Skocz do zawartości


tiquet

Rejestracja: 24 maj 2008
OFFLINE Ostatnio: 27 02 2013 11:59
-----

Moje tematy

Zestaw z monitorem [4000zł]

17 02 2013 - 14:44

Witam,

Prześledziłem troche wątków na froum i mam już mniej więcej jakiś pogląd na ceny i polecane podzepoły.

Sytuacja wygląda tak, że mój wujek poprosił mnie o pomoc przy wyborze komputera dla jego dzieci. Oczywiście komputer ten ma być "do nauki/do szkoły" ale nie unikną tego, że będzie służył głównie do gier i chciałbym złożyć jakiś konkretny zestaw aby po dwóch latach jeszcze w najnowsze tytuły można było pograć.

Więc co ważne przede wszystkim?
Wydajność w grach i programach (standardowych: office może photoshop bo chciałbym ich co nieco nauczyć, coś do programowania)

Budżet
Maksymalnie 4000zł za cały zestaw.

Sklep
Komputer na pewno będzie kupiony w x-kom ponieważ tylko ten można znaleźć blisko nas więc prosiłbym o ew. link do tego sklepu.

Zestaw
i7-3770 3.40GHz 8MB BOX
Corsair 16GB 1866MHz Vengeance Red CL10 (2x8192)
Western Digital 1TB 7200obr. 64MB GP
Lite-On iHBS112-115 SATA czarny OEM
ASUS GF GTX650 2048MB 128bit

Dell U2212HM czarny

W sumie za taki zestaw mam 3299zł

Pozostają jeszcze 2 najważniejsze rzeczy o których nie mam zielonego pojęcia i po prostu nawet ich nie rozróżniam.
  • Płyta główna
  • Zasilacz
  • I jakaś obudowa
Windows
Od dość długiego czasu nie pracuję już w środowisku Windowsa więc tutaj też moje pytanie. Windows 8 czy Windows 7?

To tyle.
Będę wdzięczy za wszystkie opinie i pomoc przy wymianie/dobraniu innych komponentów. Proszę o podawanie przykładów z X-Kom

Pozdrawiam,
Przemysław Łobodziński