Skocz do zawartości


Zdjęcie

zasilacz- wyjscie awaryjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 wahas1

wahas1

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 30 12 2008 - 06:58

hej forumowicze. pytam was o rade, tylko o rade. Mam kompa co sie ma nastepujaco
AMD Sempron 2600+
asrock k7vt4a+
768 mb ram ddr 400
hdd 80 gb Ata
geforce 6600 gt agp
no i dvd rv samsung
i zasilacz obecnie MEGABAJT 350 W


I teraz uwaga- mialem gembirda zasilke 350 w- ale jakos po roku skoki napiecia na linii 3.3 v zmusily mnie do wlozenia w kompa tego megabajta. Za jakis czas zmieniam PC-ta ,ale chcialem spytac czy zostawiac ten zasilacz MGB w kopmie- bo o dziowo pomimo skrajnie zlych opinii na jego temat- w przeciwienstwie do poprzednego zasilacza trzyma on solidnie napiecia, nie ma skokow, nie ma restartow nawet po kilkugodzinnym graniu w stalkera czy painkillera, fear itp. Jednym slowem napiecia i temperatury sa oki i nic sie nie dzieje.
co radzicie...moze po prostu trafgil mi sie dobry egzemplarz(jest nowy jak co uzywany miesiac)Czekam na odp:)

  • 0

#2 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 30 12 2008 - 10:30

Zasilacz nie należy do dobrych, może na razie trzyma się w porządku, za kilka miesięcy może po prostu się spalić. Wypadałoby żebyś kupił zasilacz jakiejś porządnej marki np. BeQuiet, Pentagram czy Chieftec.

  • 0

#3 wahas1

wahas1

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 30 12 2008 - 13:05

spoko tylko skoro ten komp w polotach wart jest z obudowa i wszystkim 5 stow to troche masakra klasc tam zasilke za 120-200 zl. tym bardziej ze na wymiane czeka PC
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 30 12 2008 - 16:08

Zasilacz zostaw w komputerze, ma on linię 12V tylko 15A ale to wystarczy do zasilania tego zestawu. 12Vx15A=180W, to wystarczy ale jeśli dołoży się kartę graficzną lub dźwiękową to zasilacz w najlepszym przypadku starczy na styk a to oznacza szybkie uszkodzenie zasilacza. Uszkodzenie nastąpi z powodu zastosowanych słabych elementów elektronicznych, ten typ zasilacza ma przeznaczenie do zasilania starszego typu zestawów komputerowych.
Jak kupujesz nowy komputer musisz uwzględnić zakup nowego zasilacza.
  • 0

#5 wahas1

wahas1

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 30 12 2008 - 21:47

brutus 3-----
spoko, wiadomo ze skaldajac nowego kompa nie bede kladl zasilki megabajta lub tym podobne. sam juz mialem pare ciekawych historii z zasilaczami....tanimi, ale i kumplom popadaly np chieftec-i itd. sam mysle ze do tego kompa ta zasilka styknie. mam tylko nadzieje ze choc przeciwzwarciowe zabezpieczenie ma...ma??
w kazdym razie bede informowal jak sie spisuje...jesli bym dluzszy czas na forum nie byl...znaczy najgorsze:)milego sylwka wszystkim
  • 0

#6 wahas1

wahas1

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 31 12 2008 - 22:39

heja. zasilka megabajta sie sprwuje. przy okazji zycze wszystkim swietnego sylwka i takie fazy jaka mam obecnie z zona:) bawcie sie
  • 0

#7 wahas1

wahas1

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 03 01 2009 - 14:29

hej . ale zwala z ta zasilka okazalo sie ze w kompie hdd byl podlacony przez przedlozke, co okazala sie trefna(wygiety 1 styk od wtyczki moolex). i napiecie 3.3 podnioslo sie ladnie i trzyma stale przy obciazeniu 3,20-21 v. tak ze luz. ;) i wlozylem spowrotem te zasilke z pfc i wsio gra

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych