Skocz do zawartości


Zdjęcie

[wirus]Problemy po usunięciu wirusa Bagle Worm.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 limek

limek

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 04 2008 - 17:41

Mój komputer zainfekował wirus Bagle worm. Skanerem antywirusowym pozbyłem sie wirusa, jednak z systemu wyleciały jakieś pliki które pozwalały na instalacje antywirusów. W tej chwili nie mogę zainstalować żadnego antywira. Proszę o pomoc jak sobie z tym poradzić, bez konieczności reinstalacji windowsa. Pozdrawiam Limek.

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 05 04 2008 - 18:20

Robak Ci namieszał widać w systemie. Na to nie ma rady chyba, że znasz te pliki, to może ktoś mógłby Ci je podesłać. A tak to reinstall + format. Na przyszłość zamontuj sobie dobrego wall'a :)
Aha spróbuj może przywracania systemu ale nie jestem pewien czy to pomoże w przywróceniu tych plików. Tak czy siak nie zaszkodzi Ci spróbować.

  • 0

#3 limek

limek

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 04 2008 - 18:57

Robak Ci namieszał widać w systemie. Na to nie ma rady chyba, że znasz te pliki, to może ktoś mógłby Ci je podesłać. A tak to reinstall + format. Na przyszłość zamontuj sobie dobrego wall'a :)
Aha spróbuj może przywracania systemu ale nie jestem pewien czy to pomoże w przywróceniu tych plików. Tak czy siak nie zaszkodzi Ci spróbować.

Dzięki za radę ale przywracanie systemu nic nie daje, nie ma poprostu zapisanego starego systemu ;-(( Punkty przywracania nie są aktywne
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 05 04 2008 - 19:00

Pliki więc może znasz? Jeśli nie to trudno, ale będzie reinstall..
  • 0

#5 ordynat

ordynat

    Zaawansowany użytkownik

  • 804 postów

Napisano 06 04 2008 - 00:55

Jeśli się nie da zainstalować Antivirusa, to oznacza, że BAGLE nie został usunięty, albo się odrodził. W tym drugim przypadku masz zarażone jakieś swoje programy i trzeba je najpierw wykryć i usunąć, a dopiero potem usuwać BAGLE, bo te programy mają w sobie wstrzyknięty kod, który odnawia tego BAGLE.

Wg mnie powinieneś jeszcze:
1) dać log z ComboFix.
2) przeskanować System przy pomocy >Kaspersky Virus Removal Tool >>http://www.searchengines.pl/index.php?show...&pid=457742 i dać tu z niego górną część raportu.

ordynat

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych