Skocz do zawartości


rowerki

Rejestracja: 21 lip 2014
OFFLINE Ostatnio: 23 08 2014 20:17
-----

Moje tematy

Ocena zestawu

17 08 2014 - 23:16

Witam. Złożyłem zestaw i chciałbym prosić o opinie na jego temat, ewentualna zamiana ktoregoś z podzespołów na bardziej wydajny mniej więcej w tej samej cenie.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry (BF4, Fifa 15, symulatory typu Emergency 2012, Euro Truck Simulator 2)
  • Maksymalna kwota : Max +100zł do kwoty zestawu który zaproponowałem
  • Których części potrzebuję : Buda bez hdd
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: podany w propozycji zestawu, zależy mi na tunerze tv w razie gdyby ktoś zaproponował wymiane na inny model
  • Specjalne wymagania : wydajność, cisza, możliwość włożenia lepszych podzespołów w przyszłości
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : HDD Seagate ST3500630AS
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.ne...ry/info/zNB1hk/
  • Inne : zastanawiam się czy zwiększyć RAM z 4GB na 8GB ale nie jestem pewien czy to potrzebne więc proszę o opinie na ten temat

 


Proszę o radę na temat zestawu

21 07 2014 - 16:28

Witam.

Chciałbym się dowiedziec o opinie na temat zestawu ktory zlozylem, który podzespół mozna zamienic na jakiś inny itd, bardziej wydajny ale mniej więcej w tej samej cenie lub tańszy z niewielką różnicą w wydajności.

Cena zestawu nie może przekroczyc 3200. Komputer oczywiście do gier.

 

Płyta: ASRock Fatal1ty H87 Performance (353zł)

 

Procesor: Intel Core i5 4670 3,40 GHz (779 )

i tutaj pytanie czy do tego i5 trzeba by dokupic jakies inne chłodzenie procesora czy wystarczy seryjne ?

 

Pamięć: G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 (349zł)

 

Zasilacz: BeQuiet Pure Power L8 600W (299zł)

czy 600W to nie za dużo ?

 

Karta graficzna - mój typ nr.1 - Radeon R9 280X XTL XFX 3GB 1080/6000MHz 2xminiDP&HDMI&DVI (PCI-E) Double Dissipation Black (1 159zł)

 

pozostałe typy kart:

Gigabyte GTX 760 WF3 OC

Gigabyte GTX 760 WindForce 3X OC

Zotac GTX 770 OC

Palit GeForce GTX 770 JetStream 2GB DDR5

 

być moze któraś z tych kart które wymieniłem będzie wydajniejsza ale być może ktoś z Was poleci mi coś innego niż wymienione.

 

 

Do tej ceny doliczam też obudowę, nie więcej niz 200zł. Dysku SSD oraz HDD nie potrzebuje. Do tego zestawu chce kupić monitor LED 24' jeśli to ma jakieś większe znaczenie co do wyboru np grafiki. Monitor nie dolicza się do ceny zestawu.

 

Ceny które dopisałem są ze strony komputronika, allegro nie wchodzi w grę poniewaz zalezy mi na wszystkich podzespolow w jednym sklepie.