Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z ładowanie baterii Dell Cpx650GT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 cebula

cebula

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 20 02 2008 - 12:43

Proszę o pomoc w sprawie zepsucia się notebooka, konkretny model Dell Latitude CPx 650GT

USTERKA:

Laptop działa ogólnie bez problemu, ale przestała się w nim ładować bateria, która jest dość dobra i trzyma ok 1,5h i nie było z nią problemu. Nie ma z niej także rzadnego wycieku, a po wyjęciu jej i naciśnięciu takiego przycisku sprawdzania stanu bateri, pokazuje ona że jest jeszcze trochę naładowana.

Podłączam notebook do sieci elektrycznej, a mimo to nie zapala się lapka ładowania na obudowie laptopa, ani bateria się nie ładuje.

Laptop chodzi na samej baterii, ale tej coraz mniej...

Po wyjęciu baterii i samym podłączeniu laptopa do zasilacza (nie wiem czy one tak działają, taki eksperyment, a nuż się uda) komputer wogóle się nie włącza.

Za to pali się lampka zasilacza, kiedy podłączy się go do sieci. Z zasilaczem nie było też rzadnych dziwnych zdarzeń, nic mi w nim nagle nie "pstryknęło". Wydaje się działać.

Mimo to bateria się nie ładuje.


Co robić ? Co padło ? co naprawiać ? Pytam, bo nie chcę go oddawać do serwisu, który mnie skasuje jak za zborze. :(

  • 0

#2 BlackJack

BlackJack

    Początkujący

  • 105 postów

Napisano 20 02 2008 - 14:45

Mogło dojść do kilku awarji
1 Uszkodzony kabel : połącz ładowarkę do laptopa i ruszaj kablem i patrz czy nie załączy się ładowanie
2 Możliwe ze został uszkodzony Zasilacz (kontrolka zasilacza może świecić )
3 Zabrudziła się wtyczka lub wejście wtyczki w laptopie przeczyść
4 Uszkodzony laptop (SERVIS)

  • 0

#3 cebula

cebula

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 20 02 2008 - 17:49

sprawa się tak rozwija:

poszedłem do sklepu gdzie mają własciwe zasilacze, podłączyłem laptopa do innej zasiłki i bateria zaczyna się ładować, więc to chyba zasilacz się skopał, dziwne tylko, że ciągle się lampka pali, wydawało mi się , że po to je robią, by diagnozować czy dział zasilacz i czy jest prąd w gniazdku....

Za poradą 3chO obmacałem kabelki, bateria nie zaczęła się ładować...

Skoro się lampka pali to może coś siętam niewielkiego zepsuło ? jakiś bezpiecznik hym...
A jak wy myślicie ?

Informacja dodatkowa:

Gdyby ktoś używająć szukaj wpadł kiedyś na tem temat i miał podobny problem to podaję ceny na dzisiaj:
- w sklepie (u mnie) używany zasilacz do Della Cpx 650 - gostek chciał 80zł (okropna drożyzna)
-na allegro są już od używane od 39zł (29,90+10 zł przesyłka), oraz są zamienniki z roczną gwarancją 50zł
w opisie aukcji warto zwrócić uwagę czy do zasilacza dodawany jest kabelek "koniczynka"

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych