Skocz do zawartości


przemekfilu

Rejestracja: 14 sty 2008
OFFLINE Ostatnio: 21 01 2008 21:21
-----

Moje tematy

[wirus] Wirus dla XP

14 01 2008 - 16:21

Witam mam pytanie... Ostatnio łazilem po stronach typu youtube, googlewideo, i takie tam... Na jednej z Stron poprosilo mnie albym włączył obsluge JavaScript... Zrobilem to i zaraz potym pokazalo sie okienko pobierania pliku. Nie sciagnelem tego pliku, ale i tak znalazl sie na pulpicie. Gdy zrestartowalem kompa mialem juz to zainstalowane (poimo, ze usunelem z pulpitu instalke). Był to program "antywirusowy" i jako pierwsze chcial pobrac "aktualizacje" a zaraz potym jak sie nie zgodzilem bylo juz ze mam Trial i musze tam zaplacic za full... Potem zaczął mi sie pojawiac alert po angielsku (mam win xp prof PL):
Alert przypomina ten jak po wgraniu windowsa xp informuje, ze komputer moze byc zagrozony bo nie ma antywirusa/sa wylaczone aktualizacje automatyczne(mała tarcza w tray'u). Roznica jest taka ze tam byla zolta tarcza, a tu jest niebieska z znakiem zapytania w srodku i ona zamienia sie co chwile w czerwona z krzyzykiem w srodku... Po kliknieciu na to lewym lub prawym przyciskiem otwiera sie okno IE i jakas strona nie wiem co na niej bo nie czekalem az sie zaladuje... Pojawilo mi sie takze okienko (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94af22c2e401b1f5.html) na screenie jest moje normalne okienko! Na tym co sie samo pojawilo było tak: 1.Wszystko po angielsku... 2. Nie szlo otworzyc tych zakladek zazn. na niebiesko... 3. Tam gdzie jest zazn. na czerwono nie bylo tego tylko costam o antywirusie i dwa przyciski DOWNLOAD <- pewnie tego antywirusa (tylko przyciski szlo kliknac). Wielkie sory za monnotonnosc i ewentualne bledy. Jesli temat zamiescilem w zlym miejscu to przepraszam. Prosze o pomoc jak usunac ten blad/wirus (alert w tray'u).

Skanowalem oczywiscie kompa roznymi programami antywirusowymi, ale zaden tego nie wykrył. Jeszcze 1... gdy wlacze wlasciwosci menu start i tam ukrywanie ikon nieaktywnych to to jest nazwane bez tytułu (screen - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d53b32ef7ca9a41e.html) i po kazdym restarcie kompa zmienia sie na "ukryj gdy niekatywne" (a to stale jest aktywne) a wiec chowanie tego nie dziala... Na niebiesko zanaczylem prawdziwy alert systemu Windows xp...

Proszę o pomoc!