Skocz do zawartości


Zdjęcie

przerywająca mysz bezprzewodowa Logitech


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kornchild

kornchild

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 04 2010 - 21:22

Witam wszystkich forumowiczów,

zacznę od tego, że mój problem, jak w temacie polega na tym, iż mysz bezprzewodowa Logitech VX Revolution przerywa w losowo wybranych momentach. Nie jest to poroblem samej myszy, gdyż wcześniej kupiłem jakąś bezprzewodówkę firmy Technika i było to samo (w żadną strzelankę nie dało się w zasadzie gra). Ale że Technika to shit, pomyślalem, że kupię lepszą mysz i po kłopocie. Nic z tego, na obecnym Logitechu jest to samo. Próbowałem już prawie wszystkiego: wymiana baterii na alk. duracelle, na akumulatorki, przekładanie nadajnika do innego portu usb, aktualizacja sterowników płyty głównej... Straciłem już pomysły co może być nie tak. To tak jakby mysz gubiła sygnał chwilami, bo zacina się kursor podczas przesuwania, np nie działa lewy przycisk przez co muszę klikać 5-6 razy aby otworzyć dokument (!) itd. A po chwili, np podniosę mysz do góry i działa spowrotem bez zarzutu. Jak już pisałęm to nie problem raczej samej myszy a sprzętu/oprogramowania. Może konflikt z klawiaturą przewodową tracera( podpinana pod PS/2) ? Stara mysz Genius'a na PS/2 działa normalnie.

konfig:
Gigabyte Ga-MA770-UD3
AMD Athlon X2 250
3.00 GB RAM KINGSTON
GeForce GTS 250

Proszę o pomoc, z góry dzięki;)

Użytkownik kornchild edytował ten post 09 04 2010 - 22:20

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 09 04 2010 - 21:52

Powyłączaj wszystkie oszczędzacze energii (portów USB i zarządzaniu energią myszki) chociaż jeśli jest bezprzewodowa więc opcji oszczędzania energii mychy może nie być.

  • 0

#3 kornchild

kornchild

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 04 2010 - 21:58

oszczędzanie energii na portach mam powyłączane a we właściwościach myszki nie mam takiej opcji aby ją wyłączyć, bo SetPoint pokazuje tylko stan baterii, a nic o zarządzaniu energią nie ma.
Aha, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale podczas instalacji sterowników do myszki instalator w pewnym momencie sie zatrzymuje i wyskakuje komunikat, że potrzebny jest plik mouhid.sys. Więc wybieram go ręcznie z C:\WINDOWS\system32\drivers daję ok, wyskakuje komunikat, że ten sterownik nie jest podpisany, ale daję "mimo to kontynuuj" i instalacja leci dalej. Później opdczas instalacji oprogramowania do myszy( SetPointa ) następuje identyczna sytuacja, a instalator prosi jeszcze o pliki mouclass.sys i i8042prt.sys. Wybieram je ręcznie i się normalnie do konca instaluje.

Użytkownik kornchild edytował ten post 09 04 2010 - 22:28

  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 09 04 2010 - 22:11

Toć napisałem, że może nie być, a to zarządzanie to gdzie/w czym sprawdzałeś? Przeinstaluj drivery chipsetu płyty głównej.
  • 0

#5 kornchild

kornchild

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 04 2010 - 22:48

Toć napisałem, że może nie być, a to zarządzanie to gdzie/w czym sprawdzałeś? Przeinstaluj drivery chipsetu płyty głównej.


sterowniki do chipsetu zainstalowalem dzisiaj rano, ale to też nic nie dało, dalej sie później mycha przycinała:/ Narazie usunąłem wszystko w MU z "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej", zrestartowałem kompa i sprawdzam czy to coś dało.

Dalej to samo. Restart nic nie dał, router przestawiłem nawet dalej, bo myślalem, że zakłócał,ale też nie pomaga;/

Użytkownik kornchild edytował ten post 09 04 2010 - 23:29

  • 0

#6 Femb

Femb

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 30 06 2010 - 16:53

moj kolega mial to samo okazalo sie ze cos z mobo jest, kupil nowa plyte i git, u Cb moze byc podobnie

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych