Skocz do zawartości


Zdjęcie

udostepnianie polaczenia+ograniczenie i brak lacznosci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gonzol

gonzol

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 09 2007 - 12:58

Polaczylem 2 kompy kablem scrosowanym. Na swoim Pc mam Realtek RTL8139/810x Family Fast do netu i taka sama karte do sieci, na laptopie (2 kompie) jest Fast Ethernet zgodny z VIA. Siec mi dziala, moge sobie wymieniac pliki ale na moim kompie PC mam komunikat "ograniczenie lub brak lacznosci" wiec co jest nie tak, co powinienem zmienic by dobrze chulalo? :( Drugi mo problem to chcialem udostepnic na swoim kompie neta tak by na lapie tez byl ale mam problem bo jak wchodze we wlascisowci polaczenia internetowego (tego gdzie mam net) na zakladke zaawansowane to mam komunikat "System Windows nie moze wyswietlic wlasciwosci tego polaczenia. Informacje Instrumentacji zarządzania Windows (WMI) moga byc uszkodzone. Aby rozwaizac ten problem urzyj polecenia Przywracania Systemu......." tak tez zrobilem ale problem nadal jest pzrez co nie moge tam odchaczyc by bylo wspoldzielenie lacza. Co moge zrobic, jak to ominac badz jak to naprawic (oczywiscie format i instalacja sys. nie wchodzi w gre ;p)

Dziekuje za odpowiedzi na moje pytania z gory

  • 0

#2 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 01 09 2007 - 13:54

strasznie namieszałeś w tym poście i szczerze mówiąc nie za bardzo można zrozumieć co działa co nie
przejrzyj
http://support.microsoft.com/kb/308006/pl

  • 0

#3 gonzol

gonzol

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 09 2007 - 14:22

to w skrocie :( : polaczylem 2 kompy kablem i udalo sie polaczyc bo pliki miedzy niemi moge przesylac. Niestety na PC jest komunikat "ograniczenie lub brak lacznosci" - na lapie tego nie ma. Nie moge tez udostepnic polaczenia internetowego bo w zakladce zaawansowane pokazuje mi sie komunikat jaki napisalem w gornym poscie. Zatem co zrobic by laptop mial internet i jak zlikwidowac(naprawic) te ograniczenie

mam nadzieje zer troche jasniej ;p
  • 0

#4 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 01 09 2007 - 16:21

najlepszym rozwiązaniem (nie to co ty wybrałeś) było by rozdzielenie sygnału poprzez router ew switch, wtedy oba komputery mogły by korzystać z netu niezależnie.
co do twojej konfiguracji:
nie napisałeś nic na temat konfiguracji
jakie ip, bramy,dnsy masz na poszczególnych kartach sieciowych
jak rozumem to na głównej stacji też nie masz internetu

"ograniczenie lub brak lacznosci"

w jaki sposób masz dostarczany internet,
i na koniec jakie systemy
  • 0

#5 gonzol

gonzol

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 09 2007 - 17:53

na glownej stacji mam neta, ograniczenie jest tylko na stacji glownej na polaczeniu z 2 kompem.
Moge zdobyc switcha a jak tam ustawic by 2 komp mial niezalezne polacznie bo jak do tej pory podlaczylem 2 kompy pod switcha do gniazd to wyskakiwal konflikt adresow IP. Switch to edimax ES-3105P
  • 0

#6 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 01 09 2007 - 19:06

jeśli masz dostęp do switcha to polecam
jesli wystepuje konflikt adresów IP to po prostu zmień na jednym kompie adres Ip i po problemie.
co do poprzedniej konfiguracji to:
musisz mieć nieprawidłowo skonfigurowane połaczenia i karty sieciowe
przejrzyj ten wątek i zwróć uwagę na protokół IP
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic99801.html
  • 0

#7 gonzol

gonzol

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 09 2007 - 19:39

a moglbym Ciebie jeszcze poprosic o dokladne onstrukcje na jaki i gdzie powinienem zmienic te IP bo switcha moge miec za darmo od kolegi. Mam w aster wykupiony jeden adres IP 212.76.55.131.
Podlacze neta do switcha, nastepnie do niego kablami 2 kompy i co teraz musze zmienc w laptopie, gdzie i na co by konflikt IP mi sie nie pojawial
  • 0

#8 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 01 09 2007 - 20:37

nie znam tego switcha, jesli ma automatyczne przydzielanie nr ip to musisz ustawić w
start / ustawienia / połączenia sieciowe / właściwości
zakładka ogólne
protokół internetowy tcp/ip - właściwości
zaznacz uzyskaj adres ip automatycznie
w razie potrzeb możesz ustawić tutaj adres bramę i maskę ręcznie
np ip 192.168.0 .1 (w drugim kompie zamiast 1 dajeszz np 2)
maska 255.255.255.0
brama -ustawiasz adres switcha
edit
tu masz instrukcję do tego switcha
  • 0

#9 gonzol

gonzol

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 09 2007 - 20:56

oba kompy maja przydzielany adres automatycznie wiec zmienie tak jak ty mowisz

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych