Skocz do zawartości


Zdjęcie

[win] Dziwne przestoje systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Elminster

Elminster

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 02 03 2007 - 04:26

Wczoraj złożyłem kompa i podłączyłem swój nowy Seagate 7200.10 SATA II. Na dysku tym zainstalowałem system windows XP SP2. No i mam dziwny problem. W trakcie kopiowania z tego dysku SATA na dysk WD Caviar IDE, system przerywa na dłuższą chwilę kopiowanie (5-20 sekund), w tym momencie nawet myszką nie można poruszyć, jakby się zawiesił, a następnie wszystko wraca do normy. W trakcie pracy programu P2P zdarzyło się to samo. O czym to świadczy? Macie jakieś pomysły?


Epox EP-8RDA3+
Athlon XP 2000+
512 MB pracujące w dual channel (kości różnych marek)
Radeon 9200
Seagate 320 GB SATA 7200.10
WD 200 GB IDE

Dodam jeszcze, że gdy kopiuję z jednej partycji WD na drugą partycję WD to problem nie występuje!
Mnie się wydaje, że to wina tego sata. Co wy na to? Może dać sysetm operacyjny na dysk ide??? Czy to możliwe, że moja starsza już płyta główna ma problemy w obsłudze tego dość nowego dysku?

Pozdrawiam
Elminster



Moje podejrzenia okazały się słuszne. Mam problem na linii płyta/sterownik/dysk!

Podgląd zdarzeń informuje mnie po takiej przerywanej (czasem nawet na 30 sekund) operacji kopiowania:


Ostrzeżenie: Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk0\D.

A raz na jakiś czas:

Błąd: Urządzenie \Device\Scsi\si3112r1 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu.

Sci3112r1 to jest właśnie mój sterownik SATA.

No to już wiem co odpowiada za te zwiechy! Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł jak temu zaradzić? Proszę o porady.

A jak tu widać, nie jestem sam z tym problemem

http://forum.pcarena.pl/showthread.php?p=185890

  • 0

#2 Slavo

Slavo

    Stały użytkownik

  • 189 postów

Napisano 02 03 2007 - 18:28

Zmiana sterownika nie pomaga? Może coś z dyskiem nie w porządku. Zarzuć raport S.M.A.R.T.

  • 0

#3 Elminster

Elminster

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 02 03 2007 - 21:53

A jak się ten zrzut SMART robi? Dysk raczej ok, u kumpla przegrało sie migiem 120 GB bez problemow :/

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: operacja stronicowania błąd dysku



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych