Skocz do zawartości


rafales

Rejestracja: 10 lut 2010
OFFLINE Ostatnio: 26 01 2011 14:57
-----

Moje posty

W temacie: Problem z instalacją Windows XP

26 01 2011 - 14:56

Heh, jakbym czekał na odpowiedź na Waszym forum, to bym nigdy na kompie nic nie zrobił :-)
Zamykam swój wątek.

W temacie: Problem z instalacją Windows XP

23 01 2011 - 19:50

Ja mam nieco skomplikowaną sytuację. Robię kompa siostrzeńcowi i nie mogę zainstalować systemu
1. Od pewnego czasu cały czas podczas uruchamiania systemu włącza się sprawdzanie dysku, które kończy się niepowodzeniem, coś z brakiem miejsca na dysku i nie może niby dokończyć

2. Chciałem zarzucić nowy system, ale:
- nie mogę zainstalować go na nowo, na starej partycji, czyli tam gdzie jest już system, który chcę wywalić,
- jak chce na nowo podzielić dysk na partycje, to znowu, partycja d się kasuje, zaś c nie, ponieważ są na niej jakieś sterowniki, któe będą wykorzystane podczas instalacji nowego systemu
- naprawa [R] też nie działa, startuje, ale po 3-5 sekundach wyskakuje komunikat, że nie da rady jej dokończyć
- odzyskiwanie też nie działa

W sumie to niby banalna sprawa, ale jak ją zrobić? Wszystko co potrzebuję, to zainstalować na nowo system, do tego podzielić dysk na dwie partycje, z czego c muszę zmniejszyć, zaś d powiększyć.

W temacie: Laptop dla kobiety do 2500 zł

21 01 2011 - 15:49

A czym podyktowane jest to, że musi mieć procesor i3?

Ja bym polecił: http://www.x-kom.pl/p/58590-notebook-laptop-15,6-asus-k52jc-ex440v-i3-370m-4096-320-dvd-rw-7hp64-czerw.html

W temacie: Bazy danych ACCESS PROJEKT

21 01 2011 - 11:31

POTRZEBUJE MIEC TO GOTOWE NA SOBOTE RANO. OCZYWISCIE ODPLATNIE. PODEJMIE SIĘ KTOS?


Należy ZAPROJEKTOWAĆ i WYKONAĆ prosty system dla wypożyczalni samochodów. Pracę z systemem zorganizować poprzez odpowiednio zsynchronizowane formularze. Po wyszukaniu samochodu dla klienta wśród dostępnych aktualnie w wypożyczalni (według kryterium np. jego nazwy. ceny wypożyczenia na godz./dzień...) i po wyszukaniu zapisanego w bazie klienta (według np. początku nazwiska) lub zapisaniu informacji o nowym kliencie system powinien umożliwić zapisanie informacji o nowym wypożyczeniu. Po wyszukaniu informacji o kliencie oddającym samochód (według np. początku nazwiska) i po wyszukaniu informacji o pożyczonym przez niego samochodzie system powinien umożliwić zapisanie informacji o zwrocie danego auta przez klienta. Przy wypożyczaniu i zwrocie auta powinny być poprawnie naliczane (i zapisywane w bazie oraz wyświetlane na formularzu) opłaty za wypożyczanie oraz dodatkowe opłaty np. za nieoddanie w terminie, uszkodzenie auta itp.. zgodnie z założeniami działania wypożyczalni przyjętymi przez studenta. System ma również umożliwić zapisanie informacji o oddaniu do naprawy auta uszkodzonego i jego odbiorze z naprawy. Wprowadzić dane testowe i sprawdzić poprawność działania systemu.
1. Jako nazwę bazy należy przyjąć Nazwisko_NrGrupystudenta. Wszystkie obiekty bazy tzn. tabele, kwerendy, formularze, raporty, makra i moduły oraz wszystkie pola w tabelach muszą w nazwach zawierać inicjały studenta i numer grupy.
2. W bazie należy utworzyć formularz z tekstem. w którym ma być umieszczony własny opis projektu semestralnego. W opisie należy umieścić przyjęte założenia działania wypożyczalni oraz uzasadnienie dla przyjętych rozwiązań, reguły poprawności itd.
3. Aplikacja ma otwierać się formularzem startowym. na którym mają znajdować się: nazwisko, imię, numer grupy, numer legitymacji studenckiej studenta. Na formularzu należy umieścić 2 formanty na których odpowiednio będą wyświetlane: bieżąca data oraz data przesunięcia do przodu o liczbę dni równą numerowi legitymacji studenckiej.
4. Wyświetlać co najmniej następujące informacje: suma opłat, które klienci zapłacili za auta wypożyczone w przedziale czasu zadawanym w formie parametru, najczęściej psujące się auto (lub auta jeśli kilka było tyle samo razy w naprawie), auta które nigdy nie były w naprawie, auta które były wypożyczane najczęściej (wziąć pod uwagę liczbę wypożyczeń), auto które było wypożyczone najdłużej (wziąć pod uwagę łączną sumę godzin / dni jego wszystkich wypożyczeń).
5. Utworzyć raport wyświetlający zestawienie aut wypożyczonych w przedziale czasu podawanym w formie parametru i podsumowanie kosztów ich wypożyczeń.
6. Ustalić wygląd aplikacji po uruchomieniu tak aby ukryć przed użytkownikiem okno bazy danych oraz menu podręczne, paski menu i wbudowane paski narzędzi. Wprowadzić własny pasek menu umożliwiający kompaktowanie i naprawę bazy danych.


Heh, szkoda, że nie wrzuciłeś tematu dzisiaj o godz. 0.00
Jestem pewien na 100%, że nikt się nie podejmie takiego karkołomnego zadania. Przecież po wykonaniu zlecenia trzeba je jakiś czas testować.

W temacie: Włamanie na gg/ komputer

20 01 2011 - 14:31

Brygadzista to pionek, nawet gdyby to był dyr to bym się nie wahał. Kolo wymięknie na bank, jak się dowie co zrobiliście. Przekonacie się. Właśnie tego typu postawy, czyli bierność, powodują, że tacy idioci czują się jak ktoś nietykalny. Zresztą o czym Wy tam pisaliście, że tak się tego obawiacie...masakra.
A tak poza tym. Ja bym poradził jak to rozwiązać, ale to niestety nie jest legalny sposób. Wystarczyłoby tylko kilka podstawowych informacji na temat... (do admina i modów nie myślę o rozboju w biały dzień)

A co do zabezpieczenia, to już ktoś wyżej podał odpowiedź. Oczywiście czy akurat koniecznie tym progsem, to bym polemizował. Wybór należy do Ciebie. Wejdź do zasobów sieci z programami tego typu, bardzo łatwo znaleźć, i ściągnij co trzeba. Podeślij narzeczonemu na maila, albo daj mu linka i niech sobie to zainstaluje.

Ściągnij na początek jakiegoś firewalla, np z tego:
http://www.dobreprogramy.pl/Zapory-sieciowe-firewalle,Kategoria,Windows,76.html
albo sunbelta (ja go mam i się nie boję :-))