Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asus X71S - zcina się podczas grania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MPG

MPG

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 10 06 2012 - 21:06

Witam, jestem tu nowy i niezbyt znam się na informatyce i komputerach niestety. Dlatego też postanowiłem poszukać porady na tak profesjonalnym forum Dołączona grafika.
Więc mój problem polega na tym iż mój system cóż... hm.. zwalnia ? Zacina się ? Gry nie chodzą płynnie ? Nie wiem jak to opisać w sumie. A więc tak. Laptop ma 2 lata, ale jest dosyć dobry. Nie mówię,że boski ale jest dobry. Podaję parametry :

Procesor Intel Pentium Dual CPU T2390
Prędkość CPU 1,87 GHz
Pamięć RAM 4 GB
Rodzaj pamięci DDR 2 667 MHz
Max. wielkość pamięci 4 GB
Pojemność dysku 220 GB
Karta grafiki : ATI Mobility Radeon HD3470

I w sumie jeszcze niedawno takie gry jak Fifa 12 czy CoD MW2 śmigały mi, nie mówię,że bezbłędnie. Ale 95% czasu było bez przycinek i to na średnich wymaganiach co najmniej. Długo miałem wyłączonego antyvira w sumie z mojej głupiej nieuwagi. Ostatnio zaczął mi ostro ścinać komputer,wyłączać się. Więc ściągnąłem, przepuściłem skan przez komputer. Okazało się,że wiele plików jest zarażonych. Przepuściłem skan (ten przed startem systemu) i pousuwało mi WSZYSTKIE zarażone pliki. Jestem ucieszonyDołączona grafika - Choć wiele programów i gier straciłem przez to. Ale np. Fifa 12 którą próbuję odpalić teraz, podczas meczu straaaaaasznie się zacina, nawet na minimalnych. Dosłownie straaasznie. Nie mam pojęcia przez co tak się dzieje. Inne gry mają podobnie. Programy hasają co prawda już znacznie lepiej niż podczas zawirusowania. Aha i chciałbym zaznaczyć,że na dysku C mam wolnych 46 gB z 133. a na D 61,8 wolnych z 89,2. Więc bardzo dużo wolnego miejsca.
Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich Dołączona grafika

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 06 2012 - 21:41

Skorzystaj z funkcji "przywracanie systemu z ukrytej partycji recovery" podczas uruchamiania laptopa wciskaj klawisz F9 i postępuj według instrukcji . Powinno pomoc .

Ewentualnie możesz dać logi z OTL w dziale bezpieczeństwo i ktoś już Ci tam pomoże .

OTL - Logi - Forum Komputerowe Tweaks.pl

Użytkownik qauke edytował ten post 10 06 2012 - 22:05

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 11 06 2012 - 17:13

Przydałyby się logi komputera(osobny temat) i sprawdzenie innym antywirusem komputera. Poza tym defragmentacja całego dysku twardego.
  • 0

#4 Luxura_pl

Luxura_pl

    Początkujący

  • 40 postów

Napisano 10 07 2012 - 18:55

Tutaj nie chodzi o awarie systemu, bardziej o temperatury- moim zdaniem oczywiscie. Sprawdź czy sąw normie, ponieważ w laptopach to częsty problem, mianowicie: przegrzewanie się, w efekcie czego kuleje również grafika, gry się zacinają.

#5 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 27 07 2012 - 02:37

Mi się wydaje że to nie wina systemu, komputer jest stary, pewnie się grzeje na dodatek bidny katowany grami :)
Trzeba go rozebrać i wyczyścić, wymienić pastę i dopiero wtedy zająć się systemem... ja polecał bym czystą instalację od zera, aby była pewność.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: FIFA 12



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych