Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z połączeniem się z internetem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ruchacz

Ruchacz

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 22 02 2013 - 13:46

Witam, około 2 miesiące temu kupiłem w plusie internet LTE. Modem USB, który posiadam to: Huawei E3276, mam do niego dokupioną antenę zewnętrzną, dzięki której zasięg na pewno jest dobry (ping 30-40 , download 20-30mb/s , upload około 1mb/s). Wszystko byłoby pięknie tylko niestety mam problemy z połączeniem się z tym internetem, czasem muszę 20-30minut wyciągać i wkładać modem do portu usb, czasem muszę restartować komputer kilka razy bo za pierwszym razem coś ciężko mam się podłączyć pod ten internet. Cały czas używałem Windowsa 7 64bit i chyba tylko 1-2 razy za pierwszym razem się połączyłem, a od dzisiejszej nocy korzystam z Windows 8 64bit (dla osób które chcą pisać że może dlatego że pirat to od razu piszę, że system jest legalny) i niestety problem też występuje. Nie wiem już co zrobić żebym od razu po włączeniu komputera za pierwszym razem mógł się połączyć. Dzwoniłem już do obsługi Plusa i powiedzieli że to nie ich wina. Ktoś ma jakieś pomysły jak rozwiązać mój problem? Będę wdzięczny. Pozdrawiam

Dołączę jeszcze kilka screenów:

Załączone miniatury

  • 4.png
  • 3.png
  • 5.png

  • 0

#2 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 22 02 2013 - 17:31

Wiem że W7x64 ma wielkie problemy z aplikacjami x86. W W8 naprawili to ponownie, gdyż wciąz jest masa osób potrzebujących aplikacji 32bitowych. Poklikaj po urządzeniu w Menedżerze Urządzeń i zobacz jaki ma sterownik. Skopiuj sobie i podmień w W7. Powiedz czy zadziałało.
Ewentualnie uruchamiaj program na W7 jako administrator albo w trybie zgodności. Ostatnią możliwością są wyłączone usługi systemowe, lub blokowanie przez AntyVirus albo FireWall. Ten W7 o którym mówisz, to świeża instalka z łatkami czy sporo używany?

  • 0

#3 Ruchacz

Ruchacz

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 02 2013 - 16:27

Ja już nie mam WIN7 , używam teraz tylko i wyłącznie WIN8. Antyvirusa nie mam a FireWall mam wyłączone.
W załączniku screen menedżera urządzeń.

Załączone miniatury

  • asd.png

  • 0

#4 Ithilras

Ithilras

    Początkujący

  • 116 postów

Napisano 24 02 2013 - 22:41

hmm... a np. sms można normalnie wysłać? (zakładając, że nie kosztuje to dużo)

I modem działa na innym komputerze?
  • 0

#5 Ruchacz

Ruchacz

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 02 2013 - 23:47

Smsy mogę wysyłać. Połączyć się z internetem czasem mogę za pierwszym razem a czasem muszę 30-40-50min się męczyć (na każdym komputerze tak samo).

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych