Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] z komputerem podczas grania i przeglądania internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kszn

kszn

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 10 08 2012 - 19:30

Witam, chciałem się poradzić czym może być spowodowana niska wydajność mojego zestawu i jak możliwie najniższym kosztem ją poprawić.

Po uruchomieniu minecrafta na wysokich/średnich opcjach po kilku sekundach zaczyna się pokaz slajdów i wtedy wejście do menu zajmuje dobre 2 minuty.
Wczoraj zainstalowałem Prototype, opcje ustawione na średnie, AA wyłączony rozdzielczość 1920x1080 i co chwile zacina na ok 4 sekundy.
Czasem przy zacina sie przeglądarką Chrome, gdy uruchomiony mam jeszcze np Skype, Winamp, Media Player Classic.
Sporadycznie pojawiają się artefakty i po kilku sekundach znikają.

Dodaje screeny z HD Tune i z konfiguracją sprzętu.

Z góry dziękuje za wskazówki.

Załączone miniatury

  • dysk1.jpg
  • dysk2.jpg
  • komp1.jpg

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 08 2012 - 22:43

0A liczba prób uruchomienia osi dysku (Spin Retry Count)- Podaje liczbę prób ponownego uruchomienia osi dysku. Ta cecha gromadzi całkowitą liczbę prób początku wirowania, żeby uzyskać pełną szybkość pracy osi dysku (pod warunkiem, że pierwsza próba była nieudana). Wzrost tej wartości świadczy o problemach z mechaniką dysku.

Konfiguracja sprzętowa dużo tu nie mówi.. Podaj jaki masz zasilacz marka/moc zasilacza.

Wrzuć również screena z programu Cristal Disk Info

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 10 08 2012 - 22:51

  • 0

#3 kszn

kszn

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 10 08 2012 - 23:33

zasilacz OCZ ZS Series 550W 80+ Bronze

Załączone miniatury

  • dysk.jpg

  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 08 2012 - 06:45

Sporadycznie pojawiają się artefakty i po kilku sekundach znikają.


Zainstaluj najnowsze sterowniki od karty graficznej ze strony producenta. I sprawdź czy nadal będą występować artefakty podczas grania. Jeżeli będzie to zdecydowanie wina tu leży po stronie karty graficznej. Z dyskiem jeszcze nie jest tak tragicznie więc nie ma jeszcze o cos się martwić :)

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 11 08 2012 - 07:18

  • 0

#5 kszn

kszn

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 08 2012 - 09:29

Zainstaluj najnowsze sterowniki od karty graficznej ze strony producenta. I sprawdź czy nadal będą występować artefakty podczas grania. Jeżeli będzie to zdecydowanie wina tu leży po stronie karty graficznej. Z dyskiem jeszcze nie jest tak tragicznie więc nie ma jeszcze o cos się martwić :)


Wybacz, teraz przeczytalem zeby nie pisac pw.
Jesli wymienie dysk na caviar black bedzie znaczna roznica w szybkosci ? w grudniu zmienialem sprzet, wszystko poza dyskiem ktory ma jakies 5/6lat. Mozliwe ze przez niego te zamuly?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: problem podczas grania Minecraft



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych