Skocz do zawartości


Zdjęcie

[C++] Znak 0 (zera) po kompilacji wlasnej funkcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pakrys

Pakrys

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 20 07 2010 - 09:18

Tworząc własny program w IDE Dev-Cpp do którego dołączam utworzone własne funkcje i skompilowaniu go pojawia się znak zera (0).
Wygląda to tak:
0Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz...
Jak można ten znak zera usunąć tz. co należy zrobić aby ten znak nie pokazywał się na ekranie.

  • 0

#2 Kazeeny

Kazeeny

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 20 07 2010 - 19:43

Wklej kod przykładowego programu, inaczej się nic nie da zaradzić.

Użytkownik Katarina edytował ten post 20 07 2010 - 19:44

  • 0

#3 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 21 07 2010 - 14:13

Po wypisaniu wyników daj znak przejścia do nowej linii. I zmień środowisko na nowocześniejsze. Potem trudno będzie ci się przestawić.
  • 0

#4 Pakrys

Pakrys

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 21 07 2010 - 17:58

Kodu za bardzo nie mogę podać bo to program składający się z wielu plików więc jest duży.
Co do środowiska to w Dev-Cpp dobrze mi się pracuje i mnie nie zawiódł.
Zrobiłem modernizację Dev-Cpp polegającą na zamianie kompilatora MinGw z wersji 3.4.2 na wersję 4.5.
Dało się zauważyć że z tą wersją lepiej funkcjonuje. Istnieje możliwość dodania do Dev-Cpp biblioteki Qt4.
Problem który poruszyłem prawdopodobnie do się rozwiązać przez umiejętne lokowanie własnych funkcji w funkcji głównej main.
Ponieważ ja jestem programistą amatorem to może by mi ktoś podpowiedział który IDE jest przyjazny takim amatorom jak ja i skuteczny tz. dobrze kompiluje.
  • 0

#5 Kazeeny

Kazeeny

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 21 07 2010 - 20:41

Ponieważ ja jestem programistą amatorem to może by mi ktoś podpowiedział który IDE jest przyjazny takim amatorom jak ja i skuteczny tz. dobrze kompiluje.

Może być choćby MS Visual Studio - wersja Visual C++ 2008 Express Edition - do pobrania za darmo ze strony Microsoft. Przede wszystkim wyłapuje "pułapki", pokazuje warningi - wielu takich rzeczy Dev-C++ przy kompilacji nie pokazuje. Przestawić się na niego jest stosunkowo prosto, przynajmniej ja nie miałam większych problemów :D
  • 0

#6 SigSev

SigSev

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 26 07 2010 - 19:35

Jeżeli lubisz pracować na Devie to pobierz Code::Blocks. Nie jest tak duże, jak Visual Studio i idelnie pasuje do zastosowań domowych :D
  • 0

#7 Pakrys

Pakrys

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 27 07 2010 - 09:00

Korzystam z CodeBlocks ver.10.05.
Ten IDE ma dla mnie pewne wady:
-nie ma spolszczenia, spolszczenie ułatwiło by konfigurację i posługiwaniem się nim
-nie można konfigurować pomocy, w Dev-C++ jest opcja "dostosuj menu pomoc" można za jej
pomocą dodać jakieś kursy i literaturę do programowania w C++ lub w WinApi
-okno CodeBlocka też jest mało ciekawe.
Zaletą jest możliwość przyłączenia różnych kompilatorów.
Autorzy CodeBlocka mogliby załączyć plik językowy w wersji angielskiej i każdy kto by chciał mógłby go sobie spolszczyć.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: język C++



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych