Skocz do zawartości


Zdjęcie

[zip/in] Problemy z instalacją plików/rozpakowywaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Akuzinux

Akuzinux

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 06 10 2006 - 23:44

Witam.Od miesiąca posiadam nowy komputer. Nie wiem jak i dlaczego pojawił się problem z instalacją plików pobranych z internetu.Wszystkie pliki pobieram na dysk następnie podczas odpakowywania/instalacji pojawia się błąd : Error 1335. The cabinet file 'Data1.cab' required for this installation is corrupt and cannot be used. This could indicate a network error, an error reading from the CD–ROM, or a problem with this package.
Nie wiem co mam robic.Sciaganie plikow z innych zrodel takze nie pomaga ale wiem ze problem jest zwiazany z plikami cab. Kolejnym problemem zwiazanym z tym bledem moze byc folder temp.Niestety nie wiem jak moge usunac pliki ktore tam sie znajduja poniewaz ciagle pojawia sie komunikat o tym ze dany plik jest uzywany.Nie jestem zaawansowanym uzytkownikiem ale czuje ze cos jest nie tak gdyz kazda instalacja zawiera blad.Wiem ze nie jest to wina pamieci ram poniewaz sprawdzilem ja i nie ma zadnych bledow.Gdy podczas bledu wcisne ignoruj wyswietla sie blad: Internal error 2350. a nastepnie Error: –1603 Fatal error during installation

Consult Windows Installer Help (Msi.chm) or MSDN for more information.Co mam robic?W tym przypadku chodzi o demo gry AOE 3 sciaganej z wielu zrodel.Kolejny problem natomiast stwarza demowka warcrafta 3.Gdy rozpakowuje plik pojawia sie blad : ! C:\Documents and Settings\User\Moje dokumenty\Moja muzyka\warcraft3_demo.zip: Błąd CRC w W3Demo.exe. Plik jest uszkodzony
! Nie mogę wykonać "C:\DOCUME~1\User\USTAWI~1\Temp\Rar$EX00.687\W3Demo.exe"
Naprawde blagam o pomoc.Wiem ze oba bledy sa ze soba powiazane.Jesli chodzi o moj komputer to posiadam Service Pack 2, Win XP Home.Zalezy mi na czasie, probowalem wielu rozwiazan ale nie wiem co robic.Z gory dziekuje za pomoc.Zapomnialem dodac ze komputer byl przeskanowany wielokrotnie i nie wykryto zadnych wirusow i programow tego typu.

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 07 10 2006 - 00:10

Z tego co wyrzuciło mi google 75% przypadków to RAM (czym sprawdzałeś pamięć?). W niektórych przypadkach pomogło odznaczenie plików .cab w opcjach WinRar-a. W kolejnym przypadku zamieszanie w Boot.ini (Start-->uruchom-->msconfig-->Boot.ini-->Advanced Options /MAXMEM=256). Jeszcze inni zwalają wszystko na sprzęt firmy Asus... (mobo, karty gr.). Ktoś inny zastosował odrejestrowanie i zarejestrowanie msiexec poleceniami "msiexec /unregister" i "msiexec /regserver". Pliki z tempa usuń startując system w trybie awaryjnym.

  • 0

#3 Akuzinux

Akuzinux

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 07 10 2006 - 10:23

Z tego co wyrzuciło mi google 75% przypadków to RAM (czym sprawdzałeś pamięć?). W niektórych przypadkach pomogło odznaczenie plików .cab w opcjach WinRar-a. W kolejnym przypadku zamieszanie w Boot.ini (Start-->uruchom-->msconfig-->Boot.ini-->Advanced Options /MAXMEM=256). Jeszcze inni zwalają wszystko na sprzęt firmy Asus... (mobo, karty gr.). Ktoś inny zastosował odrejestrowanie i zarejestrowanie msiexec poleceniami "msiexec /unregister" i "msiexec /regserver". Pliki z tempa usuń startując system w trybie awaryjnym.



Ja także częsciowo przejrzałem solucje problemów w google ale nie moglem znalesc nic rozsadnego dla siebie.
Otoż sprawdzalem pamiec programem Memtest ale nie jestem pewny ze zrobilem to dobrze,poniewaz slyszalem opinie ze nalezy zrobic to w dosie?!Czy moglbys podac mi dokladniejdsze instrukcje co do tego programu?Niestety odznaczenie plików. cab w opcjach winrara nie pomoglo.Trzecia opcje tez wyprobowalem,nic z tego.Mam takze pytanie co do polecenia msiexec/unregister.Windows podaje mi ze to polecenie nie jest prawidłowe.Po usunieciu plikow z tempa wylaczajac wiele procesow w tle problem wystepuje nadal.chcialbym jeszce powiedziec ze w folderze z ati znajduje się plik data1.cab i data2.cab.Niestety są one uszkodzone.Nie da sie wypakowac i doszedlem do wniosku ze z tym musi byc zwiazany problem.Co w takim wypadku robic?Dziekuje za pomoc zarowno ta,którą mi udzieliles jak i tą,na którą liczę.
  • 0

#4 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 07 10 2006 - 12:40

zip z memtest86+ na dyskietkę wypakowujesz, uruchamiasz install.bat, w okienku podajesz "a" i enter, wkładasz sformatowaną dyskietkę do stacji A:, enter. Po kilku sekundach dyskietka gotowa, jesli masz ustawiony w BIOSie start z dyskietki jako pierwszej robisz restrt z dyskietką w stacji, program uruchamia się automatycznie. Przeterstowanie 512 MB dla kości ustawionych na 400 MHz zajmie około 8-9 minut (można przerwać "Esc" po pierwszych seriach testów).

edit-----
jesli chodzi o msiexec: wpisz na początek samo msiexec - powinno pojawić się okienko z opcjami
polecenia /unregister i /regserver są poprawne, ich wykonanie nie objawia się w żaden sposób.
support MS na temat instalatora
  • 0

#5 sam_my

sam_my

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 07 2007 - 09:53

zip z memtest86+ na dyskietkę wypakowujesz, uruchamiasz install.bat, w okienku podajesz "a" i enter, wkładasz sformatowaną dyskietkę do stacji A:, enter. Po kilku sekundach dyskietka gotowa, jesli masz ustawiony w BIOSie start z dyskietki jako pierwszej robisz restrt z dyskietką w stacji, program uruchamia się automatycznie. Przeterstowanie 512 MB dla kości ustawionych na 400 MHz zajmie około 8-9 minut (można przerwać "Esc" po pierwszych seriach testów).

edit-----
jesli chodzi o msiexec: wpisz na początek samo msiexec - powinno pojawić się okienko z opcjami
polecenia /unregister i /regserver są poprawne, ich wykonanie nie objawia się w żaden sposób.
support MS na temat instalatora





Mam ten sam problem.Chce zainstalowac Jave 5.u11 pobrana z www.java.com/pl lub Jave Microsoftu i pojawia sie wlasnie komunikat o uszkodzeniu pliku data1.cab. (1335)
1) Usunalem pliki .temp ze wszystkich 3 lokalizacji
2) wylaczylem antywirusa
3) sciagnalem kilka roznych wersji Java Sun (bez zmian)
4) plik jest w wersji .exe,wiec nie musze go rozpakowywac np.winrarem.
5) plik jest istalowany prosto z HDD wiec zabrudzenie CDROM nie wchodzi w gre
6) wykonalem instrukcje w msconfig zamieszczone powyzej, jednak zastanawiam sie czy moze wpriwadzenie wartosci np.128 w MAXMEM cos by zmienilo.
Jak narazie nic nie poskutkowalo:(

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych