Skocz do zawartości


t1a2d3e4k

Rejestracja: 02 lis 2008
OFFLINE Ostatnio: 04 01 2010 12:53
-----

Moje tematy

Brak BOOTMGR ctr+shift+del aby resetować Windows Vista

02 01 2010 - 21:41

Witam, mam laptopa Lenovo Y530. Chciałem przeinstalować Vistę (oryginalnie nie ma jej na płytach). Jest to możliwe jedynie przy użyciu wbudowanego przycisku One Key Rescue System. Po wybraniu opcji: instalacja oryginalna, system zaczął inicjalizowanie i tak zostało 0% przez kilka godzin. Jedyną możliwością wyjścia było odłączenie zasilania. Ponowna próba włączenia komputera to czarny ekran i BRAK BOOTMGR ctr+shift+del reset i tak bez końca. Przeczytałem na forach (sprzedawca w komputroniku w Gdyni chyba nie miał o tym pojęcia), że ten magiczny (jak się okazuje kretyński) przycisk do instalacji, działa "podobno" tylko wtedy, gdy jakiś nienormalny właściciel Lenovo nie podzieli swojego hdd 360GB na partycje, bo tylko wtedy się uruchamia, gdy C: ma oryginalny rozmiar. (?)
Moje pytanie i prośba: czy ktoś zna program - botowalny, który połączy moje podzielone partycje do oryginalnego rozmiaru C:,(tracąc wszystko) przy kompletnie nie dostępnym systemie na ukrytej partycji - bo podobno tylko wtedy odzyskam Vistę?
A może jakieś inne sugestie?
Wszystkie porady z sieci o odzyskaniu BOOTMGR nie zdają egzaminu bo do niczego nie mam dostępu.
Dodatkowym problemem jest to że czasowo przebywam za granicą i nie mogę iść do sklepu z gwarancją.
Będę wdzięczny za pomoc.
Tadek.