Skocz do zawartości


szycha0508

Rejestracja: 10 maj 2007
OFFLINE Ostatnio: 31 01 2008 17:27
-----

Moje tematy

OP2M

10 05 2007 - 12:37

Witam. Chciałbym pokazać wam jak łatwo i szybko można pobierać dane z sieci P2M przy pomocy programu OP2M.

Oczywiście zaczniemy od ściągnięcia i instalacji tego programu. Aby zainstalować OP2M trzeba mieć zainstalowaną JAVĘ. Można ją pobrać stąd. Po ściągnięciu i zainstalowaniu JAVY wchodzimy w START/ URUCHOM i wpisujemy
javaws http://www.glauberpires.com.br/p2m/download/OpenP2M.jnlp
. Po czym czekamy aż nastąpi aktualizacja naciskamy run i już mamy uruchomiony OP2M.
Po uruchomieniu jeśli chcemy coś ściągnąć (oczywiście wcześniej musimy odnaleźć na jakimś forum lub stronie daną rzecz oraz link do niej) wchodzimy w Zaloguj po czym następnie wpisujemy login oraz hasło, oraz wybieramy skrzynkę na której umieszczone są dane np. centrum.cz oraz metodę połączenia, następnie naciskamy Zaloguj.
Pokazuje nam się nowe okno gdzie następuję listowanie plików, które chcemy pobrać. Po udanym zakończonym listowaniu otrzymujemy komunikat po czym możemy zaznaczyć wszystkie pliki oraz zacząć pobieranie. Transfery są takie jak powinny być dla przykładu mam 1mb internet i wyciąga mi 125 kb/s. Po ściągnięciu danych należy je scalić. Wchodzimy w scalaj pliki wybieramy plik z końcówką .p2m otwieramy i scalamy po scaleniu otrzymujemy nasze ściągnięte dane i możemy usunąć wszystkie party.

Na koniec moja taka mała rada, wyszukujcie najlepiej skrzynki centrum.cz oraz gmail napewno nie walla bo to straszna lipa , wolno idzie i zawiesza się.

Firefox vs Internet Explorer

10 05 2007 - 09:57

Dołączona grafika VSDołączona grafika



Witam. W swoim krótkim artykule chciałbym przedstawić różnicę pomiędzy Firefox 2.0 oraz Internet Explorer 7.0. Chyba każdy zauważył, że podobnie jak przy każdej innej wersji Microsoft robi dużo szumu odnośnie IE, szumu zupełnie nieuzasadnionego. W 7 wersji IE dodano m.in. system zakładek, obsługę kanałów RSS, zintegrowane wyszukiwanie, czy też możliwość dodawania nowych funkcji poprzez wtyczki oczywiście tych dodatków jest wiele więcej ale uważam, że wymienione powyżej są najważniejsze. Oczywiście tak jak wspominałem wcześniej Microsoft dumny z siebie i nowego produktu wychwalał się na cały świat, a wystarczy spojrzeć nawet na poprzednie wersje Mozilli, które już udostępniały te funkcje, które Microsoft wprowadził w swojej najnowszej wersji. Ok wystarczy czas najwyższy przejść do porównania.

Interfejs(zakładki itp.)
IE swoim wyglądem został zbliżony do wyglądu systemu Vista z którym jest najszczególniej łączony. Dodanie zakładek poszerzono o mały podgląd strony na każdej zakładce oraz rozwijane menu w przypadku otwarcia dużej liczby zakładek. Nowy IE zawiera również możliwość zapamiętywania ostatniej sesji z tym, że podczas wyłączania programu należy zaznaczyć, że chcemy aby zapamiętał on naszą ostatnią sesję i abyśmy mogli w każdej chwili do niej powrócić.
Jak się okazuje wszystkie te funkcje już wcześniej zawierał Firefox z takim plusem, że nie trzeba mechanicznie za każdym razem informować program o zapamiętywaniu sesji, ponieważ jest dostępna opcja ciągłego zapamiętywania, która tylko raz wystarczy zaznaczyć. Podobnie jak w IE ulepszono surfowanie po internecie przy dużej ilości otwartych kart, dodano pasek, który pozwala na przewijanie.
W pierwszej rundzie + obdarzam Firefox ze względu na wcześniejsze wprowadzenie takich opcji.

Bezpieczeństwo
Kolejnym ważnym czynnikiem jest bezpieczeństwo. Obydwie przeglądarki zostały wyposażone w systemy chroniące przed wyłudzeniem hasła do konta bankowego itp. niebezpiecznych sytuacji. W IE dodano funkcję, której zadaniem jest czytanie adresu URL oraz zawartości strony oraz wysyłanie informacji do bazy danych w Microsoft, gdzie dana strona zostaje sprawdzona czy nie znajduję się na czarnej liście witryn. Poprawiono również strukturę ActiveX oraz inne znikome dodatki tj. szybkie czyszczenie historii itp.
Jedyną różnicą w systemie bezpieczeństwa jest wysyłanie informacji o przeglądanej stronie nie tylko do bazy Firefox ale również do wyszukiwarki Google ze względu na aktualniejszą bazę danych. Oczywiście my tego nie odczuwamy tak bardzo ale warto wspomnieć, że w bezpieczeństwie IE cały czas jest z tyłu w porównaniu z Firefox.
Kolejny plus dla Firefox

Kanały RSS
W IE odnośnie kanałów RSS pojawiła się zupełna nowość podczas przeglądania kanału RSS w górnej części przeglądarki pojawia nam się komunikat, który pozwala nam subskrybować dany temat, który potem można odnaleźć w ulubionych.
Podobnie jak w przypadku innych funkcji Firefox o łeb bije IE gdyż taka możliwość subskrypcji była dostępna już dawno. W Firefox możemy wybrać jakim programem oraz w jakim serwisie ma być przeprowadzona subskrypcja a na dodatek jej zawartość jest czytelna.
Kolejna runda z plusem dla Firefox

Instalacja
Myślę, że to mały ważny czynnik ale jednak postanowiłem wspomnieć o nim troszkę. Sam Upgrade jest łatwy, obydwie przeglądarki importuje wszystkie ustawienia i dane ze swoich poprzedniczek. Różnicą może być rozmiar obydwóch IE waży 16mb przy czym Firefox ledwo ponad 6Mb. W IE spotkamy się z wyborem wyszukiwarki oraz włączeniem systemu bezpieczeństwa, natomiast Firefox sprawdzi zgodność wtyczek oraz wyłączy te, które nie będą współpracować z tą wersją.
W tej rundzie można postawić na remis, ze względu na małe znaczenie tego czynnika.

Podsumowanie:
Oczywiście wiele osób, które używały IE do tej pory nadal będzie go popierać podobnie jest z osobami, które używały Firefox. Jednak zostają jeszcze Ci, który nie używali do tej pory żadnej z nich lub zastanawiali się nad wyborem. Oczywiście IE uległ dużemu ulepszeniu ale jest to nie wystarczające aby dogonić tak znakomicie i szybko rozwijającego się Firefox. Dlatego myślę, że wartym polecenia jest produkt Mozilli, który w moim skromnym teście wygrywa 3:0 z produktem Microsoft.