Skocz do zawartości


Zdjęcie

Acer Aspire 7540G - Przegrzewa się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lucidexistence

Lucidexistence

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 03 2013 - 00:46

Witam, od prawie 3 lat jestem posiadaczem laptopa Acer Aspire 7540G.

Przez niecałe 2 lata użytkowania laptop nie robił żadnych problemów, jednak w późniejszym okresie zaczął się przegrzewać.
Odkurzenie kratki wentylacyjnej lub wiatraka załatwiało sprawę na 2-3 miesiące do ponownych problemów z chłodzeniem.
Niestety, ostatnio nic już nie pomaga.
Laptop jest dokładnie wyczyszczony w środku sprzężonym powietrzem, pasty były wymieniane dzisiaj na Revoltec Freeze Silver, laptop jest podłączony do podstawki chłodzącej CoolerMaster NotePal X2.

Temperatury widoczne w SpeedFanie to w spoczynku HD: 43C, GPU: 52C, Core:52C, natomiast w stresie (testowane programem HeavyLoad no i oczywiście podczas grania w gry lub oglądania filmów) Core podskakuje w przeciągu kilkunastu minut do 90+ i laptop z automatu wyłącza się.


Pełna specyfikacja laptopa:
Acer Aspire 7540G
Procesor AMD Turion II X2 M520 (2x 2,3GHz, 1MB L2 Cache)
GPU ATI Mobility Radeon HD 5650 1Gb
4GB pamięci RAM
+ fabryczny zasilacz i okablowanie

Pracuje on na Windows 7 Home Premium


Nie wiem już co jeszcze mogę zrobić, żeby wykrzesać z mojego maleństwa energię do pracy, dlatego czekam na propozycje
Wydaje się, że problem nie leży w hardware

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 22 03 2013 - 01:01

Wydaje mi się że to jest to pewnego rodzaju "wada" w tych laptopach. Znajomy ma ten sam problem, tyle żę nagrzywa mu się przez normalne użytkowanie laptopa do 60C i również była wymieniana pasta i prawie nic to nie pomogło. Ciężko mi coś doradzić w tej sytuacji..

P.S> czy przy wymianie pasty na CPU nie nałożyłeś jej za dużo? pasta na GPU również została nałożona? HDD też ma zdecydowanie za gorąco :(

Użytkownik Qauke edytował ten post 22 03 2013 - 01:06

  • 0

#3 Lucidexistence

Lucidexistence

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 03 2013 - 02:07

Tak, pasta została nałożona na wszystkie podzespoły. Równomierną, cieniutką warstwą, niemożliwe, żeby było jej nałożone za dużo
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 03 2013 - 05:10

Może update biosu pomoże. Najnowsza wersja 1.11. Pamiętaj, że taka czynność jest zawsze ryzykowna i może uszkodzić laptopa.
  • 0

#5 3dWydruki

3dWydruki

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 09 05 2013 - 18:28

Nie sądze aby w tym przypadku update biosu pomógł,bardziej skłaniam się ku wiekowi laptopa i temu,że mocno używałeś go podczas gier i dlatego teraz występują problemu z przegrzewaniem się. Piszesz,że jest regularnie czyszczony,podkładka chłodząca też w użyciu?



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: laptop Acer przegrzewający się procesor problem procesor



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych