Skocz do zawartości


Zdjęcie

sieć i lagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Keb

Keb

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 03 2010 - 11:48

Witam!

Nie jestem pewien czy to odpowiedni dział, bo nie wiem czy problem jest sprzętowy czy programowy.

Założyłem sobie ostatnio w domu sieć na dwa komputery, które łączą się z internetem przez router Asmax BR-604 (dałem za niego 50zł :s), który z kolei podłączony jest do modemu od providera. Sieć wydaje mi się jest skonfigurowana poprawnie:
IP routera: 192.168.2.1
IP komputera 1: 192.168.2.2
IP komputera 2: 192.168.2.3
maska: 255.255.255.0

Problem polega na tym, że niezależnie od tego czy osoba na drugim kompie robi cokolwiek na internecie gdy gram np. w WoWa co parę chwil mam porządnego laga (wszystko stoi przez jakieś 1-2 sekundy). Gdy gram w CoD4 co jakiś czas zostaję całkiem rozłączony z serwerem. Czasami przeglądarka muli strony. Na obu komputerach wygląda to tak samo.

Mam internet z sieci kablowej Aster 5MB w dzień 10MB w nocy. Gdy do nich dzwoniłem z pytaniem w jaki sposób założyć sieć, powiedzieli mi, że wystarczy na wildze (stronka z manualną konfiguracją abonenta) dodać adres MAC routera. Dodam, że gdy komputer jest podłączony bezpośrednio do modemu wszystko działa poprawnie. Oba komputery mają zainstalowany Eset Smart Security z włączonym firewallem. Router nie ma opcji dzielenia łącza.

Proszę o jakąkolwiek pomoc.

Dołączam 2 screeny z konfiguracji i speedtesty.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Speedtest z komputerem podłączonym bezpośrednio do modemu:
Dołączona grafika

Speedtest kilka minut później z połączeniem przez router:
Dołączona grafika

Speedtest drugiego komputera z routerem:
Dołączona grafika

PS. Jaki ewentualnie tani router z dzieleniem łącza polecacie? Wejście do modemu RJ45, nie potrzebuję wifi.

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 08 03 2010 - 13:42

Adres IP zapewne prywatny, jeśli tak to zmień na publiczny, i skonfiguruj przekierowanie portów, w instrukcji jest wszystko ładnie opisane.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 03 2010 - 14:06

Mam internet z sieci kablowej Aster 5MB w dzień 10MB w nocy

a masz trzy komputery, podziel sobie na trzy wyjdzie ci wynik, zobacz czy masz na wszystkich włączony/aktywny Harmonogram pakietów SoQ, aktywne jeśli jest zaznaczone.
  • 0

#4 Keb

Keb

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 03 2010 - 15:43

Adres IP zapewne prywatny, jeśli tak to zmień na publiczny, i skonfiguruj przekierowanie portów, w instrukcji jest wszystko ładnie opisane.


Publiczny adres IP mam, najnowszy firmware też. Przekierowanie to to samo co forwardowanie? Jeśli tak to nic to nie daje, plus w instrukcji nie ma o tym słowa (musiałem po necie szukać).

a masz trzy komputery, podziel sobie na trzy wyjdzie ci wynik, zobacz czy masz na wszystkich włączony/aktywny Harmonogram pakietów SoQ, aktywne jeśli jest zaznaczone.



Mam dwa komputery i router. 10 / 2 = 5. Wynik nie wychodzi 2.5 nawet jeśli podzielę 10 / 3, wraz z routerem.
Gdzie to SoQ znaleźć? Jeśli to rozdzielanie łącza to ten router nie posiada tej opcji.

EDIT: Ciekawa sprawa... Sprawdziłem speed testem teraz i wychodzi 5MB na obu komputerach. Myślicie, że może to mieć coś wspólnego z tym, że provider zmienia prędkość łącza w zależności od pory dnia?

Użytkownik Keb edytował ten post 08 03 2010 - 15:51

  • 0

#5 Keb

Keb

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 03 2010 - 19:58

Dla potomnych: Wygląda na to, że była to wina routera. Kupiłem Linksys WRT54GL-EU i wszystko śmiga jak należy.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych