Skocz do zawartości


ramtek

Rejestracja: 21 gru 2012
OFFLINE Ostatnio: 26 12 2012 11:12
-----

Moje tematy

Czy mój komp pociągnie tyle pamięci RAM?

25 12 2012 - 21:30

Witam.Chciałbym się was zapytać ile mój komputer pociągnie pamięci ram zamierzam dokupić 1GB ramu w kompie mam też 1GB tylko że w 2 kościach po 512 mb.Będe miał 2GB ramu.Na płycie głównej mam 4 sloty na ramy: 2 czarne i 2 niebieskie.Podam parametry kompa powiedzcie czy nic się nie spali albo coś.

ZASILACZ : 400W
PŁYTA GŁÓWNA: ASRock 775V88+

Mogę spokojnie kupić 1GB ramu??

Dual Channel pamięci RAM

23 12 2012 - 10:46

Witam.Ostatnio kupiłem ram 512mb w komputerze mam też 512mb wszystko mają takie same tylko różnią się tymi kostkami na ramach o to zdjęcie tych dwóch ramów:
http://www.bankfotek.pl/view/1383583
Ten kupiony ram co ma więcej tych kostek to się dziwnie grzeje jak dotykam gdy komputer pracuje to jest on ciepły a ten co był już w komputerze to on nie jest taki ciepły.I jeszcze jeden problem otóż jak włożę ramy do takich samych kolorów czyli czarny czarny to komputer się resetuje przy włączeniu gry lub przy włączeniu internetu.Ale jak włąże na przemian czyli niebieski-czarny to komputer się resetuje tylko jak włączę byle jaką grę ale na internecie już pracuje normalnie.Myślę że to wina tych kostek na tym kupionym ramie.Czy jak wymienię ten kupiony ram na taki sam jak ten co ma 4 kostki na jednej stronie to będzie wszystko dobrze??Myślę że one się gryzą.

Po dołożeniu pamięci RAM komputer się resetuje!

21 12 2012 - 12:09

Witam.Ostatnio kupiłem pamięc ram 512 mb DDR w komputerze mam 512mb DDR i jak dołoże tą kupioną pamięć komputer po włączeniu się resetuje ale pózniej włącza się normalnie ale jak uruchomię byle jaką gre lub internet to komputer się po chwili resetuje, jak wyciągne byle jaką pamięć i zostawie jedną to komputer działa normalnie.Ramy są z takiej samej firmy i mają takie same parametry.Pomóżcie.