Skocz do zawartości


AX450-pnf amacrox warrior


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 14 05 2010 - 17:34

słuchajcie , bawię się w moding , załatwiłem sobie obudowkę desktopową ibox magic 8 ( tania , leżąca typu desktop , jakość jak na tą cenę bardzo dobra - blachy grube jak w cm centurionie)

w związku z tym że ścisk w tej obudowie panuje niesamowity kupiłem fractal design power spliter - pasywny regulator obrotów , wyjścia na 16 wentylatorów , łączna ilość wszystkich wentylatorów to jest 8 (zasilacz , procesor, karta graficzna, zasilacz dwa na tylniej ściance dwa po bokach i jeden u góry ) , dzięki temu regulatorowi jest w miarę cicho i jedyne buczenie jakie się pojawia , to przyjemny nie-przeszkadzający szmer .

mniejsza już o opis tychże wentylatorów , to wszystkie poza tym z zasilacza są podłączone do fractala teraz przyszedł czas na ten w zasilaczu

myślę wstawić tam fander 12cm którego posiadam (drogi był ale jest nie do zajechania :E, ma też wbudowany regulator potencjometrem ) orginalny wentylator poprostu wylutuję zasilanie wyprowadzone razem z pękiem przewodów i wentylator podłączony do fractala , myślę na 8v lub 10v , więcej nie trzeba.

grill maskownica także zostanie odrzucona
cewkę od układu pfc wylutuję jej miejsce zmostkuję (podobnież zasilacze z pfc pobierają więcej prądu niż te bez , pozatym - jeśli układ ten nie niesie dla mnie żadnych pozytywnych skutków , to jest mi zbędny i chcę się go pozbyć - więcej miejsca w obudowie , lepsza cyrkulacja powietrza .

Następna kontrowersyjna przeróbka- zamierzam pozbyć się wszystkich zbędnych przewodów , ma zostać wyłącznie główna linia , 2 sata i 2 molex , reszta na wylut

i tyle .

Co o tym sądzicie , na razie to są moje chore teorie ale niebawem wcielę to w życie
pozdrawiam .

  • 0

#2 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 14 05 2010 - 18:02

Fajny może być efekt, mógłbyś dać jakieś foty?

  • 0

#3 Gość_Mofis_*

Gość_Mofis_*

Napisano 14 05 2010 - 18:05

Bardzo dobry pomysł! (..) tylko wstaw jakieś foty ;> w ciągu prac.. opisuj co jest czym.

Użytkownik Mofis edytował ten post 14 05 2010 - 18:05

  • 0

#4 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 14 05 2010 - 18:11

http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?showtopic=12101 tutaj jest bardzo podobny . Obiecuje że dam fotki mojego zrobione canonem a550 ale dopiero jutro bo wtedy się wezmę za przeróbkę , będzie sesja przed przeróbką i po , tylko to nic specjalnego nie jest , mialem wstawiać w tą obudowę tacensa półpasywnego , ale niestety jest zbyt duży i nie zmieścił sie do tej obudowy , teraz to mam wygodę , komputer sobie leży koło mnie , łatwy dostęp do części itp ;> portów ,

Modele z aktywnym PFC przełączanie 110/220V realizują automatycznie. Układ aktywnego PFC pozwala także na takie wydatkowanie mocą, że model kupiony z dużą rezerwą zużywa mniej mocy niż tradycyjny. Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co np. podczas startu komputera kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z 12V, w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.

- Pasywny - sprawność zasilacza z tym elementem jest porównywalna do tej w modelach z aktywnym PFC. Układ PFC w takim rozwiązaniu jest ustawiony na stałe na określone obciążenie przez co nieco obniża jego efektywność w stosunku do elementu aktywnego, jeżeli obciążenie jest inne niż to obmyślone przez projektanta, jednak w większości przypadków takie rozwiązanie w zupełności się sprawdza.

W zasilaczach zarówno z aktywnym jak i pasywnym elementem PFC współczynnik mocy (iloczyn prądu i napięcia wejściowego oraz cosinusa kąta przesunięcia fazowego między nimi) zawiera się w 0,95-0,99. Standardowe zasilacze bez PFC mają współczynnik zawierający się miedzy 0,7 a 0,75.

- Zasilacz bez PFC - jego sprawność rzadko dochodzi do 60%, a zasilacze nieznanych producentów często oscylują na granicy 55% (głównie przez tanie elementy użyte do jego budowy). Oznacza to, że zasilacz 400W z dolnej półki będzie się intensywnie nagrzewał. Spowoduje to, że przy ubogim wyposażeniu go w radiatory odbierające ciepło z elementów aktywnych nagrzeją się one nadmiernie, pojemność kondensatorów się zmniejszy a żywotność wydatnie się skróci. Dodatkowo zasilacz taki naturalnie zwiększy pobór mocy przez co będzie znacznie droższy w eksploatacji.


no i nici z odłączania cewy pfc

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: AMD Phenom II X4



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych