Skocz do zawartości


szakipus

Rejestracja: 28 sty 2013
OFFLINE Ostatnio: 06 02 2013 21:17
-----

Moje tematy

Połączono : Brak dostępu do internetu

04 02 2013 - 20:50

Witam!

Mój tato jest obecnie w niemczech, podczas gdy ja siedzę w polsce. Zabrał on ze sobą laptopa wraz z modemem USB Kiano Q6280. Ma on kartę sim z niemieckiej sieci e-plus.

Jeszcze dziś rano normalnie rozmawialiśmy przez Skype, moj tato miał połącznenie. Teraz jednak, tego połączenia nie ma, a z te "schodki" od połączenia w lewym dolnym rogu zmieniają się na ekranik. Zresztą w samym programie też pokazuje mu się, że jest połączony.
Gdy wchodzi w przeglądarkę, to nieważne co stara się załadować pokazuje mu, że strona jest niedostępna i mimo, że ma Skype włączony to my widzimy go jako niedostępny. Co może nie działać? A jeszcze rano rozmawialiśmy przez skype.

Środki na karcie raczej nie mogły się skończyć, ponieważ nie używał tego internetu prawie w ogóle. Tylko do 6 minutowej rozmowy wideo dziś rano.

Proszę o szybką pomoc!

Problem z połączeniem internetowym w Niemczech

28 01 2013 - 16:05

Witam. Mój tato kupił modem (taki mały do USB) z internetem w plusie. Jednak nie da się używać tego internetu w Niemczech, ponieważ opłaty za roaming są wysokie. Dlatego kupił kartę sim w niemieckiej sieci e-plus (podobne nazwy) i wsadził ją do modemu z plusa. Jednak, gdy próbuje się połączyć z niemiecką siecią to aplikacja plusa blokuje sieć niemiecką.

Gdy tato będzie miał przerwę (jedzie ciężarówką teraz), odinstalujemy tę aplikację polskiego plusa. I teraz mam do Was pytanie. Jak zrobić, by komputer wyszukiwał i łączył się z sieciami niemieckimi? Dalej będzie używany modem od polskiego plusa, ale nie będzie aplikacji.

Z góry dziękuję za odpowiedź. :)