Skocz do zawartości


www.tweaks.pl

Rejestracja: 02 wrz 2006
OFFLINE Ostatnio: 14 09 2006 16:05
***--

Moje tematy

Bez prefetchingu

06 09 2006 - 18:01

Istnieje możliwośc całkowitego wyłączenia funkcji prefetching... Ma to jeden cel: podczas uruchamiania systemu wszystkie pliki zapisane w folderze prefetch są ładowane do pamięci, co powoduje obciążenie pamięci. Dla użytkowników z małą ilości pamięci polecam wyłączenie opcji prefetchingu.


Czytaj więcej: Bez prefetchingu

Efekty wizualne

06 09 2006 - 17:59

Teraz sprawa nowego wyglądu Windows XP. Wyłączając klika efektów wizualnych znacznie przyspieszysz pracę Windows XP. Zaoszczędzisz między innymi pamięć. Na początku byłem bardzo przywiązany do swoich stylów. Teraz straciło to dla mnie wartość. Pamiętaj także aby nie używać takich programów jak np. WindowBlinds czy CursorXP gdyż są one szczególnym obciążeniem.


Czytaj więcej: Efekty wizualne

Konfiguracja pliku wymiany

06 09 2006 - 17:59

Plik wymiany to inaczej wirtualna pamięć RAM. Szkoda tylko, że dużo wolniejsza... Przydzielając odpowiednią wielkości pliku wymiany przyspieszysz pracę Windows XP. Opcja ta jest szczególnie ważna dla użytkowników posiadających małą ilość pamięci RAM.


Czytaj więcej: Konfiguracja pliku wymiany

Wyłączenie pliku wymiany SWAP

06 09 2006 - 17:58

Jeżeli posiadasz szybką 1024 MB lub więcej pamięci RAM możesz wyłączyć pamięć wirtualną - plik pagefile.sys. Przy takiej ilości pamięci korzystanie z pamięci wirtualnej nie ma sensu, ponieważ odczytywanie danych z dysku twardego trwa dużo wolniej niż z pamięci RAM. Poza tym plik pagefile.sys zajmuje przynajmniej tyle miejsca na dysku ile mamy pamięci RAM. Wyłączając plik wymiany wszystkie dane będą przechowywane w pamięci co przyspieszy pracę systemu.


Czytaj więcej: Wyłączenie pliku wymiany SWAP

Szybkie zapisywanie plików w NTFS

06 09 2006 - 17:57

Jeżeli Twój system pracuje z dyskiem sformatowanym w systemie NTFS możesz wyłączyć zapisywanie przez system operacyjny aż dwóch wpisów w obszarze Master File Table. Otóż tworząc dowolny plik np. calkiem_nowy_plik.txt system Windows domyślnie podczas opisywania zbioru nadaje mu dwie nazwy. Druga nazwa to calkiem~.txt. Jeżeli nie korzystasz z aplikacji DOS-owych możesz wyłączyć dublowanie wpisów MFT, a dzięki temu przyspieszyć wykonywanie operacji na dysku twardym.


Czytaj więcej: Szybkie zapisywanie plików w NTFS