tym stanowisku :P
  • 0

#15 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 11 04 2009 - 13:01

EDIT. Vojta i Plusa też bym widział na tym stanowisku :P

Nie wiem czy byłbym dobrym kandydatem na moderatora, trochę już z tego wyrosłem. :P Wprawdzie działy offtopowe wręcz uwielbiam, i propozycja byłaby to miła.
Fajnie Ziele że wracasz na dłużej, mówię całkiem serio.
  • 0

#16 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 11 04 2009 - 15:01

Do tematów czasem warto dodać coś po jakimś czasie, sprecyzować itp.
Poza tym wiązałoby się to z przerobieniem wszystkim obecnych tematów na tweaks.

To zależy do jakich tematów. Jeśli problem z np. nie uruchamianiem się komutera, i zostanie on rozwiązany, to co można jeszcze dodać do takiego wątku?
A tag poprawi czytelność gdy ktoś będzie miał podobny problem i od razu bedzie wiedział, że w tym temacie może znaleźć rozwiązanie.
Co do "przerobienia" tematów: narazie można by sie cofnąc w tematach do poczatku 2009 roku.

13. Wyłączenie kosza oraz działu moderatorskiego z podobnych tematów.
  • 0

#17 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 11 04 2009 - 19:02

Nie sądzisz, że głupio połowę rozwiązanych oznaczyć jako rozwiązane, a połowę nie?
  • 0

#18 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 11 04 2009 - 19:41

Co w tym głupiego? :P bo nie bardzo rozumiem...

Jedno wielkie spamowisko - przykład: pcmaniak.pl / Tak czy siak przemyślimy

Nie wiem, nie byłem na tym maniaku, ale pomysl wzięty z laba: http://forum.pclab.pl/f39.html
Zwiększyła by się czytliwość newsów i byłoby gdzie dyskutować nt nowinek it (a nie jak do tej pory wszstko było w Komputerowych pogaduchach.)
  • 0

#19 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 04 2009 - 20:28

A co z moją propozycją?

Moja propozycja; zmienić nazwę z Forum komputerowe subfora na Forum komputerowe, w temacie Moddig dopisać Modding, Obudowy, Chłodzenie. A zlikwidować subforum na chłodzenie. W moddingu obudowy i system chodzenia ma duże znaczenie a w niektórych przypadkach wręcz podstawowe, dlatego nie potrzeba subfor a wystarczy że będzie to zaznaczone w nazwie tematu. Z tego powodu zamętu nie będzie a i tak przy np. podkręcaniu ważna jest też temperatura i sprawa jak ją odpowiednio ustalić by była optymalna dla komputera.

Zmiana kosmetyczna jeśli chodzi o nazwę tematu to tylko dodanie dwóch słów, i zniesienie subfora chłodzenie.
A jeśli chodzi o temat Artykuły to powinny być jednak podzielone i przypięte do odpowiedniego działu tematycznie. Chodzi o to że artykuł o telefonach w temacie telefony na końcu tego działu, to samo na temat komputera to w temacie o komputerach też na końcu tego działu. Bo w tej chwili jak komuś nie podasz odnośnika do danego artykułu to może sobie szukać jak w google.
Oczywiście ta ostatnia zmiana nie jest super pilna ale należało by uwzględnić w zmianach. Wiem zwiększa się ilość tematów i objętość forum ale za to staje się czytelniejsze. A do celowo to proponuję następującą zmianę: na początku forum umieścić temat coś jak tablica ogłoszeń w niej mogli by administratorzy forum umieszczać wszelkie informacje dla członków forum czyli: Powiadomienie o jakiś zmianach na forum tam umieszczony był by regulamin forum tam było by archiwum tematów zamkniętych, ale ogólnie dostępnych, tam umieszczano by informacje koto został ukarany za co i jaką karę dostał, to samo z osobami nagradzanymi. tam znajdował by się kosz z postami usuniętymi lecz nie starsze jak do tygodnia, starsze były by usuwane bezpowrotnie, oczywiście ten dział jakby się nie nazywał czy Tablica ogłoszeń czy inaczej była by dostępna dla każdego ale możliwość zamieszczania i usuwania postów miał by tylko administrator i jeden lub dwóch moderatorów globalnych. Jeszcze jedno w wszystkich forach jakich znam w internecie umieszczają w regulaminie zakaz dyskusji i krytyki czy administratora czy moderatora a co by się stało jeśli regulamin oprzeć na konstytucji że każdy oskarżony ma prawo do obrony. Ale to tylko sygnalizuję bo uważam że wszystko należy robić wolniej ale dobrze a decyzje muszą być przemyślane.
To na razie tyle z mej strony.
  • 0

#20 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 04 2009 - 15:04

Co do artykułów będą dwa jeden na temat uzupełniania atramentów w pojemnikach/kardirdżach oraz drugi na temat przywrócenia nagrywarki do pierwotnego stanu odczytu płyt CD/DVD ale to dopiero jak żona z powrotem wyjedzie czyli gdzieś po 20 wezmę się za te tematy co do drugiego będzie to mój eksperyment może się uda z moją nagrywarką.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych