Skocz do zawartości


Zdjęcie

sms 2003 - dodawanie użytkownika z internetem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 darekaxe

darekaxe

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 23 03 2009 - 16:37

Od niedawna pracuje w prowincjonalnej szkole szkole gdzie jest zainstalowana sieć na bazie windows small business serwer 2003 , chcę dodać do domeny-sieci laptopa (xp) który ma dostęp do internetu poprzez orange (radiowy bo tam inny nie działa a sieć jest obecnie bez internetu).Laptop ma wbudowaną kartę sieciową.Byłbym bardzo wdzięczny za podanie czynności (w miarę możności szczegółowo) które powinienem wykonać.Na sieciach znam się na tyle że wiem co to jest adres IP i umiem zainstalowac sieć w oparciu o windowsowski wizard konfigurowania sieci lokalnej (LAN), czyli poprzez uruchamianie na poszczególnych komputera przyłączonych poprzez koncentrator programu netsetup.exe. thanks down- darekp. :)

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 23 03 2009 - 19:58

Rzecz jest prosta podłączasz lapka do sieci i odpalasz go klikasz PPM Mój komputer (albo Panel Sterowania->System) tu wybierasz zakładkę: Nazwa komputera->Zmień zaznaczasz Członkostwo: Domena i wpisujesz jej nazwę i ok. Zostaniesz poproszony o podanie hasła i użytkownika który ma prawo dołączać kompy do domeny i tyle (przeważnie Administrator), potem restart. Po uruchomieniu CTRL+ALT+DEL wybierasz więcej opcji i w oknie zaloguj do wybierasz domenę.
Oczywiście dla danej karty sieciowej (tej której użyłeś do podłączenia lapka do sieci) trzeba ustawić odpowiedni adres IP, maskę podsieci - jak na serwerze jest uruchomiony serwer DHCP to zostawić automatyczne ustawienia.
Pozdrawiam

  • 0

#3 darekaxe

darekaxe

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 24 03 2009 - 00:04

Dzięki wielkie , a czy coś mam gdzieś zmieniać/ustawiać aby przynajmniej na serwerze był dostępny internet via laptop ? Serdecznie pozdrawiam Szanownego Eksperta. :thumbsup:
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 24 03 2009 - 09:31

Hmm w ten sposób to nie robiłem, ale spróbuj udostępniania połączenia internetowego. robisz to na lapku. Możesz jeszcze dokupić do serwera czytnik kart PCMCIA (lub Express Card - zależy jaką masz w lapku) i pod niego podłączyć tego neta bezpośrednio i z niego udostępnić w sieci.
Tu jeszcze jeden opis.
Pozdrawiam
  • 0

#5 darekaxe

darekaxe

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 24 03 2009 - 17:43

Dzięki, wygląda że coś się uda wywalczyć . Pozdrawiam Szanownego Experta- darekp(nauczyciel-woj.lubelskie)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych