Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tran] Problem z transferem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 RIDDICK20

RIDDICK20

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 16 08 2006 - 22:31

Problem moj jest nastepujący, uzywam internetu kablowego o predkosci 128kb/s lecz to w nim jest niezlego ze dziala jak 256kb/s ale tylko internetem explorerem... normalny moj transfer to 15 a internetem explorerem 30 zastanawiam sie czy da sie zrobic tak zeby i programami P2P i torentami sciagalo maxymalna predkoscia wlasnie taka jak IE czyli max 30 a nie 15kb/s dla lekkiej podpowiedzi jezeli postąpie według tej instrukcji
[http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=338] i przyspiesze sobie mozille transfer w explorerze spada do 15kb/s max. Jesli ktokoleiwek cokolwiek wie na ten temat prosze o pomoc , podpowiedz , sugestje , poniewarz 2x lepszy transfer chyba kazdego by interesowal a co dopiero jak ktos ma 128;D

  • 0

#2 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 16 08 2006 - 23:03

w IE mam transfer 120-130 KB/s, na MFF 70-80 KB/s. To raczej normalne, nie sciagaj przez IE bo to przegladarka ktora jest jak lep na syfy. Nie dasz rady zrobic tak zeby na Torrencie ciagnelo ci z predkoscia 30 KB/s bo to zależne od Seedów i Peerów, ogólnie rzecz biorąc moze ci sie nawet zaczac sciagac po 100 KB/s a innym razem 1 KB/s.

  • 0

#3 RIDDICK20

RIDDICK20

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 16 08 2006 - 23:37

nie dokladnie mnie zrozumiales ale ja moze nei dokladnie wyjasnilem. Wiem ze IE to lep na syf lecz on na u mnie potencjał :( ktory bym chcial przelozyc na inne programy w ktorych juz moj net osiaga predkosc polowe mniejsza i jest ona maxymalna ktora nie jest przekraczana... czy jest 1 seed czy jest 500 i tak mi nie przekracz 15 w zadnym programi oprocz explorara ktory ciagnie mi normalnie jak net 256/kbs a reszta jak 128/kbs i ciekawi mnie to czy mozna tą maxymalna predkosc 30 ustawic rowniez w programach p2p... mysle ze teraz jest jasniej :D
  • 0

#4 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 17 08 2006 - 00:08

yhym... raczej nie, tak przynajmniej mi sie zdaje, jesli nie mam racji to ktos mnie poprawi. Ale to nie do konca prawda ze w P2P pozna wyciaganac tylko tyle ile ma sie transferu. Ja w BitComecie lecialem po 210 KB/s majac normalny transfer na MFF 70 KB/s. Czasem na MFF tez zdazaja sie lole. Zlapales kiedys menadzera pobierania na tym jak zaczyna pobierac od 10 Mb/s?? Ja mialem taka przyjemnosc, sporo zalezy rowniez od serwerow z jakich sie sciaga. Ale to fakt i przyznaje racje ze w IE szybciej pliki leca.
  • 0

#5 RIDDICK20

RIDDICK20

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 17 08 2006 - 11:18

no explorerem zawsze zaczyna od przynajmniej 150kb/s i spada do 30 i tak juz zostaje raz mialem taką niesamowita przygode wrecz ze zaczelo mi sciagac kilka tysiecy mega ale too tak przez ulamek sekundy a plik ktory sciagalem sciagnol sie jak bym go z dysku na dysk skopioweał ;p szkoda ze tylko raz mi sie tak zdarzylo :D
  • 0

#6 Tool1

Tool1

    Początkujący

  • 103 postów

Napisano 17 08 2006 - 21:30

kilka tysięcy mega = kilka giga :D
jakos trudno mi w to uwierzyc no ale skoro tak mowisz :(
  • 0

#7 RIDDICK20

RIDDICK20

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 17 08 2006 - 23:58

no moze to kb/s bylo a nie w mega moze z wrazenia nie zobaczylem bo to byl ulamek sekundy ale oczy mi z czay wyszly jak mi sie tak szybko sporo warzacy plik sciagnol.
ale nie to bylo tematem tego posta... ;p
  • 0

#8 Maxgalley

Maxgalley

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 28 08 2006 - 19:12

Zainstaluj jakąś zakładke na Internet Explorel typu Avant czy cos takiego to chociaż troche zminimalizuje niebezpieczeństwo.
  • 0

#9 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 13 09 2006 - 11:17

no moze to kb/s bylo a nie w mega moze z wrazenia nie zobaczylem bo to byl ulamek sekundy ale oczy mi z czay wyszly jak mi sie tak szybko sporo warzacy plik sciagnol.
ale nie to bylo tematem tego posta... ;p


Te astronomiczne wartości pojawiające się przy ściąganiu wynikają z pewnej nieprawidłowości... w momencie klikniecia na link, jeszcze przed zdecydowaniem gdzie plik ma być zapisany rozpoczyna się już jego ściąganie, decyzja o wyborze katalogu, a często przedarcie się przez strukturę typu D:\dane\download\wersje_testowe\gry\.... \nowe\00abcd\ zajmuje kilka sekund... w tym czasie przeglądarka sciągnie już sporą porcję danych ;]. Kiedy klikamy na "zapisz" magicznie zamiast 0 kB mamy np. 500kB w czasie 1 sekundy ściągania :D co daje nam tę początkową, zawrotną prędkość. Po kilku, kulkunastu sekundach wartość transferu dochodzi do wartości rzeczywistych.

Wracając do głównego tematu, dostawca internetu kształtuje transfer, zezwalając na 30 kB/s dla www czyli portu 80 (może dla proxy 8080 też) jednocześnie limitując wyższe porty do 15 kB. jeśli jest cwany to filtruje pakiety inne niż www i próba przekrętów (ściąganie p2p na portacie 80) niewiele da. Ostatnio modne jest także filtrowanie przez dostawców pakietów należących do torrentów, stąd bardziej lub mniej udane próby uniknięcia blokad przez szyfrowanie nagłówków pakietów przez klienty takie jak Azureus, uTorrent, BitComet czy ostatnio Ktorrent na linuksie.
  • 0

#10 Soundman

Soundman

    Jesteśmy tutaj, aby pomagać

  • 133 postów

Napisano 30 10 2006 - 16:04

Lub poprostu IE przeklamuje..
  • 0

#11 Jackols

Jackols

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 11 11 2006 - 11:45

a wiec mam neostrade hmm jak to opisac czy mozna zrobic cos takiego zebym kupil sobie 2 anteny i bym chcial podlaczyc jedna tak zeby nadawala internet z tej neostrady do punktu oddalonego 2 km gdzie by byla 2 antena da sie cos takiego zrobic? jesli tak to co musze kupic

  • 0

#12 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 11 11 2006 - 14:34

Całkiem spore koszta to będą, od biedy drugi komputer nie miałby zwykłej anteny, a satelitę, dzięki czemu odbierałby wysyłane przez Ciebie dane, tylko problem leży jeszcze z nadajnikiem.

  • 0

#13 Machado

Machado

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 11 11 2006 - 22:21

Oczywiście że się da. Ale nadajnik jest bardzo drogie. Ceny nadajników zaczynają się od 300 zł. Ale lepiej kupić coś lepszego. I moim zdaniem jest bardzo nieopłacalne

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych