Skocz do zawartości


vikal

Rejestracja: 08 wrz 2006
OFFLINE Ostatnio: 07 11 2006 21:42
-----

Moje posty

W temacie: Nie działające bezpośrednie połączenie kablowe.

18 09 2006 - 12:23

pierwsza zasada - nie konfiguruje sie 2 kompów pod jeden com - jeśli pracują szeregowo, a zapewne u ciebie tak jest. Dołączona grafika
zrób nowa konfiguracje sieci na lapie. :)
pamiętaj że konfigura nie lubi podbnych ustawień, więc aby chodzilo dobrze ustaw przyblizone :unsure:

W temacie: Przywitaj sie Archiwum 2006 Rok

11 09 2006 - 13:03

No to ja tez się przedstawie, a co? :D
Jestem Robert.
Zainsteresowania - informatyka, samochody(mechanika)
Zawód Dołączona grafika to jest ich kilka
mechanik, pracownik socjalny, informatyk,kierowca,opiekun Dołączona grafika ;]

W temacie: Zalety kupna pamięci DDR RAM?

10 09 2006 - 13:35

System z jednogigabajtową ilością RAMu sprawdzi się, gdy korzystamy z wielu różnorodnych ZASOBOŻERNYCH programów takich jak np. AutoCAD Adobe Photoshop, z Macromedia Flash, oraz w nowych grach jak np. Oblivion. System operacyjny w mniejszym stopniu korzysta ze SWAPu na dysku twardym, który jest znacznie wolniejszy od RAMu - dysk nie będzie tak mielił podczas wczytywania/wyłączania gry.
Jeśli chodzi o Dual Channel, to działa na zasadzie: jedna kość odczytuje - druga kość zapisuje, jak wiemy komputery są jednozadaniowymi urządzeniami, więc sytuacje zapisu i odczytu w kolejnych taktach zegara procesora, nie zdarzają się zbyt często (dlatego DC nie przyspieszy procesu wczytywania gry), co odnosi skutek we wzroście wydajności stosowania takowych pamięci, który wynosi góra 10% dla Socket 939. W Socket A Dual Channel pozwala na asynchroniczne tryby pracy procesora i pamięci, nie tracąc przy tym wydajności! - dzięki czemu możemy podkręcać procesor i zmniejszać taktowanie pamięci jesli mamy np. DDR 400Mhz, a FSB 450Mhz..



Doslownie tak jak ja mam. Nie korzystam z gier, a raczej z programów. Mam zazwyczaj włączone kilka które są troche zasobożerne. Nie iem jak dziala na grach, ale na programach użytkowych poprawa jest duża.

W temacie: Windows XP wolno się uruchamia

10 09 2006 - 13:11

problem jest na tyle dziwny że nigdy czegoś takiego nie miałem
przedstawia się to tak mam bardzo mocny sprzęt i ogolnie nie miałem nic do startu windowsa 3 paski i pyk już miałem system uruchomiony :D
po ostatnim formacie zaczeły się dziać dziwne rzeczy podczas uruchamiania pokazuje się normalnie tak jak zawsze Logo i paseczek tyle że paseczek po pierwszym przejściu zaczyna przycinać , doslownie skacze dysk przestaje pracować przejdzie tak przycinając 2,5 raza (co troche trwa : P ) po czym dysk spowrotem szybko wczytuje dane(pasek płynnie przechodzi raz) i system uruchamia się normalnie
Czego to może być wina? sam system chodzi bardzo dobrze , szybko i bez problemowo , a ale denerwuje mnie ten start , proszę o pomoc

pozdrawiam... ;]



Sprawdz czy nie ma śmieci w menu start (autostarcie)
wyczyść rejestr
zablokuj spamy windowsa - dobrze dzilała spybot

W temacie: Zalety kupna pamięci DDR RAM?

10 09 2006 - 12:41

Mam zamiar kupić niedługo drugą kość 512 DDR RAM PC3200. Interesuje mnie to, gdzie zajdą największe zmiany w działaniu PC? Ładowanie Windows? Szybsze ładowanie gier? ... i tak dalej. Aha i jeszcze jedno - gdy wsadze obie kości już do odpowiednich wejść tryb dual włączy się sam czy trzeba go jakoś włączać?
Z góry THX ;]



ja kilka dni temu zmieniłem z 512 na 1 GB - kopa dostal i się nie muli, wreszcie. :D No i przyspieszył na wykonywaniu zadań ;]