Skocz do zawartości


Zdjęcie

przewalutowanie euro na złotówki w ING


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 11 2012 - 23:12

zastanawia mnie jedna rzecz, chciałbym któregoś dnia przewalutować sobie euro na złotówki w banku które mam założone konto. Tylko zastanawia mnie to czy taka operacja jest w ogólne korzystna dla mnie? orientuje się ktoś? zauważyłem na stronie banku na tabeli "waluty" ze sprzedaż euro jest po 4.28zł a w kantorze jest zaledwie 4.15zł co o tym myślicie?

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 18 11 2012 - 20:27

Wyczytałem gdzieś na jakimś forum że to jest na zasadzie podaje przykład: teraz mamy kwotę sprzedaży euro 4.28zł a za 10sekund po wysłaniu może ona się obniżyć o ileś tam % krótko mówiąc kwota która oferuje Bank jest nie stabilna. Ale czy to prawda?

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 11 2012 - 20:36

Transakcje w obcych walutach w banku są niekorzystne i jak się robi przelewy powyżej tysiąca mogą pochłonąć od kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Po to są konta walutowe, aby uniknąć tego problemu, ponadto mamy coś takiego jak kantory online, które pozwalają nam kupić/sprzedać tanio walutę od innych użytkowników oraz semi-banki jak kantor online Aliora, który oferuje dość korzystne kursy wymiany walut z możliwością odbioru pieniędzy w banku.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 18 11 2012 - 20:43

Tak właśnie myślałem. Zastanowię się nad tym kantorami online..
  • 0

#5 carolinem

carolinem

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 05 2016 - 17:21

Tak właśnie myślałem. Zastanowię się nad tym kantorami online..

Ja korzystam i sobie chwalę kantory online tu masz link do kursów online https://www.rkantor.com/kurs-euro/  ogólnie łatwo się to robi a jeżeli chodzi o konta walutowe to nie jestem przekonana, czy są teraz potrzebne. W każdym kantorze masz coś takiego jak portfel walutowy na który przelewasz waluty. Możesz z tego korzystać prawie jak z konta. są kantory które mają nawet swoje oddziały, karty a nwaet bankomaty a za konto walutowe możesz mieć dodatkowe opłaty. Mój kolega z pracy mówił że chyba w mbanku ostatnio zrobili opłaty za przelewy wewnętrzne w walucie.


  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 04 05 2016 - 19:15

Najbardziej opłacalna jest wymiana w IK (internetowy kantor) raz skorzystałem, i nigdy więcej nie pójdę do standardowego kantoru.

Sent from my D802 using Tapatalk
  • 0

#7 Ancher

Ancher

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 10 05 2016 - 18:31

W bankach nie opłaca się robić przewalutowania, tak samo jak np. na paypalu, który zgarnia swoją prowizję i kurs ma złodziejski.

Albo zwykły kantor albo internetowy, w sumie z internetowego nie korzystalem nigdy


  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 05 2016 - 23:30



Albo zwykły kantor albo internetowy, w sumie z internetowego nie korzystalem nigdy

Zrób sobie dla testu przewalutowanie na 5€ i zobacz jak to działa [emoji41] polecam aplikację IK



Sent from my D802 using Tapatalk

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych