Skocz do zawartości


Zdjęcie

używany laptop + nowa bateria + ups ? nie za mocny ale długi czas pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 xomen

xomen

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 08 2014 - 21:06

Witam,

 

Potrzebuje laptopa sam nie bardzo wiem co chce. Zwracam się do was z prośbą o rzucenie nazw kilku lub kilkunastu modeli modeli ( z dokładną ich konfiguracją bo czasem jest jeden model i jeszcze kilka konfiguracji).

Na laptopie będzie zainstalowany debian + fluxbox lub freeBSD + fluxbox pisze bo wiadomo debian jeszcze na większości nie będzie sprawiał problemów ale freeBSD to już różnie bywa.

- karta wifi najlepiej Atheros lub coś o podobnej specyfikacji
- ram 2GB RAM ale może być więcej
- dysk wystarczy mi 100GB ale nadmiar to dodatkowy atut
- minimum 3 usb
- słaba karta graficzna lub zintegrowana ( z doświadczenia z moim laptopem wiem ze mocna karta to same problemy z baterią) może od czasu do czasu odpalę youtube :)
- mały ekran 15' chyba do wygodnej pracy wystarczy chyba że polecacie mniejszy (ważne żeby co-kol-wiek było widać przy pracy na powietrzu   :D  słońce itp.)

- procesor w miarę jak najlepszy w tym konkretnym przypadku bo moc obliczeniowa się przyda (wiadomo minimum 2 rdzenie wolał bym też intela ) ale nie za mocny bo trzeba pamiętać o baterii

- odtwarzacz płyt nie jest konieczny ale to też będzie dodatkowy atut

- dodatkowym atutem będzie brak wbudowanej kamery i mikrofonu i innych bajerów typu GPS ( bluetooth może być)

- możliwość kupna nowej baterii na której pc przepracuje minimum  6h a w stresie od 2 do 3h bo po roku i tak się to pewnie skurczy o połowę

- aha jeszcze dobre chłodzenie lub możliwość montażu chłodzenia cieczą na tym też mi zależy bo mam z tym teraz problem na obecnym laptopie.

- BIOS funkcja botowania pendrive (spotkałem takie co nie mają)

 

Teraz  cena wiadomo jak najtańszy :D  Nie bardzo się orientuje ile może kosztować taki sprzęt ale chciał bym dać tak do 1000zł i to w tym najlepiej nowa bateria co nie oznacza że jak się nie zmieszczę w tej cenie nie dam więcej.

 

 

Teraz UPS nowy(chyba że można wykorzystać używany ??) ma działać jako awaryjne zasilanie do laptopa

najważniejsze cechy to nie duży rozmiar, 12h pracy i cena :P

 

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Xomen



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych