Skocz do zawartości


wojtasol

Rejestracja: 25 sie 2011
OFFLINE Ostatnio: 05 09 2011 23:26
-----

Moje tematy

Pytanie o plik wymiany

28 08 2011 - 23:47

Witam. Mam pytanie odnoście pliku wymiany. :kufel: Otóż zalecany przez Windows rozmiar owego pliku to 1,5x RAM/3x RAM (min/max).
- Jaki domyślny rozmiar stworzy mi Windows przy instalacji systemu dla 8GB pamięci RAM? Czy będzie to min. 12GB na max. 24GB??? Są to kosmiczne liczby. Oznacza to, że sam plik wymiany pożre mi 24GB na dysku???
- Czy warto przenosić plik wymiany na inną partycję? Tzn. wyłączyć plik wymiany na partycji systemowej C, a włączyć np. na oddzielnej D? Chodzi mi konkretnie o to, czy stworzenie specjalnej, oddzielnej partycji tylko dla pliku wymiany usprawni działalność Windowsa i wydajność dysku??? Zależy mi na tym, jako że lubię mieć na komputerze porządek :))
- Kolejne "podpytanie", niejako odnoszące się do pierwszego i drugiego. Jaki rozmiar pliku wymiany ustawić (min/max), gdybym chciał ten plik przenosić na inną partycję i zmienić ustawienia domyślne dla Windowsa? Dla formalności dodam, że... Windows 7 x64 i 8GB pamięci RAM. Czasami chciałbym na nowym laptopie pograć w jakieś nowsze gry :)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
Pozdrawiam

Windows 7 podział dysku na partycje

25 08 2011 - 20:59

Witam. Mam zamiar zakupić laptopa bez systemu i sam zainstalować Windowsa 7 oraz przy instalacji podzielić dysk na partycje. W związku z tym mam pytanie, czy ew. taki podział byłby prawidłowy:
C ok. 40GB: dysk systemowy, gdzie instaluje Windowsa oraz ew. sterowniki
D ok. 250GB: programy, gry
E ok. 250GB: dane, dokumenty, zdjęcia, muzyka, filmy, pliki pobrane, itp.

- Czy taki podział jest wg. Was prawidłowy i będzie najlepszym rozwiązaniem dla wydajnej i szybkiej pracy dysku twardego???
- Zastanawia mnie także to, gdzie instalować programy. Chciałbym jak widać wyżej instalować je na innej niż systemowa partycja, jednak i tak niektóre zapisują swoje dane itp. w plikach systemowych, np. w folderze Dane Aplikacji. Czy nie lepiej będzie po prostu powiększyć systemową partycję do np. 100GB i tam instalować wszystkie programy, tak, aby np. nie musiały się odpalać z partycji D i pobierać danych z partycji systemowej?
- Kolejne i ostatnie moje pytanie o foldery "Moje Dokumenty", "Moja muzyka" i "Moje obrazy". Chciałbym je przenieść na ostatnią partycję, czy po prostu klikam myszką i przesuwam na dysk E, czy lepiej zrobić to np. w programie Tweak 7 ???

Liczę na Waszą pomoc w temacie i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :lol: