Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z modemem i sterownikiem ekranu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojaś

wojaś

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 11 09 2006 - 12:26

Witam wszystkich. Mój problem jest dość złożony. Zakupiłem bezprzewodowy modem PCMCIA Sony Ericsson GC79 GPRS/WLAN u operatora Plus Gsm i od początku nie mogę dojść do ładu. Wszystko działa dobrze, ale gdy sterownik ekranu jest odinstalowany, no ale co to za praca bez takiego sterownika każdy wie. Natomiast kiedy sterownik jest, modem się "zapycha" i oprócz komunikatora nic nie chodzi, nie otwierają się strony lub otwierają się jak krew z nosa, najczęściej bufor staje w połowie i koniec. Poza tym co jakiś czas sterownik wyłącza monitor. Podejrzewałem awarię samego modemu lub gniazda PCMCIA, (gniazdo posiadam przejściowe, przystosowane do komputerów stacjonarnych). Oba produkty są sprawne na 100%, pytałem się też fachowców czy przyczyną może być używanie modemu od komputerów przenośnych do komputerów stacjonarnych. Okazuje się, że to nie ma znaczenia, wszystko powinno chodzić. Ostatnio znalazłem znajomego, który posiada taki sam modem, jakie było moje zdziwienie kiedy mi powiedział o konflikcie między tym modemem a Windowsem XP, po prostu mówiąc wprost "gryzą się". Poradził mi, abym zmienił na Windows Millenium, sam tak uczynił i u niego problem zniknął. Postapiłem wg zalecenia i pojawił się następny problem, Millenium wywala komunikat o braku sterownika do gniazda PCMCIA w dziwny sposób: w tym samym komunikacie mówi o tym, że ten produkt nie potrzebuje sterownika i jednocześnie do pracy tego gniazda muszę taki sterownik załadować (masło maślane). Znajomy posiada komputer przenośny, więc takiego komunikatu nie miał, ja posiadam komp. stcjonarny, więc może dlatego. No nic, spisałem nr gniazda i firmę, niestety, nie mogę go znaleźć takiego sterownika w internecie, może mi ktoś pomoże, co mam zrobić?? Podaję wszystkie nr tego gniazda jakie istnieją: PCI PCMCIA S/N No. TS 05110008567, 0543, P2CB485 REVA6, TESTED TO COMPLY WITH FCC STANDARES, RICOH R5C485 5DA7TO. Dzięki za cierplowość, czekam na odpowiedź, pozdrawiam Wojaś.

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 11 09 2006 - 13:14

Temat jest mi zupełnie obcy :D. Przychodzi mi do głowy jedynie konflikt przerwań, sprawdź czy można zmienić im numerki w razie potrzeby.


sterowniki dla W2000 poprawiony problem z konfliktem przetwań (zapewne pójdą pod XP)

P.S.
Stery są prawdopodobnie od innej karty, ale z tym samym chipsetem RIKOH-a.

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 11 09 2006 - 14:17

Podaj lepiej model laptopa. Chipsetów jest kilka, a nr'ów seryjnych miliony..
  • 0

#4 wojaś

wojaś

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 11 09 2006 - 15:46

Cześć, widać dokładnie nie przeczytałeś, posiadam komputer stacjonarny. Pozdrawiam

Napisz mi więcej o tej zamianie numerków i sterownikach, które maja rzekomo iść po XP, bo nie czaje.
Pozdrawiam
  • 0

#5 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 11 09 2006 - 18:18

Wygląda na to, że karty oparte na tym chipsetcie mają problemy z konfliktem przerwań irq na W2000 (wychodzi na to, że pod XP też), znalazłem jakąś paczkę poprawionych sterowników dla W2000. Problem w tym, że tylko scalak się zgadza, karta jest innego typu. Konflikt przerwań powstaje, kiedy dwa urządzenia żadają dla siebie tego samego numeru irq. Większość sprzętu automatycznie wybiera wolne przerwanie lub pozwala na ręczny jego wybór, jak widać karta PC, którą posiadasz ma z tym problem. Sporadycznie zdarzają się takie sytuacje i pomaga zainstalowanie poprawinych sterów lub ręczne przydział irq. Za czasów W98 było to na porządku dziennym (w tym okresie sprzęt miewał nawet zworki do wyboru irq :D ), WinMe działało lepiej, ponieważ spece z MS poprawili w nim m.in. wykrywanie i obsługę urządzeń p&p, stąd u Twojego kolegi sprzęt chodzi. W systemach nowszych (2000/XP) niby jest jeszcze lepiej... ale praktyka dowodzi, że nie zawsze. Moja rada szukaj sterowników pod WinMe (chociaż wszędzie piszą, że karta ich nie wymaga) lub poeksperymentuj ze zmianą systemu na 2000/XP i dostępnym sterownikiem. Może będąc cierpliwszym ode mnie znajdziesz pliki odpowiednie dla Twojej karty ;]. Przerwanie można zmienić w menedzerze urządzeń, we właściwościach karty (przydzielone zasoby), sprawdź najpierw we właściwościach systemu (panel sterowania) czy wykazuje ewentualny konflikt i jakie masz wolne przerwania.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych