Skocz do zawartości


tomekk600

Rejestracja: 15 cze 2008
OFFLINE Ostatnio: 16 10 2008 06:38
-----

Moje tematy

jaka grafika? trudny wybór;/

15 10 2008 - 23:10

Szukam grafiki na płyte asrock 4coredual sata2. Pole mam zaweżone gdyz płyta ta ma pci-e x4 i obsługuje takie karty pci:

http://www.asrock.com/mb/vga.asp?Model=4Co...s=775&c=VGA

nie wiem dlatego czy wybrac agp czy pci-e wolał bymto 2 gdyz sa tansze
a i wolał bym ati gdyz słyszałem ze geforce'y gryza sie z ta płyta

Mój config:
-w/w płyta
-e2180 @2,93ghz
-2gb ddr2 kingston 667mhz
-zasilacz (potem dopisze nazwe) 420w
-windows xp

Chciałbym abyscie pomogi wybrac mi cos Z TEJ LISTY za około 200zł (może i wiecej ale wolał bym nie)

Co myślicie o tym??
http://www.allegro.pl/item456573166_sapphi...00_agp_box.html

tylko nie ma jej w spisie a jest 3870

oc na asrock 4coredual stat2

14 10 2008 - 18:43

Mam problem z ustawieniami biosu przy oc dual cora e2180
Płyta - magiczny ASRock 4coredual sata2

Przy podnoszeniu fsb ze standardowych 200 do wiecej niz 230 zaczynaja sie dziac rózne dziwne rzeczy mianowicie fsb ustawione w biosie dzieli sie w stosunku 3:4 czyli przykładowym maxymalnym fsb na tej płycie 340mhz mam 255 (340*3/4=255)
Czytałem o tej płycie na tym forum:

http://forums.anandtech.com/messageview.as...MVIEWTMP=Linear

Wiele sie nie dowiedziałem oprócz tego ze istnieje taki dzielnik. Temat ma 90kilka stron po angielsku i nie mam zamiaru go całego tłumaczyc :P
Zastanawia mnie co dzieli to fsb i czy można to wyłaczyc

Fajnie gdyby wypowiedział sie ktos kto obcował z ta płyta i podkrecał.
nie chce tu głupich wstawek typu zmien płyte na lepsza bo jaby o to mi chodziło to bym załozył inny temat.
Z góry dzieki za pomoc bede nagradzał "+" jeśli faktycznie ktos pomoże

płyta + procesor ?

06 10 2008 - 16:12

Obecnie siedzę na MSI KT4V chipset kt-400 athlonie xp 2000+ thoughbred A0 sapphire 9660 (@530/420) i !gb ddr 400mhz

W miedzy czasie doszła do mnie płyta f-s d1875 z pentiumem 4 3,2 ghz która okazała sie niewypałem (ze wzgledu na niepodkręcalność płyty nawet do standardu proca) która własnie odesłałem z powrotem.

Chce zakupic płyte dobrą do oc obsługujacą agp (na późniejszy dokup karty na agp) i ddr ale może lepiej było jakbym kupił płyte na pci-e i za to jakas karte na pci jeszcze(na x1650pro za 90 dych) bo one sa tansze przeciez.
Tak mi sie przynajmniej wydaję. Moze zmienie zdanie. Do niej jakis proc standartu pIV 3,0 ghz.

Na części przeznaczone mam ok 340zł. Jeśli uda mi sie sprzedac ram to +75 zł ale wolał bym zostac przy tym co mam

Komputer ma służyc do wszystkiego ale nie ma być maszynka do gier oczywiście pogram w wiedźmina gorhica III itp ale nie musza to być full detale na max rozdzielczości.

Na wiosne planuje zakup laptopa wiec nie chce wydawać na ten komp fortuny. Tyle razy przejechałem sie już na szybkich tanich czesciach ze chce zeby to był przemyslany zakup.

błedy ati 9550

04 10 2008 - 17:58

A wiec.. Miałem MSI KT4V na niej sapphire 9550 128/128 athlona 2000+ z zasiłka 420w model LPK12-23. Karta chodziła spokojnie na 205 pamiec i 530 cpu (standart 195,250) Wymieniłem płyte na fujitsu siemens d1875 i p4 3,2 ghz presscot zainstalowałem wszystko właczyłem 3d marka i przysneło mi sie na fotelu <była 2 w nocy>. Jak otworzyłem oczy po ok 20min to na ekranie widziałem szare tło z czarnymi paskami. Dzisiaj właczam fable i pojawiaja sie błedy grafiki. Odnizam taktowanie w końcu się wkurzyłem i dałem standartowe i co i dalej te błedy. Nie wiem czy moja grafa juz umiera czy poprostu jest za duze taktowanie na płycie (na msi było 133 tutaj 223) czy moze z zasilaczem cos nie tak nie mam pojecia katra raczej sie nie grzeje bo wyjde z gry na 5 sek i jak włacze to juz ok i za chwile znowu

Aha dodam ze właczam 3d marka na podkreconej jak wtedy i żadnych artefaktów. Moze błędy gry bo dzisiaj instalowałem?? ale artefakty??
noc kruka na full co sie da bez artefaktów ,przed wymiana bardziej mi sie cieła niz fable>
Mam stery omegi a nie zwykłe bo na nich działa mi open arena

Zrobiłem screen zeby pokazać jakie dokładnie artefakty wywala wtedy na sekunde zwiecha i tekstury poprawiły sie i juz nie było zadnych błedów dziwne...