Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ster] Problem z znalezieniem i dospasowaniem sterowników


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Macio1986

Macio1986

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 04 07 2007 - 21:50

Witam. Jestem tutaj pierwszy raz. Wczoraj mojej dziewczynie postanowiłem postawić system na nowo, usunąłem partycje i utworzyłem je ponownie ponieważ partycja "C" zawierała 32GB i reszta przypadała na partycję "D" (80dysk) wszystko przebiegło cacy, zainstalowałem system XP Pro i po jego uruchomieniu chcąc przystąpić do instalacji sterowników od płyty głównej dowiedziałem się, że wogole nie posiada żadnych płytek - zainstalowałem program Aida32, aby dowiedzieć się do jakiego modelu znaleźć stery (Gigabyte GA-7N400-L) na stronie producenta ich nie znalazłem, więc odwołałem się do innych sterów. Zainstalowałem je, komp uruchomił się ponownie, lecz dźwięku podczas uruchamiania końcowego nie słyszałem - myślałem, że coś nie tak ze sterami (uważałem, że karta dźwiękowa jest zintegrowana) lecz w programie Aida32 dopatrzyłem się, żę komp posiada Creative EMU10K1 SB LIve Audio Processor - przeszukałem wiele stron i znalazłem kilka sterów niby odpowiadających tej karcie i systemowi, lecz po próbie instalacji wyświetlił się komunikat o niezgodności z systemem windows - kliknąłem na "momi to kontynułuj" komp po chwili się uruchomił ponownie i nareszcie usłyszałem dźwięk - problem z dźwiękiem nie skończył się na tym, ponieważ po jakimś czasie i kolejnym uruchomieniu kompa dźwięk przepadł... Sprawdziłem w Menedźerze urządzeń i wszystko okazało się ok. Zassałem inne stery - próba instalacji także nie przeszła zgodności, ale mimo to kontynuowałem - dźwięk usłyszałem po ponownym uruchomieniu. Chwilkę po tym chciałem włączyć jakąś muzyczkę i cisza - dźwięku nadal nie ma - nie wiem co jest nie tak bo dźwięk raz jest raz go nie ma - w zalezności od ponownego uruchomienia komputera. Prośbę o pomoc i wszelkie sugestie kieruję do tych, którzy mogą coś zaradzić oraz prosiłbym o namiary na sterowniki nejlepiej orginalne.



Raport tworzony programem HiJack

Komputer:
System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Nazwa komputera ATHLON2400
Nazwa użytkownika Madziulka

Płyta główna:
Typ procesora AMD Athlon XP, 2000 MHz (15 x 133) 2400+
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7N400-L (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)
Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 Ultra 400
Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Typ BIOS'u Award Modular (09/23/03)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)
Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:
Karta wideo RADEON 9600 SERIES - Secondary (128 MB)
Karta wideo RADEON 9600 SERIES (128 MB)
Akcelerator 3D ATI Radeon 9600 (RV350)

Multimedia:
Karta dźwiękowa Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor

Magazyn:
Kontroler IDE NVIDIA NForce 2™ SPP/IGP ATA Controller
Kontroler SCSI/RAID SCSI/RAID Host Controller
Napęd dyskietek Stacja dyskietek
Dysk fizyczny WDC WD800JB-00ETA0 (74 GB, IDE)
Napęd dysków optycznych CJ4266X PTC747V SCSI CdRom Device
Napęd dysków optycznych TSSTcorp CD/DVDW TS-H552U (DVD+R9:5x, DVD+RW:16x/4x, DVD-RW:12x/4x, DVD-ROM:16x, CD:40x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW)
Status dysków SMART Nieznane

Partycje:
C: (NTFS) 10001 MB (4764 MB wolne)
D: (NTFS) 66307 MB (40767 MB wolne)
Rozmiar całkowity 74.5 GB (44.5 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:
Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mysz Mysz zgodna z PS/2

Sieć:
Karta sieciowa Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC
Karta sieciowa WAN (PPP/SLIP) Interface (83.8.99.147)

Urządzenia zewnętrzne:
Kontroler USB1 nVIDIA MCP2 - OHCI USB Controller
Kontroler USB1 nVIDIA MCP2 - OHCI USB Controller
Kontroler USB2 nVIDIA MCP2 - EHCI USB 2.0 Controller
Urządzenie USB ICatch (VI) PC Camera
Urządzenie USB Nieznane urządzenie
Urządzenie USB SpeedTouch 330 ADSL Modem

Do płyty głównej zassałem stery ze strony producenta (motherboard_driver_chipset_nvidia_xp, motherboard_driver_audio_realtek_whql, motherboard_driver_lan_realtek_81xx) oraz do karty graficznej także ze strony producenta (7-6_xp_dd_48640) Nie mogę znaleźć do dźwiękowki i już byłby komplet niezbędnych sterowników. Po zainstalowaniu sterowników od dźwięku nadal kiszka - dzwięku brak. Opadłem z sił normalnie ...

  • 0

#2 juniaq

juniaq

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 05 07 2007 - 13:51

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...Name=GA-7N400-L

te sterowniki znalazłem na stronie producenta

  • 0

#3 Macio1986

Macio1986

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 05 07 2007 - 14:12

Ta sterowniki instalowałem, ale z dźwiękiem występuje ten sam problem jaki opisałem wcześniej. Potrzebuję sterownika do karty dźwiękowej. To dziwne, ale ta płyta nie posiada zintegrowanej karty dźwiękowej tylko jakąś Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor do której nie można znaleźć sterowników.
  • 0

#4 juniaq

juniaq

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 05 07 2007 - 14:54

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=22270
  • 0

#5 Macio1986

Macio1986

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 05 07 2007 - 23:04

Dzięki Panowie :P za wszelką pomoc. Uporałem się z tym problemem.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych