Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tran] Multimedia 1Mb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 BillyKid1978

BillyKid1978

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 18 11 2006 - 14:15

Witam. Mam łącze jak w temacie. Ściąganie za pomocą programów p2p (emule, bitcomet, bitspirit) idzie jak krew z nosa (po 5-6 kb/s). Wcześniej miałem łącze 256kb i transfery w bitspirit miałem maksymalne (ok 30 kb/s). Moze mam jakies porty poblokowane (jesli tak to i tak nie wiem jak to sprawdzic). Co mozna zrobic ? Aha dodam jeszcze ze jak sciagam bezposrednio ze stron www to idzie dobrze.

  • 0

#2 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 18 11 2006 - 16:00

w programach p2p typu BitLord, BitComet nie jest istotna tak bardzo szybkość łącza co szybkość z jaką inni użytkownicy (peers/seeds) wysyłają Tobie pliki, jeśli ślą po 1KB/s (bo czesto ustawiaja ograniczenie predkosci wysylania) to nic dziwnego, że taki transfer wychodzi, raz ściągane pliki idą po 200 KB/s innym razem po 10 KB/s. Wszystko zalezy od posiadaczy plików pobieranych przez Ciebie.

  • 0

#3 BillyKid1978

BillyKid1978

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 18 11 2006 - 16:35

w programach p2p typu BitLord, BitComet nie jest istotna tak bardzo szybkość łącza co szybkość z jaką inni użytkownicy (peers/seeds) wysyłają Tobie pliki, jeśli ślą po 1KB/s (bo czesto ustawiaja ograniczenie predkosci wysylania) to nic dziwnego, że taki transfer wychodzi, raz ściągane pliki idą po 200 KB/s innym razem po 10 KB/s. Wszystko zalezy od posiadaczy plików pobieranych przez Ciebie.


Ja to rozumiem tylko że zapodałem przykładowy plik na noc (seedów ok 400) i nic. średnia predkosc mi wyszla ok 10 kb/s
  • 0

#4 mooz

mooz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 11 2006 - 21:52

witam
mam podobny problem. od kilku lat uzywam neta z multimedia polska. sprawowal sie calkiem niezle, transfery byly odpowiednie. ostatnimi czasu jednak zauwazylem, ze szybkosc sciagania i udostepniania plikow przez sieci p2p jest mocno ograniczana. mam lacze 256 czyli predkosci max winna wynosic 30. tymczasem na hubach osiagaja kilka kb, na slsk czesto wyskakuje failed, a predkosc udostepniania oscyluje na granicy 1 kb. bit torent(lub torent pod opera) potrafi rozbujac sie do 25 kb jednak po pewnym czasie predkosc spada do 1-3 kb. w celach testowych zamontowalem sobie emula - transfery jak wyzej. protokoly www i ftp nie sa ograniczane.
wszytskie porty mam odblokowane - sprawdzalem - podejrzewam ze multimedia wprowadzila niedawno jakies ograniczenie sieci p2p polegajace na spowalnianiu ruchu pakietow lub cos w tym stylu. co ciekawe, dzwonilem do nich na techniczna infolinie i zapewniano mnie ze multimedia nie stosuja zadnych ograniczen w co niestety watpie. podobne problemy maja moi znajomi.
mam pytanie do bardziej zorientowanych. czy da rade sprawdzic czy mam nalozone jakies ograniczenie w sieci p2p??abym mogl sam sprawdzic czy mnie na infolini nie oklamuja?? jak pisalem porty sa otwarte.
mam tez "apel" do tych uzytkownikow multimedii, ktorzy rowniez u siebie zauwazyli podobny problem, lub wrecz przeciwnie, wszystko u nich ok o wpisanie sie w tym temacie. moze to tylko nieliczni maja taki problem??
  • 0

#5 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 19 11 2006 - 22:34

Myślęze jest to niewątpliwie spowodowane nałożeniem jakiś ograniczeń. Nie widze jakiejs konkretnej metody sprawdzenia czy faktycznie one sa przyblokowane. Wiem jednak ze wiele firm ogranicza dostep do sieci p2p co spowodowane jest watpliwa legalnoscia p[rzesylanych danych w tych sieciach za co takie firmy odpowiadaja miedzy innymi. Wiec przykro mi ale chyba najlepiej bedzie wmienic dostawce :D
  • 0

#6 mooz

mooz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 11 2006 - 22:52

jesli chodzi o legalnosc wiadomo, pelno w p2p jest pirackich rzeczy. jednak moim zdaniem siec tak duza jak multimedia nie powinna w zaden sposob ograniczac swojej internetowej oferty. i na dodatek jeszcze nie mowic prawdy na infolinii.
apropo ograniczania p2p, to tak jakby firma produkujaca samochod zmniejszytla predkosc maxymalna zalozmy do 110 km tylko dlatego ze jazda powyzej 110 jest niebezpieczna i niezgodna z prawem.
mam nadzieje ze inni uzytkownicy multimediow sie wypowiedza w tym watku.
przypuszczam jednak ze dostawce tzreba bedzie zmienic choc do tej poryt bylem zadowolony z jakosci (z ceny tak sobie)
  • 0

#7 thade

thade

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 20 11 2006 - 13:07

Hmm... jesli sa poblokowane porty przez dostawce to rozwiazniem moze byc tunelowanie... tylko juz nie pamietam jak to z tym bylo...

Edit://
Gdzies mialem arta.. jak znajde to zamieszcze
  • 0

#8 BillyKid1978

BillyKid1978

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 21 11 2006 - 07:49

No ale jedna rzecz mnie zastanawia. Zainstalowałem ostatnio Bearshare ver 6. (podobno wszystko legalne) i sciaga mi tam w maxymalnej predkosci (srednio ok 120 kb/s). Problem w tym ze na bearshare 6 nic nie ma. Pomyslalem sobie ze skoro na ver 6 tak ładnie jedzie to ver 5 LiTE tez bedzie tak ciagnal i pomylilem sie. Transfery ok 2-3 kb/s a czasem gorzej. Chyba gdyby multimedia nalozylo jakies ograniczenia to byloby to zwiazane ze wszystkimi programami p2p. Co wy na to?
  • 0

#9 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 21 11 2006 - 18:20

Ciekawe! Zgadzam sie jak najbardziej. Jednak dlaczego tak jest?? Wiem ktos moze??
  • 0

#10 Molph

Molph

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 11 2006 - 18:59

Witam
Posiadam łącze internetowe blueconnect, prędkość jaka pokazywana jest w okienku oprogramowania to jakies 155kb/s, jednak jak ściągam jakiś plik, to on ściąga się z prędkości max 10kb/s... Moja kumpela ma neo 128kb/s i jej plik ściąga się z prędkością z 60/70kb/s, wiecie moze czemu tak jest, że mi tak wolno się ściągają pliki??
Aha czy jest może jakiś sposób aby obejść limit jaki mam w ściąganiu plików? ( a jest on naprawde bardzo, bardzo mały ;) ;) xD )
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdro.

//edytowane przez Titter: Nie wiem jaka była przyczyna powstania dwóch takich samych tematów ale jeżeli jeszcze raz sie to zdarzy to będę zmuszony dać Ci warna!!
  • 0

#11 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 22 11 2006 - 19:18

Jeżeli piszesz kb to masz na mysli kiloBITY czy kiloBAJTY?? Z tego co wiem to kb to kiloBITY a kB to kiloBAJTY. Wszyscy dostawcy oferuja łącza kiloBITOWE. Jezeli kolezanka sciagala 60-70kB to musialbyc jakis błąd poniewaz przy takim laczu niepowinna wyciagac wiecej niz 16KB. Jedank wszystko zalezy również od programu którym się ściaga a jeszcze więcej zależy od tego skąd dany zasób ściągasz ;) Bardzo, bardzo mały limit to ile?? ja mam łaćze 1Mb i limit 15GB i rzadko kiedy go przekraczam.

  • 0

#12 Molph

Molph

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 11 2006 - 19:32

Mój błąd, powinienem napisać KB, przynajmniej u mnie ściąga w KB, koleżanka mówiła że ma tą wolniejszą (czyli raczej 128, chyba że 256 już pozwala na ściąganie danych z taką prędkością) Bardzo, bardzo mały limit to 500mb... Np. gdy ściągam mp3 z wp.pl to prędkość jest 9KB/s.
PS nie wiem czemu były 2 takie same tematy, ale za to przepraszam.

  • 0

#13 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 22 11 2006 - 19:53

Myślę że to nic dziwnego! To mniej wiecej polowa twojej mocy. poszukaj na forum tematu w ktorym byly internetowe testy predkosci lacza! To sprawdzisz i sie przekonasz.
  • 0

#14 BillyKid1978

BillyKid1978

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 27 11 2006 - 22:08

Chyba wie to tylko administracja Multimedia. A tak przy okazji da sie gdzies sprawdzic ile zostało z limitu do ściągania ?
  • 0

#15 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 27 11 2006 - 22:22

Hm.... nie wiem. Ja w chello mam taki specjalny licznik u nich na stronce. a wydaje mi sie ze wszystko zapisuje mi sie na modemiku od nich ;) A jak to jest w Multimedia to ciezko mi powiedziec. Ale mozesz sciagnac taki programik ktory wszystko nalicza ;)
  • 0

#16 BillyKid1978

BillyKid1978

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 29 11 2006 - 13:00

jak sie ten programik nazywa?
  • 0

#17 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 29 11 2006 - 23:22

Nie wiem poszukaj. Na google.pl hasel "licznik trasferu" albo jakos tak i Ci znajdzie ;)
  • 0

#18 robertus64

robertus64

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 08 12 2006 - 21:58

Od kilku tygodni mam neta z Multimedii (512) i na początku ściąganie bitcometem "szło" w granicach 60- 65 kB/s ale od kilku dni to jest w porywach 15 kB/s a "norma" to 2-3 kB/s . Poprzedni mój operator nie przekraczał 128 kbs /s ale transfery były o duzo lepsze niż teraz. Sprawdzałem szybkość przyłącza ( DSL.cze) i niby wszystko gra . To co jest w umowie z nimi czyli 512 kbit/s to jest . Programy ze stron innych niż P2P ściągają się dobrze ale torrenty to już masakra.

W infolinii Multimedia podali mi że na tej stronie można sprawdzić limit
http://www.maxmedia.mm.pl/

edytował Titter: następnym razem edytuj posty i nie wstawiaj posta za postem wlasnego autorstwa ;/
  • 0

#19 jasiekn

jasiekn

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 12 2006 - 11:07

Witam, posiadam bardzo podobny problem. Mam Multimedia 1mb, kiedys sciagalo szybko, wszystko ladnie a od kilku ostatnich tygodni jest beznadziejnie. Z ftp ciagnie ladnie ale juz przez p2p nie idzie, takze dzwonilem do nich i mowili ze nic nie blokuja. Czasem mam ochote pojsc tam do nich i ich wszystkich pozabijac. Moj kolega ma 512 u innego dostawcy i z p2p ciagnie mu ponad 100kbajtow... Pozdrawiam.

Ps. Jezeli ktos bedzie znal rozwiazanie bardzo prosze o kontakt. jasiekn@gmail.com
  • 0

#20 robertus64

robertus64

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 12 2006 - 20:01

jasiek nie zabijaj ich :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych