Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z plyta asus m4n72-e


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 morfixnh

morfixnh

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 01 2015 - 23:47

Witam neka mnie pewien problem.

Otóż dostałem od kolegi karte graficzna GeForce GTS 450 1GB podlaczylem oraz podlaczylem zasilanie, przeinstalowalem system by miec wszystko na swiezo lecz tu dopiero zaczely sie problemy, nie moglem wlaczyc komputera, wyjmowalem pokolei konponenty w nadzieji na uruchomienie (nie przechodzil BIOS) jednak podlaczylem wszystko spowrotem i zresetowalem baterie od biosu, komputer wstal. Lecz zaczal chodzic o wiele gorzej, zyzucie procesora wynosilo na starcie 100% caly czas jednak zauwazylem ze nie ma 4 okienek w menedzerze zadan, tylko jedno, sciagnalem program cpu-z i pokazalo ze mam 1rdzen, wszedlem wiec w msconfig i chcialem ustawic w opcjach rozruchu 4 rdzenie, na nic moje wysilki gdyz pokazywalo tylko jeden, zrobilem update biosu do najnowszej wersji, odblokowalem przez bios wszystkie rdzenie, jednak po wlaczeniu nadal to samo, znalazlem w biosie w zakladce zaailania, w tryb suspend mode, byly tam 2 opcje (obie wylaczone) cos zwiazane z ACPI, nie pamietam dokladnie nazw, ale metoda prob i bledow 2 opcja wlaczona odblokowala rdzenie w systemie, lecz po uruchomieniu po chwili pracy komputerowi odcinalo automatycznie zasilanie,wyjalem wszystkie ramy i na 1 tylko komputer rusza i dziala, nie wiem co to dlatego prosze o pomoc

Moj PC:
Asus m4n72-e
Amd phenom x4 7750 2.4ghz bodajze (jutro spr)
Geforce gts 450
4gb ram
Zasilacz ocz modxstream power supply 500W

Prosze o jakies sugestie i pozdrawiam :)

  • 0

#2 irminakacprzak

irminakacprzak

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 17 01 2015 - 19:16

Otóż dostałem od kolegi karte graficzna GeForce GTS 450 1GB

 

A jesteś pewny że ta karta jest sprawna? Podstaw inną i sprawdź czy komputer zacznie działać poprawnie. Albo spróbuj odłączyć zasilanie karty i sprawdź czy zadziała (niektóre karty działają bez podłączonego dodatkowego zasilania).



Użytkownik irminakacprzak edytował ten post 17 01 2015 - 19:17

  • 0

#3 morfixnh

morfixnh

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 01 2015 - 17:40

podlaczalem poprzednia karte (GeForce GT240) która nie ma dodatkowego zasilania i to samo, obecnie moja karta ten GTS 450 działa w innej płycie i działa normalnie, więc nie wiem :(



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych