Skocz do zawartości


Zdjęcie

vista powrot do xp


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 missiekk

missiekk

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 23 02 2008 - 14:10

Witam.mam problem z ponownym zainstalowaniem windows xp.aktualnie posiadam zainstalowany system vista 32bit.po wlozeniu dysku intalacyjnego xp dostaje komunikat-nie znaleziono zadnych hdd .co mam zrobic?

Dzieki i pozdrawiam

  • 0

#2 Smerfer

Smerfer

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 23 02 2008 - 16:45

Może zrób format przez bios, i potem tylko daj płytkę z XP i powinno działać. Jak nie będziesz wiedział jak to zrobić, to napisz to ci pomogę.

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 05 04 2008 - 15:49

Sorrki, że odpisuję po takim czasie ale może się to komuś jeszcze przydać..

Jest na to prosty sposób , a mianowicie odłącz kabelek od dysku/ów i uruchom kompa. Gdy CD XP zacznie się bootować, ładować drv podepnij dyski spowrotem. :)
Sposób ten działa także w sytuacji takiej, że nie bootuje się płytka XP (także kiedy na kompie był instalowany Vista). Zdarzają się i tak problemy, kiedy np Vista całkowicie padnie przez coś i chciałoby się postawić XP ponownie.
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 06 04 2008 - 14:28

Nie sądzę zeby podłaczanie dysków w czasie pracy komputera było dobrym pomysłem. Zresztą tu problem jest prawdopodobnie inny, brakowało pewnie sterowników do sata.
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 06 04 2008 - 14:34

Dysk odłączyć jak komputer jest wyłączony. Ale fakt, teraz dopiero zrozumiałem, że chodziło mu o to, iż jak już instalator XP skończy się ładować to nie widzi Jego dysku a nie , że nie chce się w ogóle płytka instalacyjna bootować. Z Jego problemem miałem do czynienia u kolegi na laptopie, mieliśmy to samo, że nie widział dysku i w biosie przestawiłem jakiś parametr z ..."czegoś" (sorrki naprawdę teraz nie pamiętam) na IDE..

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych