Skocz do zawartości


Zdjęcie

[usb] problem z pendrivem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 szwepster

szwepster

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 28 11 2006 - 14:22

Witam!
Mam dziwną sytuację związaną z podłaczaniem przenośnej pamieci do gniazda USB. Mianowicie występuja problemy z poprawnym wykryciem urządzenia. Gdy wkładam pamiec do gniazda okienka dziwnie wieszaja sie i w momencie wykrycia urzadzenia pojawia sie komunikat ze urzadzenie nie zostalo zaisnstalowane poprwnie, choc czasami bywaja wyjatki, nie wiem skad wynikajace ze poamiec zostaje wykryta i działa normalnie. Inne urzadzenia podłaczane do protu dzilaja normalnie, wiec sytuacja wydaje mi się delikatine dziwna. Pendrive nie jest uszkodzony ponieważ był sprawdzany na innych jednostkach i nie było żadnych problemów. Jeśli ktoś zna lekarstwo na mój problem prosił bym o nie zwłoczną pomoc.

  • 0

#2 thade

thade

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 28 11 2006 - 19:27

Jaki masz system ?
Pendrive jest na usb 2.0 ?

  • 0

#3 szwepster

szwepster

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 29 11 2006 - 01:08

winxp wiec racej nie powinno byc problemow ze sterownikami, a gdy chce jakies do instalowac to system wydaje komunikat że obecnie sa zainstalowane najlepsze sterowniki do tego rzadzenia czy cos w tm stylu, sprawa dziwna,ale prwdziwa. Nawet przeinstalowanie systemu nic nie dalo. Dokladnie nie wiem na jakie jest usb, ale na 2.0 dziala mi bezprobleow na innych kompach, wiec tutaj tez powinno.
  • 0

#4 yokowal

yokowal

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 29 11 2006 - 16:17

Sprawdź na jakiejś stronie model pena tam będzie pisać pod jakie jest usb. może masz na płycie głównej usb 1 i z tego wynika konflikt choć nie powinien albo poprostu gniazdo jest uszkodzone ( chociaż jeśli coś innego pod nie podpinałeś to powinno być ok).
  • 0

#5 szwepster

szwepster

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 29 11 2006 - 16:44

w sumie rodzaj pod jaki port jest przeznaczony nie ma znaczenia poniewaz podpinalem go pod różne kompy, i z usb1.1 i 2.0 i nigdy nie bylo zadnego problemu. A tak w ramach sprostowania zeby nie brac winy na przenosna pamiec, dzieje sie tak z kazda jaka podłączę, więc chyba to nie jest powód
  • 0

#6 yokowal

yokowal

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 03 12 2006 - 18:34

Czyli tak : jak podpinasz pedrive'a pod usb to nie wykrywa a jak podłączasz coś innego np. drukarke to normalnie ja wykrywa?
  • 0

#7 szwepster

szwepster

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 04 12 2006 - 15:01

Czyli tak : jak podpinasz pedrive'a pod usb to nie wykrywa a jak podłączasz coś innego np. drukarke to normalnie ja wykrywa?

?Sytuacja przedtswia się dokładnie tak: gdy podpinam pena, jest on automatycznnie wykrywany, z tym , że nie działa tak jak powinien, a mianowicie niby pojawia się komunikat że wykryto podłączoną pamieć przenośną, ale problem polega na tym że wieszaja się okienka, co powoduje, że nie mogę wejśćdo "Mojego komputera" (klkajać na ikone okno poprostu nie otwiera sie, a gdy zosatwię otwrte okno z widokiem wszsytkich dyskow po czym podłączam pena, to mi go nie odświeża tak abym mógł zobaczyć ikonę przenośnej pamięci, przy okazji wieszając się. Gdy wyciągam potem pena okna się odwieszją i na chwilę pojaiwia sie jakby ikona, przenośnej pamięci przym umieszczony jest na niej wykrzyknik w czerwonym kółeczku i po chwili znika. Inne urządzenia podpięte pod port prawdopodobnie dziają bezproblemowo. Zaznaczam że prawdopodobnie ponieważ testowałem jedynie sytuacje na telefonie i telefon wykrywa bez żdanych problemów. A niestety nie posiadam w chwili obecnej żadnych urządzeń, które wymagały by podpięcia pod port USB...
  • 0

#8 yokowal

yokowal

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 04 12 2006 - 21:31

Szczerze to się jeszcze z tym nie spotkałem. Wychodzi na to, że pen jest ok (bo wykrywa u innych), gniazdo jest ok ( bo wykrywa tel) więc może coś z systemkiem jest pokopane. Albo może odinstaluj sterowniki i zainstaluj jeszcze raz. Innej przyczyny już nie mogę wymyśleć. Bardzo bardzo dziwne :( jeśli jeszce na coś wpadne to dam znać.
PS. Jeśli doszedłbyś co z tym jest i działałoby normalnie to daj znać co było przyczyną, bo ciekaw jestem.
Powodzenia :(
  • 0

#9 thade

thade

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 05 12 2006 - 11:40

Masz jakiegos Service Packa ?
  • 0

#10 szwepster

szwepster

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 05 12 2006 - 13:29

Masz jakiegos Service Packa ?

mam service pack 2 pod winxp
  • 0

#11 thade

thade

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 05 12 2006 - 18:54

Hmm...
To moze cos ze sterownikami kontrolera USB ?
Zobacz w menedzerze urzadzen czy wszystko jest w porzadku...

  • 0

#12 szwepster

szwepster

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 06 12 2006 - 20:46

Hmm...
To moze cos ze sterownikami kontrolera USB ?
Zobacz w menedzerze urzadzen czy wszystko jest w porzadku...

własnie z menagerem jest wszystko ok, a jak sciagne jakieś nowe stery to mi pokzauje ze te co sa aktualnie sa najlepsze, i lipa,

  • 0

#13 yokowal

yokowal

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 06 12 2006 - 23:28

Tak jak pisałem, postaraj sie odinstalować sterowniki i od nowa zainstalować a nie aktualizacje zrobić.
  • 0

#14 szwepster

szwepster

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 12 12 2006 - 20:27

a znacie moze jakies linki gdzie moge sciaganac ster pod usb?? moja plyta [beeep] to asus A8N-E, ale nie wiem czy ma to jakies znaczenie przy sterach do usb. Szukałem gdzieś po stronach asusa i jakis innych stronach, ale pewnie jak zauważyliście z marnym skutkiem, skoro zgłaszam się zprośbą do was ...
  • 0

#15 yokowal

yokowal

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 13 12 2006 - 22:52

Możesz poszukać na http://pl.asus.com/ ale nie obiecuje, że tam będzie.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych