Witam, mam pytanie dotyczące szyfrowania dysku (obu partycji) więc zarówno tej systemowej.
Czy szyfrując dysk i zabezpieczając hasłem może pojawić się jakiś problem z włączeniem komputera?
Wiem że TrueCrypt ma własny system plików który nie działa bez zainstalowanego woluminu dysku wirtualnego TC. (w przypadku zabezpieczenia hasłem, które uniemożliwia dostanie się na dysk z żadnego urządzenia).
Gdy przykładowo zaszyfrowałem pendrive, system wykrywał że ma nierozpoznawalny format,tylko gdy zainstalowałem go poprzez utworzenie nowego woluminu poprzez TC i podanie hasła działał. Domyślam się że w przypadku szyfrowania dysku pojawi się ten sam problem. Jak więc temu zaradzić, czy też jaką opcję w TC wybrać aby dysk był zaszyfrowany (również partycja systemowa), i niemożliwy do odczytu z żadnego z urządzeń bez podania hasła.




Moja zawartość
Nie podano

