Skocz do zawartości


Zdjęcie

uszkodzone pliki na dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 20 10 2008 - 10:35

Witam wszystkich serdecznie.
Mam mały problemik.krótko i na temat.użyłem kiedyś programu do optymalizacji systemu XP,po tym system już działał tylko w trybie awaryjnym.Więc został format chciałem wgrać Viste na początku kopiowania plików,wyskoczył błąd a w szczegółach Uszkodzony Sektor MBR.Rezygnacja wkładam instalke z Xp bez problemu ruszyła.Wszystko działa bez problemu.ale po instalce użyłem Partytion Magic do poprawienia partycji(nie wiem czy ma to coś wspólnego).Skanując przez polecenie CHKDSK odnajduje rożne błędy za każdym razem coś innego.Opcjia naprawy za pomocą funkcji F niby naprawia ale potem przy skanowaniu znowu są błędy.Próbowałem nawet za pomocą konsoli odzyskiwania to samo.Również program do defragmentacji O&O Defrag tez znajduje błędy.

Na drugiej partycji wgrywam Viste (by mieć 2 systemy).i po instalce uruchomiłem naprawa komputera i znowu błąd .(Kod sektora rozruchowego dla partycji dysku systemowego jest uszkodzony)i w kółlko to samo.
Chciałem uruchomić przez konsole odzyskiwania /FIXMBR ale wyskoczył komunikat

"Stwierdzono że ten komputer ma niestandardowy lub nieprawidłowy główny rekord rozruchowy FIX MBR może uszkodzić tabele partycji w przypadku kontynuowania(..czy chcesz kontynuować)i na końcu jeżeli niema problemów z dostępem do dysku nie należy kontynuować tej operacji"

Więc reasumując przeszukałem neta jest dużo podobnych tematów ale większość albo jest ciężka do zrozumienia albo wymarła bez rozwiązania.
Wymyśliłem chciałem skasować (zerować)Cały sektor MBR i tablice plików aby dysk był kompletnie goły nie zależy mi na danych bo nic prócz systemów nie mam.(Bo według mojego rozumienia format przy instalceto zamało nawet dokładny.
Ale jak uda sie wyzerować wszystko to instalka napisze nowy MBR i resztę (czy robi to ten program co wyzerował dysk)poprostu chce mieć goły tak jak nowy bez niczego.nie wiem czy pomoże ale nic już nie zostało.Jakimi łatwymi programami to zrobić MBRWORK niedziała :

Dołączona grafika

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 20 10 2008 - 11:00

Tego typu programów nie odpala się spod windowsa, to raz.
Po drugie - na początek sprawdź czy dysk się nie sypie - np. programem hdd regenerator
Po trzecie - kombinujesz jak koń pod górę. Większość "programów do optymalizacji" to kupa którą najlepiej trzymać z daleka od kompa. Dobry antywirus, o czasu do czasu scan jakimś antispyware, regularna defragmentacja i nie instalowanie badziewia w komputerze da efekt o wiele lepszy niż wszystkie optymalizatory razem wzięte. Podobnie z Partition Magic - skoro masz partycje zrobione przez instalatora, to co chcesz poprawiać? Jest sens użyć tego programu jak np. chcesz zmienić rozmiar partycji bez straty danych, ale jesli tylko masz możliwość lepiej zrobić partycje standardowo przy pomocy instalatora.

Po prostu odpal instalatora, usuń wszystkie partycje, zrób je od nowa i nic nie kombinuj.

  • 0

#3 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 20 10 2008 - 11:10

Mądry po szkodzie teraz już wiem aby nie używać zadach polepszaczy systemu tak chciałem sprawdzić.(większosc nas popełnia błędy początkujących).
Właśnie zmieniałem tylko rozmiar partycji.
HDD testowałem nic nie wykryło ,HD Tune 2.55 (Error scan)tez nic.
Więc nie wiem już co wymyślić więc dlatego pisze co teraz zrobić.Z tym fantem .Komp jest na gwarancji ale oddać go to wiąze się z użeraniem serwisantów.
Co ja ma teraz zrobic.?Dlatego wpadłem na całkowite zerowanie dysku.yyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
  • 0

#4 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 21 10 2008 - 12:33

przepraszam ze post pod postem ale nie chciałem edytować by bałaganu nie narobić.

Witam ponownie wszystkich.

No i tak zrobiłem format całkowity przy instalowaniu usunąłem wszystkie partycje podzieliłem od nowa za pomocą instalatora i oczywiście instalacja.

Po instalacji odczekałem parę minut i uruchomiłem CHKDSK i oto rezultaty:
Dołączona grafika
I po jakis 20 minutach od instalacji taki błąd:
Dołączona grafika
3 skanowanie zaraz przed pisaniem posta:
Dołączona grafika

Błędy nie są regularne czasami nic nie wykrywa.Za wszystkimi błędami uruchomiłem CHKDSK z parametrem F,niestety efekty były chwilowe.ale niby naprawiał błędy.

Dołączona grafikaDołączona grafika
teraz to ja już całkiem nie wiem.
  • 0

#5 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 21 10 2008 - 12:59

Sprawdzałeś dysk hdd regeneratorem?
  • 0

#6 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 21 10 2008 - 14:05

Nie napisałem tego ale sprawdzałem zanim wogóle zacząłem pisać post.To było pierwsze co zrobiłem,chodził z 20godzin.i nic nie wykrył.

Zrobiłem testy.Nie wiem czy coś da .Na pierwszym wykresie jest spadek spory występuje on w70% testów.


Dołączona grafika Dołączona grafika


Everest
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika





Pewnie problem zostanie nierozwiązany i zginie w tle innych.
Mam do was prośbę czybyście mogli tez uruchomić u siebie chkdsk na działającym systemie,z kilka razy.Dla porównania



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych