Skocz do zawartości


Zdjęcie

sony vaio czarny ekran po włączeniu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jurczyk

jurczyk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 01 2012 - 21:59

Witam
Posiadam laptopa sony viao (VISTA home premium 2gbram,200gb)stał się to pól roku temu wieczorem wyłączyłem kompa tak jak zawsze a rano był problem z włączeniem a mianowicie cały ekran jest czarny:( byłem u elektronika i powiedział że naprawa jest bardzo droga ale nie powiedział co jest popsute.więc wymontowałem dysk twardy skopiowałem wszystkie pliki a resztę sformatowałem.ale rozmawiałem ze znajomym i powiedział że to wina biosu,zamontowałem dysk i po włączeniu laptopa nadal jest czarny ale raz się pokazało jakieś logo już nie pamiętam dokładnie, i pisało że czegoś brakuje i naciśnij Ctrl+Alt+Delete żeby zresetować i tak zrobiłem i nic. do biosu nie wiem jak się dostać,dysk jest pusty a ekran cały czas czarny.przy włączeniu świecą się diody od zasilania od baterii a od dysku tylko przez 2 sekundy zaraz po włączeniu a później gaśnie.
BARDZO PROSZĘ O POMOC
MOŻNA PISAĆ NA GG 6164202

Użytkownik jurczyk edytował ten post 13 01 2012 - 22:24

  • 0

#2 kubek2232

kubek2232

    Stały użytkownik

  • 190 postów

Napisano 14 01 2012 - 04:00

Zapewne ci wyskoczyła komunikat brak pliku NTLDR, naciśnij alt+ctrl+delete aby zrestartować. Jeżeli masz sformatowany dysk to zostaje ci tylko instalacja systemu.

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 01 2012 - 15:10

Podświetlenie nie działa czy cały ekran, bo to diametralna różnica. Druga sprawa to model laptopa.
  • 0

#4 jurczyk

jurczyk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 01 2012 - 16:03

Nie nie świeci oprócz diod cały ekran jest czarny, przypomnę tylko że raz mi się pokazało na ekranie że czegoś brakuje i naciśnij ctrl+alt+del i tak zrobiłem i nadal jest czarny.oddałem do do chłopaka co naprawia może coś poradzi bo ja nie znam się tak głęboko w laptopach.Myślałem że sobie poradzę i dlatego pisałem na forum ale jednak nie.Jak zrobi to opisze co było nie tak.

DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC

Użytkownik jurczyk edytował ten post 15 01 2012 - 16:04

  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 15 01 2012 - 16:39

Może być to głupie ale czy wyjąłeś baterię na chwilę?
Ja kiedyś podkręciłem netbooka i po ponownym uruchomieniu miałem czarny ekran.
Pomogło wyjęcie i wsadzenie baterii.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 15 01 2012 - 16:40

  • 0

#6 jurczyk

jurczyk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 01 2012 - 21:01

Witam pisałem wcześniej że znajomy robi mi laptopa i że opisze jak zrobi ale nie zrobił:E ponieważ padła karta grafiki tak powiedział ja się nie znam na tym ale czy to możliwe??

SORKI ŻE PISZE W STRONIE NOTEBOOKACH

TO MÓJ LAPTOP

CPU: INTEL CORE 2 DUO PROCESOR
T5750,SUPPORTS ENHANCED
INTEL SPEED TECHNOLOGY
2,0 GHZ
WINDOWS VISTA HOME PREMIUM

GRAFIKA:
NVIDIA GEFORCE
8400M GT GPU

MEMORY

2 GB/GO DDR2 SDRAM
250 GB/GO
  • 0

#7 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 18 01 2012 - 21:08

Oczywiście że jest to możliwe. Ale naprawa tego z pewnością nie będzie tania. Nie wiem czy nie lepiej zbierać na nowy sprzęt.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: czarny ekran monitor się nie włącza Sony Vaio



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych