Skocz do zawartości


Zdjęcie

[technologia]Komputer jak polka ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 zedulec

zedulec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 02 2006 - 23:19

Koncern Asus zaprezentował projekt przyszłościowego komputera biurkowego, który wyglądem będzie przypominał półkę z książkami. Poszczególne komponenty będą ustawiane obok siebie w dowolnej kolejności, zaś komunikacja między nimi ma odbywać się bezprzewodowo.

Jak podaje producent, nowy produkt będzie spełniał wszystkie normy ekologiczne i oferował znacznie uproszczone możliwości rozbudowy. Użytkownik przyszłościowego komputera będzie mógł dokupywać kolejne moduły i dokładać je do całego zestawu, bądź wymieniać już zainstalowane na nowsze wersje.

Poszczególne komponenty mają komunikować się między sobą za pomocą ultraszybkiej sieci bezprzewodowej, która na razie nadal pozostaje w fazie rozwoju. Sama półka, czyli centralna jednostka ma dostarczać zasilanie do modułów, wykorzystując zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Producent zapewnia jednak, że proces przekazywania energii będzie w pełni bezpieczny dla użytkownika.


Źródło: The Register


Dołączona grafika

  • 0

#2 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 27 02 2006 - 23:22

Hehe niezłe, ciekawe tylko ile takie cudo będzie kosztować.

  • 0

#3

Napisano 27 02 2006 - 23:23

no dosyc ciekawe rozwiazanie, a napewno bardziej praktyczne niz wielkie szafy jakie sa dotychczas
  • 0

#4 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 27 02 2006 - 23:37

Biszat, nie żebym się czepiał ale edytuj tytuł :D
  • 0

#5 zedulec

zedulec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 02 2006 - 23:57

Jejka sorki, to przez ta mate.W srode mam ostatni egzam i juz zapominam o ortografii.Ale gafa :oops:
  • 0

#6 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 28 02 2006 - 08:26

no nie wiem mi sie tam podoba taka tradycyjna skrzynka :| ale przynajmniej zniknie problem z kablami socketami itp itd ^^
  • 0

#7

Napisano 28 02 2006 - 11:31

no nie tylko zniknie problem tasmy ale tez bedzie latwiej sprzet konfigurowac podchodzisz podpinasz i juz, a teraz trzeba rozkrecac jak niewiesz gdzie wpiac to kombinujesz itd,ciekawe jak beda wygladaly hdd czy zasilacz i gdzie sa wiatraczki:P
  • 0

#8 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 28 02 2006 - 14:22

Zasilacz jest całkiem-całkowicie płaski to i pewnie jakieś szczelinowate otwory wentylacyjne są z tyłu podstawy, proc też musi mieć jakiś płaski radiator z nawiewem. Niby wszystko pięknie ladnie ale otacza nas z dnia na dzień silniejsze pole elktromagnetyczne, nie podoba mi się zasilanie indukcyjne skoro każdy panel i tak stoi na podstawie to złącze zasilajace mogli spokojnie zrobić...
  • 0

#9

Napisano 28 02 2006 - 15:08

no pole elektro magnetyczne teraz jest juz chyba wszedzie coraz wieksze coraz wiecej urzadzen w domu itp, wydaje mi sie ze napewno jezeli przekarczac bedzie to jakies normy w tym kompie to zastosuja jakies ekrany albo cos. jest jeszcze cos co moze mi sie nie spodobac fajnie to wyglada ale jak podpiol bym wszystkie kable od urzadzen zewnetrznych np myszki klawy drukarki skanera jakies naglosnienie to moze sie okazac ze nie widac nic poza pekiem kabli. ale to jest nastapny krok w technike wykonanie sprzetu bezprzewodowego(oby nie takiego jak teraz sa te myszki) i wtedy pozostala by tylko sparawa samego zasilania poszczegulnych sprzetow
  • 0

#10 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 28 02 2006 - 15:29

(oby nie takiego jak teraz sa te myszki)

Mam radiówke i nie narzekam, kwestia rozdzielczości (ceny) samej optyki, jak ma się minimum 600dpi to luzik chodzi jak ta lala, akumulatory ładuję raz na tydzień a na 2 bateriach AA pochodziłaby miesiąc bez wyłączania, zakłócenia sie nie trafiają, żadnych skoków itd. spokojnie można grać i zajmować się grafiką :D. Sprzęcik jest A4Tech model iZoom (czyli troszkę lepsza chińszczyzna), znajomi którzy kupili jakieś tanie badziewia rzeczywiscie narzekają...
  • 0

#11 socha

socha

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 01 03 2006 - 20:16

hahaha czytam „Komputer jak polka” i myślę sobie pewnie inteligentny, piękny, nie rozpuszcza się w dłoni tylko w ustach, ma dużo guziczków i świecidełek, gotuje, sprząta i zawsze mu się chce... a tu kapa jakaś półeczka zwyczajna :mrgreen:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych