Skocz do zawartości


Zdjęcie

słaby sygnał wifi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 09 05 2007 - 00:24

Witam
na początek nie byłem pewien czy tu to dać czy w problemach sprzętowych jak coś to proszę moderatora o przeniesienie :D

ale do rzeczy:

A więc mam problem z połączeniem wifi a mianowicie są problemy z wykrywaniem sygnału sieci, strasznie słaby sygnał bądź w ogóle często zrywa połączenie mimo ze jak już złapie sygnał jest nawet do 54% mocy po chwili go tracę bądź widzę sieć ale nie mogę nawiązać połączenia gdy odświeżę jeszcze raz łączy ( nie zawsze ) i ponownie zrywa, czy jest możliwość jego wzmocnienia bez zakupu wzmacniaczy, anten itd..

Gdzieś obiło mi się o uszka ze nie tyle ile pozłotko się nakładało na antenkę a folię aluminiową czy coś w tym stylu ale ona może pomóc jak i za szkodzić ile w tym prawdy nie wiem

Interesowało by mnie czym go wzmocnić bez zbędnych kosztów
Dodam ze konfiguracja jest poprawna bo testowałem na kompie znajdującym się dwa pokoje bliżej i nic się nie rypało dobry sygnał itd.. testy były przeprowadzone na windowsowskim oprogramowaniu jak i programie który otrzymałem wraz z kartą (wtedy odłączyłem sieci windowsa wifi)

Łącze chello 3mb , rutet Netgear WGT624, karta D-link DWL-G510

Jakieś sugestie.. ??

Pozdrawiam.. ;)

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 14 05 2007 - 20:06

Na słaby sygnał nic nie poradzisz (bez dodatkowych kosztów). Trzeba kupić inną antenę o większym uzysku sygnału ale to spory wydatek (300-500 zł w zależności od typu).
A - znając zasady fizyki - pazłotko stworzy izolację anteny a nie jej wzmocnienie. Róznie dobrze możesz powiesić sobie na antenę kapcia nr 46 i liczyć na lepszy sygnał ;]

  • 0

#3 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 14 05 2007 - 23:44

Już dawno sobie poradziłem ale i tak dzięki za info..
Zmieniłem położenie rutera jak i podniosłem komputer do na krzesełko gdzieś o 30 cm problem zniknął

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych