Skocz do zawartości


i7 5820k

Wyniki znalezione na www.forum.tweaks.pl: i7 5820k


[6500] Prośba o ocenę zestawu, projektowanie/gry

Hejpo dwutygodniowym usiłowaniu zamówienia zestawu z prockiem i7-6700k, którego po prostu nie ma w sklepach, albo jest w zaporowej cenie, zacząłem szukac alternatywy. Wpadł mi w oko i7-5820k i po przeczytaniu recenzji i testów wybór padł własnie na niego.Ze względu na moc jaką daje nam 6 rdzeni, które łatwo można podrkęcić. Do programów graficznych, 3d i...

[8000+] Nowy komputer do wszystkiego

Kolejne podejście do złożenia zestawu, może tym razem się uda. xPJak w temacie składam nowy komputer, który ma służyć do wszystkiego: intensywne granie, streaming gier online, filmy/muzyka/internety, rendering 3D, a jak będę miał ochotę, to nawet obróbka wideo czy wynajęcie mocy obliczeniowej komputera do czyjejś farmy. :P Planuję też intensywnie używać wielu aplikacji naraz i mieć 3 monitory...

Wydajność w testach

Daj jeżeli wiesz skąd link do pobrania tego bencha, zainstaluję u siebie i sprawdzę co wypluje na stacjonarce. Bo aż sam teraz jestem ciekaw skąd się biorą takie różnice. http://www.pcspeed.pl/Wystarczy się zarejestrować i pobrać plik. 3Dmark'a już skasowałem ale wynik był  w granicach 10k i tak wypadały tego typu sprzęty. Testowałem też CINEBENCH 64 i osiągnąłem wynik core 640...

Wydajność w testach

Ten test sprawdza każdy podzespół oddzielnie i daje dopiero ocenę końcową obliczoną z ocen cząstkowych. On ma prawie 26k a ja 16k. Test jest raczej niemiarodajny gdyż nie obciąża grafiki ani procesora.To co w końcu sprawdza ten test skoro nie obciąża CPU i GPU ale niby sprawdza każdy podzespół oddzielnie? Daj jeżeli wiesz skąd link do pobrania tego bencha, zainstaluję u siebie i sprawdzę co...

Zestaw komputerowy dla gracza/grafika - pomoc z procesorem, obudową, płytą i ssd.

Nie myśłałeś nad platformą LGA2011-3? wyjdzie trochę drożej ale skoro już masz dość porządne podzespoły to wg mnie warto z tego stworzyć prawdziwego Hi enda. Przynajmniej ten GTX980 nie będzie się nudził przy takim i7 5820K.

Komputer w okolicach 5tys. zł

Podaj model tego zasilacza.Ja bym to widział raczej tak: Intel Core i7 5820KMSI X99S SLI PLUSGoodRam DDR4 8GB 2133 CL15SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5"GPU Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (GV-N970WF3OC-4GD)

Jaki komputer dla grafika za około 5000zl

Rozumiem że monitor i peryferia posiadasz? Czy procesor zamierzasz podkręcać?Wstępna propozycja z możliwością OC: Intel Core i7 5820K LGA2011-3ASRock X99 EXTREME3Crucial 8GB (2x 4GB) 2133MHz DDR4 CL16 (CT2K4G4DFS8213)SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5"HDD Seagate SV35 ST1000VX000 1TBGPU Asus GeForce GTX 750 TiPSU Corsair CS550MCorsair Carbide...

Wymiana sprzętu na socket 2011 warto?

Podaj jaki masz ten zasilacz - model, marka cokolwiek.LGA2011 jest już nieprzyszłościowe i bez sensu pakować się w ślepu zaułek. Zastąpiło je nowsze gniazdo 2011-3 i tu pomyślałbym nad procesorem i7 5820k i masz 2 rdzenie więcej, więcej pamięci cache + większa wydajność w operacjach na kilkunastu wątkach - o ile te programy potrafią wykorzystać...