Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śledzenie użytkowników w Internecie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 loginhere

loginhere

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 10 06 2014 - 11:53

Na Youtube oglądam filmiki jakiejś blogerki, a tu na facebooku po jakimś czasie pojawia mi się sugestia polubienia jej strony. Jakim cudem jeśli nie mam powiązanych kont, korzystam z innych adresów mailowych i nigdy nie loguję się za pomocą profilu fb - bo tam mam prawdziwe imię i nazwisko. Wylogowuję się z nawet  fb przy zamykaniu strony aby nie było mnie widać w "polubieniach" np na demotywatorach. Nie wiem czy to coś daje.  Czy to chamskie google śledzi ruch w necie czy o co chodzi ? Zna się ktoś ? Jak zgubić ogon śledzących mnie witryn?

 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 10 06 2014 - 12:43

W internecie nie jesteś anonimowy tak czy inaczej. Na FB jesteś może nawet inwigilowany, a reklamy i sugestie na fb zależne są od tego po jakich witrynach chodzisz i są dobierane na podstawie informacji z ciasteczek. Przykładowo oglądałem portale motoryzacyjne to od razu fb podsuwa mi reklamy dotyczące zakupu nowego auta różnych producentów.

 Rozwiązanie to zablokowanie cookies na konkretnych witrynach i/lub czyszczenie cache + cookies po każdej zakończonej sesji w przeglądarce. O instalacji takich rozszerzeń jak AdBlock czy NotScripts chyba nie muszę mówić? 



  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 10 06 2014 - 12:48

Każdy komputer w sieci jak człowiek ma przyznany numer identyfikacyjny. Ty masz NIP, PESEL, i tak samo z twoim komputerem i tak kazda karta sieciowa czy zintegrowana czy nie ma swój numer identyfikacyjny co to znaczy że jesli zmieniasz kartę sieciową to za każdym razem myusi być zadeklarowana w dostawcy sieci i na nowo wpisujesz adres i bramki DNS. Dodatkowo masz przyznany tag zwany adres pod którym każdy komputer w sieci cię odnajdzie.

A po chłopsku tak:

Kiedyś w dowodzie osobistym miałeś wpisany

1) - data urodzenia - obecnie - data aktywacji (rejestracji) komputera w sieci

2) - obywatelstwo, miejsce zamieszkania czyli miejscowość, ulica, nr domu, nr mieszkania - obecnie - numer adresu jaki ci zostaje przyznany przez usługodawcę.

I teraz wystarczy że taki usługodawca popatrzy na nr adresu i już zna twoje nazwisko, imię i resztę danych bo to jest zawarte w umowie na dodatek każdy w umowie ma przyznany numer umowy i po tym też cię znajdzie.

Dlatego każdy internauta tak faktycznie nie jest incognito.

Dam przykład rejestrowałeś się na forum tweaks, aby program mógł ci udostępnić swoja stronę nawet do przegladania musi nawiazać kontakt a do tego właśnie służy adres bo na podstawie niego wie że ile miał gości jak długo ogladał forum oraz do rejestracji ciebie abyś mógł w przyszłości uczestniczyć w życiu forum.

A teraz wazna wiadomość dla ciebie otóż informacje jaki dostajesz na FB lub e-maila to są z reguły z automatu rosyłane przez tak zwane roboty programowe które wyłapują wszystkie adresy w sieci i pod nie wysyłają chciane i nie chciane informacje. Dlatego bywa nieraz tak że taki robot ulegnie chwilowej destrukcji i naprzykład nie dostniesz ważnej informacji dla ciebie tylko zostanie wysłąna na prawie identyczny adres gdzie jakaś jedna cyferka będzie zmieniona.

Dlatego programy do blokowania spamu, czy adresów są mimo wszystko mało skuteczne acz porządane i wykorzystywane.

Na koniec : policjant przegląda internet w poszukiwaniu różnych szkodliwych i niebezpiecznych witryn on nie potrzebuje any na ekranie wyświetlał mu się dowód osobisty danego internauty jakim się sainteresuje, wystarczy że pokaże mu się nr. adresu oraz nr karty sieciowej. A karta sieciowa to jak twoje odciski palców.

Przejżyj sobie internet i poszukaj progrmy i tylko programy dla administratorów sieci a przecież dodatkowo są jeszcze specjakistyczne programy do szpiegowania.

Ty jesteś bez imienny tylko tla zwykłego przeciętnego internauty jakim jesteś ty czy ja, lecz nie dla innych którzy prawnie lub bezprawnie zajmują się szpiegostwem nie koniecznie w dużym wydaniu.

To tak w skrocie bo temat jest wielki jak ocean i można by dużo na jego temat się wypowiadać z takimi jak masz problemami należy żyć i najwyżej minimalizowć jego dokuczliwość.


  • 0

#4 Luigio

Luigio

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 03 07 2014 - 16:40

Najgorsze jest to, że to się tylko będzie pogłębiać. Niestety ale w dobie coraz większej ilości urządzeń typu smart coraz trudniej będzie nam chronić naszą anonimowość oraz życie prywatne. I nie mówię tu o portalach społecznościowych bo to własna decyzja każdego człowieka. Najgorsze jest to, że już teraz jak używasz smartfona to wszyscy wiedzą gdzie jesteś. Wkrótce pojawią się spersonalizowane reklamy, które będą nas śledziły gdziekolwiek pójdziemy. Jeżeli często będzie odwiedzać np sklepy z ciuchami to nagle zaczną cię w necie atakować reklamy o takiej tematyce. Powoli tworzy się jedna wielka baza danych, w której zbierane są informacje o preferencjach każdego człowieka. Z tego powoli się robi rok 1984...


  • 0

#5 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 04 07 2014 - 00:05

W internecie nie jesteś anonimowy tak czy inaczej. Na FB jesteś może nawet inwigilowany, a reklamy i sugestie na fb zależne są od tego po jakich witrynach chodzisz i są dobierane na podstawie informacji z ciasteczek. Przykładowo oglądałem portale motoryzacyjne to od razu fb podsuwa mi reklamy dotyczące zakupu nowego auta różnych producentów.

 Rozwiązanie to zablokowanie cookies na konkretnych witrynach i/lub czyszczenie cache + cookies po każdej zakończonej sesji w przeglądarce. O instalacji takich rozszerzeń jak AdBlock czy NotScripts chyba nie muszę mówić? 

 

Powodzenia przy przeglądaniu internetu z wyłączonymi ciastkami i javascript'em.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych