Skocz do zawartości


Zdjęcie

[win] Optymalizacja systemowa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrzej1

Andrzej1

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 11 07 2007 - 18:07

Zauważyłem, że od dłuższego już czasu, kiedy nie instaluję na swoim komputerze żadnych optymalizacji, typu teaków, czy innych, n, odkurzaczy, czy coś w tym rodzaju, komputer mi znacznie lepiej chodzi. Wiele razy rozmawiałem z informatykami na temat optymalizacji komputerowych, więc dochodzimy do wniosku, że sam komputer be4z dodatkowych innych optymalizacji lepiej chodzi, niż z dodatkowymi optymalizacjami.
Sam się o tym przekonałem. Nie instaluję tego rodzaju oprogramowania już od dłuższego już czasu i uważam, że komputer sam się optymalizuje bez żadnych dodatkowych programów do tego typu rzeczy. Zatem więcej takie programu szkodzą, niż coś robią pożytecznego na naszych komputerach. Kasują niepotrzebne pliki, które powinny być używane w naszym komputerze, przerzucanie do kwarantanny, a potem przywracanie ich z powrotem, to już nie jest to samo, co instalacja danego programu.
Zatem zastanówmy się lepiej, co instalować, a może sam komputer niech się sam optymalizuje. To chyba byłoby najlepszym rozwiązaniem :(

  • 0

#2 cwirek91

cwirek91

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 11 07 2007 - 19:48

"kiedy nie instaluję na swoim komputerze żadnych optymalizacji, typu teaków, czy innych, n, odkurzaczy, czy coś w tym rodzaju, komputer mi znacznie lepiej chodzi."

Hmm, a po co instalować tego typu rzeczy? Tweaki w rejestrze najlepiej robić ręcznie. Większość (nie wszystkie) instalowane optymizatory powodują, że komputer gorzej chodzi niż bez nich. Po co odkurzacze? Wszystko sam usuwasz i nie ma problemu.

"czy coś w tym rodzaju"
"przerzucanie do kwarantanny,"

Hmm, to może nie instaluj dodatkowej przeglądarki internetowej, antywirusa. Dzięki temu będziesz miał szybszy system. Lecz dla mnie szybki system bez antywirusa, to nie system, ale co tam.

"Kasują niepotrzebne pliki, które powinny być używane w naszym komputerze"

Hmm... Jak to rozumieć?

Wystarczy trochę poduczyć się o systemie i rzeczy typu: odkurzacze, optymalizatory (instalowane) nie będą Ci potrzebne.

PS.
Spróbuj nie oczyszczać komputera przez parenaście miesięcy i wtedy zobaczysz różnice.

Pozdrawiam

  • 0

#3 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 12 07 2007 - 12:54

Po pierwsze to system sam sie nie zoptymalizuje. Może i niektóre programy do przyspieszenie pracy posiadają takie funkcje przez które czasami zamiast przyspieszyć to spowalniają ale trzeba także wiedzieć co w nich wyłączamy i zmianiamy. Jednak są one przydatne i mogą znacznie przyspieszyć działanie systemu. Ja osobiście nie używam żadnych programów tego typu, jedynie aplikacje do usuwania zbędnych plików. Wszystko sam próbuje optymalizować modyfikując wpisy w rejestrze wyłączanie nie potrzebnych usług i takie tak inne różne rzeczy. Wiec nie zgodzę sie z tobą, że powinniśmy pozostawić system do samoczynnej optymalizacji. Windows zaraz po zainstalowaniu zawiera wiele niepotrzebnych plików które tylko zajmują miejsce i spowalniają prace, wystarczy kilka zmian w rejestrze a zobaczymy bardo dużą różnice.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych