Skocz do zawartości


Zdjęcie

wydajność w grach Windows 8 a Windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemek_sbs2k

przemek_sbs2k

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 15 11 2012 - 22:22

Witam :)


Zakupiłem Ultrabook'a Asus S56C ze specyfikacją:

Procesor iCore5 1,7GHz z TurboBostem do 2,6GHz
12GB RAM DDR3 1600MHz
Grafy są dwie: jedna Intel HD 4000, która pracuje przy samym systemie oraz drugą GF 640GT którą samoczynnie załącza się przy grach oraz aplikacjach co wymagają grafiki w 3D

Dyskol jest 500GB w SATA2 oraz drugi 24 GB SSD

Problem polega na tym iż powiem dosłowie gry czy aplikacje 3D pracują lepiej na Win8 niż pod Win7. Nie wiem czemu tak jest, a zależy mi na siódemce gdyż mam ją legalną z laptopem. Nawet na głupie aplikacji systemowej co mierzy wydajność komputera przy win8 ocena jest 5,6 a na win7 jest 5,0.

Aktualizacja sterowników grafiki do najnowszej wersji w Win7 nic nie dała. Próbowałem jeszcze zainstalować siódemkę na tym dysku SSD ale również nic to nie przyśpieszyło.

Macie może jakieś pomysły ?? Mi już ręce opadają. Kolejny dzień walki poszedł na marne. Nie chce puki co kupować legalnego Win8 bo potrzebuje zakupić lepszy SSD.


Przemek

Użytkownik przemek_sbs2k edytował ten post 15 11 2012 - 22:23

  • 0

#2 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 17 11 2012 - 14:34

Niemożliwe, testy wyraźnie pokazują, że różnica w grach między windows 8 a windows 7 to zwykle 1-2fps raz na korzyść 7 a raz na korzyść 8 (w zależności od gry). Działanie gier na tych systemach jest porównywalne.

Nie masz przypadkiem pokićkane coś w sterownikach pod windows 7?
Tzn. musisz wymusić w ustawieniach panelu nvidia używanie do gier karty dedykowanej.
Być może masz przełącznik do tych kart (ja mam tak w lenovo), sprawdź czy pod win 7 jest włączony 640M

  • 0

#3 arkadiuszw

arkadiuszw

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 19 11 2012 - 23:07

a nie masz czasem opcji przesiadki z windows 7 legala na windows 8?
zapytaj w sklepie jak to wyglada z Twoją kopią

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych