Skocz do zawartości


robakus

Rejestracja: 04 lis 2016
OFFLINE Ostatnio: 09 11 2016 15:56
-----

Moje tematy

Windows 7 64bit - problem ze startem systemu, problem z reinstalacją.

04 11 2016 - 16:52

Sprzęt: Komputer stacjonarny z zainstalowanym system Windows 7 64 bit - od nowości - czyli dobre kilka lat. Nie mam do niego płyty instalacyjnej, nie ma też nigdzie naklejki z numerem seryjnym Windows. 

 

Problem: Windows się po prostu nie uruchamia, przy każdym odpaleniu zatrzymuje się na oknie z ładowaniem i "okienkiem". Nie udaje się włączyć trybu awaryjnego zwykłego, z siecią, ani z wierszem poleceniem - wszystko zatrzymuje się na ładowaniu plików. Udaje za to się odpalić narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania - jako główną przyczynę ukazuje: "Nie można odnaleźć na dysku plików systemu operacyjnego.". Funkcja przywracanie sytemu nie działa, widzi jeden moment z przyszłości, komunikuje jakie programy usunie, jakie przestaną działać, ale nie może znaleźć kopii zapasowej i nic się nie dzieje, podobnie z odzyskiwaniem obrazu systemu. O dziwo, w tych opcjach nie ma do wyboru RECOVERY, a taką partycję systemową posiadam. Chciałbym nagrać sobie płytę instalacyjną z Windowsem 7, ale nie mam numeru seryjnego (nie mam naklejki na komputerze), a w oczywisty sposób nie mogę sprawdzić numeru z poziomu systemu. 

 

Być może ktoś spotkał się z takim problem albo po prostu wie, jak go rozwiązać? Byłbym wdzięczny za pomoc.